NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 25.08.2019

1. Pragniemy serdecznie powitać w naszej wspólnocie parafialnej i sanktuarium nowych księży wikariuszy, którzy z dniem 20 sierpnia rozpoczęli posługę w naszej parafii. Są to ksiądz Łukasz Delewski oraz księża neoprezbiterzy Sławomir Serkowski i Paweł Obuchowski. Życzymy naszym wikariuszom radosnej i owocnej posługi pośród nas.
Dziś również rozpoczyna swoją praktykę diakońską (wrzesień i grudzień) diakon Jan Lubiński. Życzymy wielu łask i umacniania się w powołaniu u stóp Matki Bożej Królowej Rodzin.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

3. Jutro przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. odnawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu.

4. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej w salkach katechetycznych.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę na Sumie parafialnej będziemy się modlić w intencji ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu oraz w intencji Solidarności  w 39. rocznicę wydarzeń sierpniowych.
Msza św. o 12.30 w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 modlitwa różańcowa.
Mszą świętą o godz. 14.00 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów grupy kaszubskiej tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, które będzie kontynuowane najpierw na rynku miasta, a następnie w salkach katechetycznych.
O godzinie 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.