NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 17.09.2017

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. W kwartalnych dniach modlitw ogarniamy szczególną modlitwą dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej formacyjne spotkanie wspólnoty.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00; Koronkę do Bożego Miłosierdzia 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek, w dzień święta św. Stanisława Kostki na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich kandydatów, którzy zgłosili do tej niedzieli swoje pragnienie uczestnictwa w przygotowaniach do sakramentu dojrzałości.

5. Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca we wtorek o godz. 19.00.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. Dzieci i młodzież, która chce podjąć formację w ruchu Światło-Życie (Oaza) zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.
Po Mszy św. również modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty.
Spotkanie Koła Misyjnego w sobotę o godz. 10.00 – zapraszamy dzieci i młodzież.

9. Zapraszamy wszystkich chłopców chętnych do służby przy Ołtarzu Pańskim na spotkanie dla ministrantów w sobotę na godz. 9.15 w salce parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje, czyli na trwający remont dachu naszej świątyni.

11. Informujemy, że Studium Przedmałżeńskie rozpocznie się w sobotę 30 września. Przypominamy, że jest ono niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

12. W święto Matki Bożej Różańcowej, w I sobotę miesiąca października chcemy włączyć się w wielką modlitwę „Różaniec do granic”. Udamy się autokarem nad Bałtyk, gdzie w naszej diecezji przebiega granica Polski. O szczegółach wydarzenia można przeczytać w Gwieździe Przewodniej. Zapisy na wyjazd przyjmuje biuro parafialne. Koszt wyjazdu 30 zł.