NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 19.04.2015

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień – w Kościele przeżywany jako Tydzień Biblijny.

2. Dzisiaj o 12.30 Msza św. dla III Zakonu św. Franciszka, po niej spotkanie formacyjne wspólnoty.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W tym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas I ponadgimnazjalnych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

5. Pierwsze próby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej odbędą się w następującym porządku:
- w poniedziałek i środę o 16.15 – dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek;
- we wtorek i czwartek  o 16.15 – dzieci ze szkół nr 1 i 3.
Informujemy, że uroczystość I Komunii św. odbędzie się 10 maja:
- o 8.30 dla dzieci ze szkoły nr 1 i 3;
- o 10.30 dla dzieci ze szkół nr 6 i wiosek.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W sobotę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 procesja na plac Jana Pawła II i modlitwy o błogosławieństwo pól oraz dobre urodzaje. Zapraszamy na nie szczególnie rolników i działkowiczów.
Następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty modlitewnej.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.

9. W najbliższą sobotę Collegium Marianum, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, organizuje dzień otwarty szkoły w godz. 10.00-13.00.
W programie: możliwość spotkania się z nauczycielami, uczniami, okazja obejrzenia budynku szkoły z internatem, pokaz doświadczeń z przedmiotów ścisłych.
Nasza szkoła może się poszczycić sukcesem zdanej matury w 100% jako jedna z 5 szkół w województwie pomorskim. Oferuje uczniom możliwość wyboru rozszerzeń aż z 10 przedmiotów zgodnie z własnymi zainteresowaniami.
Zapraszamy do Pelplina gimnazjalistów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością szkoły.

10. W myśl przepisu prawa kanonicznego podajemy do wiadomości, że nasz parafianin, diakon Andrzej Węsierski ma otrzymać święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkich zachęcamy do modlitwy za mających otrzymać święcenia.

11. W dniach 14 - 18 maja br. odbędzie się 340 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Tradycyjnie na wioskach naszej parafii są zbierane ofiary na tę pielgrzymkę, za wszelką życzliwość składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.