rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH od 12 do 19 sierpnia 2018 r.

Niedziela 12.08.2018 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 
6:30 + + Ludgarda i Jacek Żywiccy
8:00  w pewnej intencji
9:30  w intencji parafian
10:30 + + Ewa i Lucjan Diling–Ostrowscy oraz Jerzy (Lizaki)
11:00 + Zbigniew Dudek
11:00 + Andrzej Dorochowicz (28/30) (ks. Piotr)
12:30  chrzty
14:00  z podz. za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże dla Anny i Artura oraz ich dzieci
18:00  w podz. za odebrane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny i Wojciecha w 1 rocznicę ślubu

Poniedziałek 13.08.2018 dzień fatimski
6:30  + + Józef (10 r. śm.), Feliks, Lidia i Hanka Sypniewscy
7:00  + + Genowefa Lepak (5 r. śm.) oraz zmarli z rodzin Lepak i Choszcz
8:30   z podz. za otrzymane łaski, za małżeństwo, rodzinę, z prośbą o błogosławieństwo Boże i o odnowienie małżeństwa
18:00   z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Danuty z ok. 26 urodzin oraz opiekę Bożą dla całej rodziny
18:00  + + Józef Szuta (11 r. śm.) oraz Halina, Zbigniew i Edward (Pelplin)
20:30   w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

Wtorek 14.08.2018 – ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, wspomnienie obowiązkowe 
6:30  + + Jolanta Lizakowska, Anna, Józef Mania oraz Jan i zmarli z rodziny Lizakowskich, Kurszewskich i Mania
7:00  + + Dawid Borzestowski i zmarli z rodziny
8:30  + Elwira Kropidłowska
18:00   w intencji energetyków
18:00  + Janusz Szczechula (Pelplin)

Środa 15.08.2018 – WNIEBOWZIĘCIE NMP, uroczystość 
6:30 + + Bogumiła, Kazimierz, Wanda, Leonard Wyrowińscy i Leonard Gorczyński
8:00 + + Anna, Bernard Lipscy
9:30  w intencji parafian
10:30  o błogosławieństwo dla Marii i wszystkich dzieci modlących się w tym kościele (Lizaki)
11:00 + + Brunon Węsierski oraz Jadwiga i Władysław Narloch
12:30  z podz. za otrzymane łaski i zdrowie, z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Anny i Roberta w 3 r. ślubu oraz dla ich dzieci
14:00 + + Józefa i Jan Lamczyk
18:00  o łaskę uzdrowienia dla Karoliny i Piotra oraz opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla całej rodziny

Czwartek 16.08.2018 
6:30   o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla rodzin Szczepańskich i Lica
7:00  + + dusze w czyśćcu
8:30  + + Grzegorz oraz zmarli z rodziny Napiątek i Bączkowskich
8:30  + + Genowefa, Janina i Jan (Pelplin)
8:30  + + Leon i Helena Dąbrowscy oraz zmarli z rodzin Dąbrowskich i Jakubowskich (Pelplin)
18:00  + Grzegorz Śliwiński (1 r. śm.)

Piątek 17.08.2018 – ŚW. JACKA, wspomnienie obowiązkowe 
6:30   z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże w nowym roku szkolnym dla naszych rodzin
7:00  + + Irena Wiśniewska (2 r. śm.), Damazy i Mirosława (ona)
8:30   z podz. za odebrane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Jacka z ok. 50 urodzin
8:30  + Zbigniew Kantowski (10 r. śm.) (Pelplin)
18:00  + Ryszard Pałasz (1 r. śm.)
18:00  + Cezary Dziemiński (1 r. śm.) (ks. Piotr)

Sobota 18.08.2018 
6:30   z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błog., opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin z ok. 6 r. ślubu dla Anety i Mariana Landowskich oraz dla ich dzieci
7:00  + + Stefan Reszka (4 r. śm.), bracia i rodzice
8:30  + + rodzice, siostra Elżbieta, kuzynka Elżbieta i dusze w czyśćcu
8:30   w intencji Elżbiety (ks. Piotr)
18:00  + + Władysław, Antoni, Walla Wrycza, rodzice i rodzeństwo z obojga stron, Tadeusz Urbanowicz oraz Elżbieta, Józef Olszewscy

Niedziela 19.08.2018 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA 
6:30 + + Edmund i Weronika Krauze oraz dziadkowie z obojga stron
8:00 + Józefa Tusk (1 r. śm.)
9:30  w intencji parafian
9:30 + + Leokadia i Zygmunt Jakubek (Pelplin)
10:30  w pewnej intencji (Lizaki)
11:00 + + Łucjan Koliński (29 r. śm.), Helena, Jadwiga i zmarli z rodziny
11:00 +  Bernard Krauze (Pelplin)
12:30  za ks. Proboszcza Antoniego oraz wszystkich kapłanów z trzech parafii w Kościerzynie – int. III Zakonu Świętego Franciszka
14:00 + + Roman Ramczykowski oraz Bernard i Berta Trzebiatowscy
18:00 + + Anna i Edwin Zwara, Helena i Feliks Patoka oraz Marlena Pobłocka