rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH od 24 do 31 marca 2019 r.

Niedziela 24.03.2019 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 
6:30 + + Edward Pirch i zmarli z rodziny
8:00 + + Jadwiga, Józef i Zbigniew Peplińscy, Anna, Franciszek i Władysław Kurszewscy oraz Jan, Jolanta i Anna
8:00 + + Kazimierz Gawin oraz rodzice z obojga stron (Pelplin)
9:00  o powrót do zdrowia Macieja oraz błog. Boże dla niego i najbliższych (Lizaki)
9:30  w intencji parafian
9:30 + Kazimierz Ebertowski (Pelplin)
11:00 + + Benedykt Gołuński (w dn. ur.) oraz Marian, Mateusz, Barbara, Maria, Bronisław, Kacper, Małgorzata, Bronisław i dusze w czyśćcu
11:00 +  Władysław Domaros (5/30) (ks. Piotr)
11:00 + + Józef i Henryk Bober, zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące (ks. Zbigniew)
11:00 + + Jerzy, Józefa i Leon (Pelplin)
12:30  chrzty
14:00 + + Żaneta, Grażyna, Józef Berth oraz Wiesław Urbaniak
18:00 + + Henryk (35 r. śm.), Andrzej (10 r. śm.), rodzice Zofia i Jerzy oraz Kazimierz

Poniedziałek 25.03.2019 – ZWIASTOWANIE PAŃSKIE, uroczystość 
6:30  + + Stefania i Antoni (27 r. śm.) Świeczkowscy
7:30  + Mariola Bednarek
8:30  + + Zofia, Bolesław i Antoni Werra
16:30  + + Helena i Franciszek Petka oraz ich rodzice i rodzice chrzestni
18:00  + + Aleksandra i Franciszka Jakusz

Wtorek 26.03.2019 
6:30  + + Tadeusz Kaszubowski oraz rodzice z obojga stron
7:00  + + Edmund Krocz (5 r. śm.) oraz zmarli z rodzin Krocz, Wrycza, Pinker i dusze w czyśćcu cierpiące
7:30  + + Jan Majkowski i rodzice
8:30  + Alfons Okuniewski (10 r. śm.)
8:30   z podz. za szczęśliwy przebieg operacji Wiesławy, z prośbą o dalsze błog. Boże w rodzinie i o szczęśliwy przebieg operacji, powrót do zdrowia dla Aleksandry (ks. Zbigniew)
18:00  + + Kazimierz i Zdzisław Nadolni
18:00  + + Stefania i Zygmunt Cieroccy oraz Antoni Bronk (Pelplin)

Środa 27.03.2019 
6:30  + + Zofia, ks. Jan Kaczkowski, Franciszek, Wilhelm, Stefania, Maria, Jan, Mieczysław Modrzejewski i wszyscy zmarli z rodziny
7:00  + + Józef Kunkel (18 r. śm.) i zmarli z rodziny
7:30  + + Franciszek Drozdowski oraz Łucja, Agata i Wiktor Jażdżewscy
8:30   z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o łaskę zdrowia duszy i ciała oraz w pewnej intencji
18:00  + + Jadwiga i Leon Kroll, Tadeusz Knitter oraz zmarli z rodziny
18:00  + + Henryk i Danuta Wojsz (ks. Zbigniew)
18:00   o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Anety i Radosława oraz całej rodziny (Pelplin)

Czwartek 28.03.2019 
6:30  +  Tadeusz Kaszubowski – int. koleżanek i kolegów z działu malarni
7:00  + + Marian i Anna Klapczyńscy oraz zmarli z rodziny
7:30  + + Jadwiga, Bernard i Henryk Bielawscy oraz Helena i Franciszek Greinke
8:30  + + Zofia i Władysław Skowrońscy, Józef Zabrocki oraz zmarli z jego rodziny
18:00  + Marian Szmit (1 r. śm.)
18:00  + Zofia Radtke – int. sąsiadów z ul. Landowskiego (ks. Zbigniew)
18:00  + + Stefania (4 r. śm.) i Zygmunt Cieroccy, Henryk Talmon oraz babcie i dziadkowie z obojga stron (Pelplin)
18:00  +  Maria Troka (Pelplin)

Piątek 29.03.2019             
6:30  + + Waldemar Saath i dusze w czyśćcu cierpiące
7:00  + + Franciszek i Helena Greinke oraz zmarli z rodzin Greinke i Kostków
7:30  + + Janusz (r. śm.), Maria i Bolesław Piątek, Monika, Leon, Tadeusz, Urszula Rogala oraz Wojciech Budzyński
8:30  + Marian Baryła – int. lokatorów z bloku Staszica 1
8:30   o dary Ducha Świętego w rozwiązywaniu testów i w wyborze szkoły dla Dominiki (Pelplin)
18:00  + + Helena i Paweł Itrych oraz zmarli z rodziny
18:00  +  Gertruda Stefaniak - int. od sąsiadów z ul. Reymonta 2 (ks. Zbigniew)

Sobota 30.03.2019             
6:30  + + Władysław i Melania Hinc, Stefan i Zofia Słomińscy
7:00  + + Elżbieta, Agnieszka, Wacław, Ryszard Rekowscy i Rozalia Felskowska
7:30  + + rodzeństwo Emilia, Zofia, Władysław, Marian i Tadeusz oraz mąż Kazimierz
8:30  + + Antoni Grabowski, rodzice z obojga stron oraz Elżbieta, Alfons Maszota
8:30  + Leokadia Stalka (31 r. śm.) (ks. Zbigniew)
18:00  + + Helena (r. śm.) i Jan Bednarek

Niedziela 31.03.2019 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 
6:30 + + Klara, Bolesław i Gertruda Knopik oraz Bogumiła Wyrowińska
8:00 + w pewnej intencji
9:00 + + Zofia i Władysław oraz Maria Skowrońska, Jadwiga i Wiktor Kolińscy (Lizaki)
9:30  w intencji parafian
9:30 + + Rozalia i Jan Duzowscy (ks. Zbigniew)
9:30 + + Klara, Władysław i zmarli z rodziny Modrzejewskich (Pelplin)
11:00  z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Stefanii i Antoniego z okazji 60 rocz. ślubu oraz dla dzieci i ich rodzin
12:30 + + Alfred i Anna Kreft, Ryszard i Krystyna, Jan Laskowscy oraz Aniela, Franciszek i Józef Jereczek
14:00  z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Janiny i Stanisława Stencel z okazji 50 rocznicy ślubu
18:00  z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Izabeli i Roberta w 20 rocz. ślubu, dla ich dzieci oraz dla Jolanty i Pawła w 20 rocz. ślubu