NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27.07.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 min. przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę po Mszy św. o 6.30, której będzie przewodniczyć Ks. Bp Ryszard Kasyna, wyruszy z naszej parafii XXIV piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Tego dnia  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Natomiast we wtorek ok. godz.17.30 przybędą do nas pielgrzymi z Kartuz i Lęborka. We wtorek o 20.30 zapraszamy na tradycyjny Apel Jasnogórski.

5. Codziennie po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem środy) będziemy odmawiać różaniec łącząc się w ten sposób duchowo z pielgrzymami.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św., a dodatkowo w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30. W piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dodatkowe Msze św. o 15.15 i 16.30 - w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 Msza św. we wspólnych intencjach.

8. W piątek po południu lub w sobotę przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
Pierwszy sierpnia jest dniem modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w 69 rocznicę jego wybuchu.

9. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

10. W sobotę oddajemy cześć NMP Anielskiej; tego dnia odpust tytułu kościoła obchodzi Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej; uroczysta Msza św. o godz. 18.00.

11. Zapraszamy do „Kina pod chmurką” w każdą sobotę o godz. 21.30 na pl. Jana Pawła II. Więcej informacji o wyświetlanych filmach na naszej stronie www.sanktuarium.pl.

12. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w int. Żywego Różańca. Po niej procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec; o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

13. Na przełomie września i października organizujemy pielgrzymkę autokarowo-lotniczą „Sanktuaria Maryjne Europy”. W programie znajdują się sanktuaria w Altötting, Einsiedeln, La Salette, Lourdes, Santiago de Compostela, Fatimie. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym; zainteresowanych bardzo prosimy o szybkie podejmowanie decyzji i dokonywanie przedpłaty.