rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Zakończono I etap remontu dachu kościoła

Zakończono I etap remontu dachu kościoła

Remont pokrycia dachu nad północno wschodnim i południowo-wschodnim ramieniem dachu zakończony. 

Prace I etapu, najważniejszej obecnie naszej parafialnej inwestycji, zostały odebrane przez komisję konserwatorską z udziałem Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Dach przeszedł również pomyślny test podczas ostatnich wichur i deszczy. Wykonawca BUDKON Sp. z o.o. z Warzenka dołożył wszelkich starań, aby wykonać należycie powierzone mu zadanie. Na realizację zadania parafia pozyskała środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie w kwocie 70 tyś zł. oraz z budżetu Miasta Kościerzyna w wysokości 30 tyś zł. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych w trakcie i po zakończeniu prac I etapu remontu pokrycia dachu kościoła.

Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła Zakończono I etap remontu dachu kościoła
 
7 listopada 2017

powrót