Żegnamy i witamy

W piątek, 28 sierpnia podczas wieczornej Mszy świętej pożegnaliśmy wraz z parafianami i mieszkańcami Kościerzyny odchodzące na nowe placówki Siostry Niepokalanki: s. Faustynę, s. Ilonę i s. Walerię, które wiernie, przez tyle lat posługiwały w naszym mieście i parafii. Za wszystkie wspólne dni, szczególnie te przeżyte w trosce o wychowanie naszych dzieci i młodzieży poprzez katechizację, serdecznie dziękujemy; wiele jest wdzięczności  - zapisujemy je w sercu, wdzięcznej pamięci i modlitwie.

Była to też okazja, aby powitać przybyłe do naszej parafii Siostry: s. Andreę - przełożoną, s. Bogusławę i s. Janisławę. Cieszymy się ich obecnością i zapraszamy do wspólnej drogi w uświęceniu i trosce o formację młodych ludzi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i uświetnili przez obecność, posługę i zaangażowanie w liturgię ten piękny, wzruszający wieczór.
Niech Matka Boża z naszych sanktuariów wszystkich umacnia w drodze do Pana Jezusa.

29 sierpnia 2020