rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 23.10.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień, który w Kościele przeżywamy jako Tydzień Misyjny pod hasłem Ochrzczony to znaczy posłany.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na cele misyjne.

3. W tym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas III gimnazjalnych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania; dla grupy dorosłych spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej.

4. Trwa miesiąc październik.  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem na 17.30 (z wyjątkiem środy).

5. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.20.

6. W  środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 20.30 adoracja misyjna z różańcem.

7. W czwartek o godz. 19.00 film o misjach w salce katechetycznej.

8. W piątek o godz. 17.15 w salce katechetycznej misyjne zajęcia artystyczne dla dzieci.

9. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

10. Zbliża się listopad – przed kościołem młodzież KSM rozprowadza znicze. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii. Pamiętajmy, że nie ma to być forma konkurencji dla sklepikarzy, ale zakup znicza jest „cegiełką” – ofiarą przeznaczoną na dobry, charytatywny cel.

11. Trwający Rok Miłosierdzia jest dobrą okazją do jego czynienia. Razem z KSMem chcemy pomóc pomorskiemu hospicjum w zbiórce dziecięcych pieluch w każdym rozmiarze. Pieluchy można przekazać za tydzień młodzieży rozprowadzjącej znicze.

12. Listopad, to miesiąc, kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe.  Intencje można składać także do specjalnej skrzynki w kaplicy Matki Bożej (za kratami). Pamiętajmy nade wszystko o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za zmarłych.
Zwracamy się z prośbą o pomoc w pełnieniu dyżurów w kościele św. Barbary w dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych.