NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, 21.12.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka, następnie spotkanie formacyjne wspólnoty.
Dzisiaj młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny.

3. Zapraszamy dzieci i dorosłych w poniedziałek i wtorek na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami.

4. W dni powszednie o godz. 8.00 różaniec, a 20 min. przed wieczorną Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II po Mszy św. o 8.30.

6. Okazja do spowiedzi świętej we wtorek w godzinach 8.00 – 10.00 i po południu w godz. 15.00 – 18.00, a także w środę od 6.30 do 10.00 (później kościół będzie zamknięty na czas sprzątania).

7. W środę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich, by zgodnie z polską tradycją i z potrzeby serca zachowali tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Biuro parafialne będzie nieczynne.
W środę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, zaś uroczysta Msza św. wigilijna o godz. 22.00.

8. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Jej obchód rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00.
W I Dzień Świąt nie będzie Mszy św. o 6.30, a kolejne wg porządku niedzielnego.
Msza święta w Lizakach o godz. 9.00.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19.00 w salce katechetycznej.

9. W piątek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego.
Kolekta drugiego Święta będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.
Tego dnia nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W sobotę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

11. Prosimy, aby zgłaszać w biurze zmiany miejsca zamieszkania na terenie naszej parafii.
Prosimy również nowych mieszkańców naszej parafii, którzy pragną otrzymać błogosławieństwo kolędowe, by zgłosili się także w biurze parafialnym.
Ułatwi to wizyty duszpasterskie, które rozpoczniemy od soboty, czyli od 27 grudnia.

12. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny. Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych, jak była mowa, we wtorek o 19.00.

13. Parafianie, którzy jeszcze nie mają opłatka na wieczerzę wigilijną, mogą go otrzymać
po Mszy św. na chórze u pana organisty.