NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, 9.12.2018

1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Msza św. z poświęceniem medalików dla rodzin z dziećmi, które mają w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św., dzisiaj o godz. 15.30.
Dziękujemy za ofiary złożone dziś do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie oraz na dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.

2. W dni powszednie różaniec o godz. 8.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – zachęcamy, aby wszyscy przychodzili z lampionami.

4. W minioną środę zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne. Tak jak wspomniał ksiądz rekolekcjonista, w najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej, ok. 18.30, zapraszamy na spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą odbywały się we wtorki, przez kolejnych jedenaście tygodni.  W tym czasie Pan Bóg, odpowiadając na pragnienia człowieka, bardzo osobiście budzi i odnawia wiarę w uczestnikach.
Propozycja jest skierowana do dorosłych i młodzieży powyżej 17 roku życia. Nie ma znaczenia, czy ktoś uznaje się za wierzącego, czy nie. Wystarczy pragnienie zmiany w życiu… Zapraszamy w najbliższy wtorek, 11 grudnia, o godzinie 18.30 (po Mszy św. wieczornej) do kościoła parafialnego.

5. Spotkanie dorosłych kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w salce katechetycznej.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W czwartek, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej wieczór modlitwy i uwielbienia o godz. 19.00 pod hasłem Świadectwo walki w obronie życia poczętego: ks. Tomasz Kancelarczyk.
O godz. 20.30 w kościele parafialnym Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30 i potem spotkanie wspólnoty św. Jana Pawła II.
Spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 15.00 w salce katechetycznej.

9. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza święta w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej spotkanie formacyjne.
W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Msza św. dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół o godz. 15.00.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

10. W sobotę, 22 grudnia odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zgłaszanie w biurze parafialnym.

11. Składamy podziękowanie młodzieży, która w piątek i sobotę angażowała się w przeprowadzenie zbiórki żywności w ramach akcji Caritas „Tak, pomagam”. W pomoc włączył się cały zastęp wolontariuszy z ks. Markiem na czele. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję swoimi darami.

12. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków na wieczerzę wigilijną. Dziękuje za serdeczne przyjęcie. Ci, których nie zastał w domach, mogą otrzymać opłatek po Mszy świętej na chórze.

UWAGA

W dniach od 30 listopada do 21 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz.18.00.
Wszystkie zamówione intencje ksiądz kapelan Alfons Makowski odprawi w kaplicy szpitalnej:
- w dni powszednie o godz. 16.30,
- w niedziele o godz. 9.00 (intencje z godz. 8.00) i 16.30 (intencje z godz. 10.00).
W tych dniach Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej będzie odprawiana tylko w niedziele, w dotychczasowym porządku, czyli o godz. 8.00 i 10.00.