NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCY, 21.05.2017

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii świętej:
- o 8.30 dzieci ze szkół nr 1 i 3;
- o 10.30 dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek.
Zatem porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym jest następujący: 6.30; 8.30; 10.30; 12.30; 14.00  i 18.00. Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Wręczenie pamiątek odbędzie się w poniedziałek dla dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek, a we wtorek dla dzieci ze szkół nr 1 i 3 na Mszy św. o godz. 18.00.

W białym tygodniu dzieci przychodzą do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 według następującego porządku: poniedziałek, środa i piątek dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek, natomiast we wtorek, czwartek i sobotę dzieci ze szkół nr 1 i 3.
W białym tygodniu nie będzie planowanej Mszy św. o 16.30; zarezerwowane intencje zostaną odprawione tego samego dnia na Mszy św. o godz. 18.00.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Bożego Miłosierdzia 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku na godz. 18.30, a w soboty i niedziele o 19.00.
Dzieci i młodzież zapraszamy tradycyjnie na nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku na godz. 16.30.

4. W najbliższych dniach przypadają dawne Dni Krzyżowe. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o 8.30 odbędziemy procesje na plac św. Jana Pawła II prosząc o odpowiednią pogodę i dobre urodzaje w tym roku.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W czwartek wyrusza 343. piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Po Mszy św. o 5.30 (Mszy św. o 6.30 nie będzie)  odprowadzimy pielgrzymów przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego. Spowiedź dla pielgrzymów podczas wszystkich Mszy św. Tradycyjnie kolekta w środę na Mszy św. o 18.00 i w czwartek o 5.30 przeznaczona będzie również na cele pielgrzymki. Za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitwie. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. w niedzielę 28 maja w kościele oo. Franciszkanów o godz. 7.00.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II. Wspólnota św. Jana Pawła II zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne.
Także w sobotę o godz. 11.00 na placu św. Jana Pawła II będzie odprawiona Msza św. dla miłośników jednośladów – „MOTO SACRUM”.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia uroczystości odpustowe odbędą się na Kalwarii Wejherowskiej oraz Wielewskiej.  We Wielu zostanie uroczyście koronowany słynący łaskami wizerunek Matki Pocieszenia. Uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 odprawi Prymas Polski Arcybp Wojciech Polak. Pielgrzymi udający się do Wiela proszeni są o umieszczenie loga Kalwarii za szybą samochodu, co ułatwi służbom pokierowanie do miejsc parkingowych.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.

9. W tym tygodniu młodzież klas III gimnazjalnych oraz grupę dorosłych, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w piątek i sobotę na Mszę świętą o godz. 18.00; po niej próby przed uroczystością bierzmowania.

10. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Lednicy w sobotę 03 czerwca na XXI ogólnopolskie spotkanie młodzieży. Zapisy w biurze oraz u księży wikariuszy.

Ogłoszenie dodatkowe:
W przyszłą niedzielę w rejonie naszej parafii odbędzie się KaszebeRunda. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wychodzeniu z nabożeństw oraz wspieranie uczestników z całego kraju. W rowerowym maratonie ma wziąć udział około 2 tys. rowerzystów, którzy w godzinach 8.00 – 14.00 będą mieli do pokonania jedną z trzech przygotowanych tras.