X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – 28.10.2018

W niedzielę, 28 października 2018 r. przeżywać będziemy 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Głównym organizatorem Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Kościół w Pakistanie.

28 października 2018