NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 18.02.2018

1. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej spotkanie formacyjne wspólnoty.
O godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. W naszej parafii w czasie Wielkiego Postu praktykę duszpasterską odbywa diakon Mateusz Pryczkowski. Życzymy wielu łask i umacniania łaski powołania u stóp Matki Bożej Królowej Rodzin.

3. W dni powszednie różaniec o godz. 8.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00; 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30.
Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.

6. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, Ojciec Święty Franciszek prosi cały Kościół, aby najbliższy piątek był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice  Konga i Sudanie Południowym.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30; następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty modlitewnej.

8. Studium Przedmałżeńskie dla całego dekanatu rozpocznie się w najbliższą sobotę wieczorną Mszą św. ze specjalnym nabożeństwem dla narzeczonych. Przypominamy, że studium jest niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego. Po Mszy św. zapisy i pierwsza nauka w salce katechetycznej.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
Za tydzień przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.

10. W tym tygodniu o godz. 18.30 w salce katechetycznej odbędą się spotkania z Biblią dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjalnych w następującym porządku: w poniedziałek grupa 3 (ks. Dawida), we wtorek grupa 4 (ks. Szymona), w środę grupa 1 (ks. Marcina) i w czwartek grupa 2 (ks. Marka). Zabrać ze sobą Pismo Święte i notatnik.
Zaległe spotkanie biblijne dla grupy 3 (ks. Dawida) z klasy II gim. odbędzie się w poniedziełek (26 lutego) o 18.30.

11. Dzisiaj można nabyć paschaliki Caritas, które przyniesiemy na celebrację Wigilii Paschalnej; mogą też posłużyć jako dekoracja na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritas.