Życzenia na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Drodzy Parafianie, Goście, Sympatycy naszej parafii i sanktuarium!

Wspólnie stajemy przy pustym grobie. Zdziwieni, zatrwożeni, nie rozumiejący tego, co się stało. „Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają żywy kamień: Jezusa zmartwychwstałego. My, jako Kościół, jesteśmy na Nim zbudowani, i nawet gdy tracimy ducha, kiedy jesteśmy kuszeni, aby osądzać wszystko na podstawie naszych niepowodzeń, On przychodzi, aby uczynić wszystko nowe, obalić nasze rozczarowania.” (Papież Franciszek)

Wielkanoc to poranek, nowy blask rzeczywistości. Jezus wstaje z grobu i sam staje się czystym światłem Boga. W Zmartwychwstałym wszystko jest nowe. Odkryjmy w swoim życiu Boga! Niech stanie się szansą na dojrzałość myśli, odpowiedzialnością za wypowiadane słowa i mądrością w  dokonywanych wyborach.

Obecne dzieje zaskakują, czas epidemii nie daje łatwych odpowiedzi. Gdzie ich szukamy?!

Życzymy Wam odnowienia wiary w Zmartwychwstałego, nadziei na spotkanie z Nim i rozpoznania siebie przez miłość. Nastał nowy dzień Boga dla każdego z nas. Rozpoznajmy się w Bogu, który jest Światłością!

ks. proboszcz Antoni Bączkowski
wraz z Duszpasterzami

Nawiązując do życzeń, kiedy wciąż trzeba nam trwać w niepewności co do końca stanu epidemii w naszym kraju, chcemy Wam Drodzy Parafianie podziękować:
- za wspólne duchowe trwanie przy Panu,
- wspólną modlitwę na liturgii i za siebie nawzajem,
- za słowa życzliwości, otuchy i wsparcia,
- za znaki obdarowania,
- za prośby o błogosławieństwo, które czynimy z ochotą i po wielokroć,
- za wszystkie przekazane życzenia tak od każdego z Was, Waszych rodzin, wspólnot czy instytucji. Jesteście dla nas wielkim skarbem nadziei i dobra! Trzymajmy się razem, trwajmy na modlitwie przez pośrednictwo naszej Pani i Królowej Matki Bożej Kościerskiej.

11 kwietnia 2020