NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 31.01.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj wzorem lat ubiegłych odbędą się w naszym mieście uroczystości rocznicowe związane z wkroczeniem Wojsk Polskich do Kościerzyny w 1920 r. po 148. latach niewoli. Głównym punktem programu uroczystości już od sześciu lat jest Msza święta o godz. 12.30 w intencji Ojczyzny.

3. W dni powszednie o godz. 8.00 różaniec, a 20 min. przed wieczorną Mszą świętą Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).  Msze św. zostaną odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30, 18.00.
Wtorkowe święto to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy świętej błogosławimy przyniesione gromnice. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
Biuro parafialne będzie nieczynne.

5. W środę, w dzień św. Błażeja udzielimy specjalnego błogosławieństwa, wypraszając wstawiennictwa świętego w sprawach chorób gardła. Błogosławieństwa błażejowego udzielimy po Mszach świętych o godz. 8.30 i 18.00.
W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 16.00 oraz w piątek od 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w intencji Kościoła, Ojca Świętego i duchowieństwa – i 16.30. Wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.
W piątek wspominamy św. Agatę. Po Mszach św. o 8.30 i 18.00 pobłogosławimy chleb i wodę.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec.
W najbliższą sobotę odbędzie się parafialna zabawa karnawałowa
– wyjazd autokaru o godzinie 18.00.

8. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna. O 13.30 modlitwa różańcowa. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Również w przyszłą niedzielę Msza św. z poświęceniem świec dla rodzin z dziećmi, które mają w tym roku przystąpić do I Komunii świętej, o godz. 16.30.