NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, 04.12.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Barbary. O godz. 16.00 w kościele św. Barbary zostanie odprawiona Msza święta. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. prałata Dariusza Drążka o godz. 9.30. Wszystkich gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na sumie rozpoczną posługę nasi nadzwyczajni szafarze Komunii świętej.
Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zatwierdził w naszej parafii Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Rady te służą pomocą duszpasterzom w wykonywaniu ich posługi.
Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna i spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom z serca dziękujemy.

3. Zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami.

4. W dni powszednie różaniec o godz. 8.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy wiernych do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia także w swoich domach nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca.
Msze św. o godz. 6.15, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30 i 18.00.

7. W piątek po południu i w sobotę zostanie przeprowadzona zbiórka żywności „Tak, Pomagam” w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas. Odbędzie się ona w wybranych kościerskich centrach handlowych (Biedronka, POLOmarket i Gama). Liczymy na zrozumienie i wsparcie tej szczytnej inicjatywy.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

9. W sobotę 17 grudnia odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zgłaszanie w biurze parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.30 będziemy modlić się w rocznicę zbrodni grudnia 1970 na prośbę NSZZ Solidarność oddział Kościerzyna.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
Msza św. z poświęceniem medalików dla rodzin z dziećmi, które mają w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

11. W imieniu organizatorów zapraszamy na charytatywną imprezę „Kornelkowe mikołajki”, która odbywa się w dniu dzisiejszym w hali Sokolnia w godz. 11.00 – 14.00. To kolejna okazja wsparcia leczenia Kornela. Jako parafia włączyliśmy się w pomoc w minioną niedzielę; za wszelkie dary serdecznie dziękujemy.