OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 14.10.2018

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa.
Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspiera ono stypendiami ubogą, zdolną młodzież. Dzieło Nowego Tysiąclecia to żywy pomnik stawiany św. Janowi Pawłowi II.
Na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Msza św. z poświęceniem różańców dla rodzin z dziećmi, które mają w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św., dzisiaj o godz. 15.30.

2. Jutro obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu zapraszamy rodziców wraz z rodzinami, którzy doświadczyli śmierci dziecka na skutek poronienia, choroby, wypadku lub innych okoliczności, na Mszę Świętą do kościoła św. Barbary na godzinę 19.00. Po zakończeniu Mszy Świętej udamy się w procesji na cmentarz do Grobu Dziecka Utraconego, gdzie złożymy urnę dzieci umarłych wskutek poronienia.

3. Pierwsze spotkania w grupach dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (pierwszy rok formacji), którzy zapisali się we wrześniu na kurs, odbędą się w tym tygodniu:
- poniedziałek - grupa ks. Dawida;
- wtorek - grupa ks. Szymona i ks. Marka;
- środa - grupa ks. Marcina.
Wykaz grup znajduje się w gablocie pod chórem.

4.  W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem na 17.30 (z wyjątkiem środy).

4. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.20.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00; nabożeństwo różańcowe o godz. 21.00.

6. W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza jako dzień modlitw za służbę zdrowia.
W tym dniu ks. Proboszcz zaprasza Radę Duszpasterską na spotkanie o godz. 19.00.

7. W piątek modlitwa uwielbienia z konferencją i okazją do spowiedzi świętej w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 19.00.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej spotkanie formacyjne wspólnoty.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje – remont dachu naszego kościoła.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w przyszłą niedzielę Msza św. dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i sympatyków o godz. 15.00.

10. Listopad, to miesiąc, kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe.  Intencje można składać także do specjalnej skrzynki w kaplicy Matki Bożej (za kratami). Pamiętajmy nade wszystko o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za zmarłych.

11. Zbliża się listopad – przed kościołem młodzież KSM rozprowadzać będzie znicze. Nie jest to forma konkurencji dla sklepikarzy, ale zakup znicza jest „cegiełką” – ofiarą przeznaczoną na dobry, charytatywny cel: na pomoc seniorom naszej parafii.

12. Niebawem jubileusz 125 lat posługi Sióstr Elżbietanek w naszej parafii. Uroczyste dziękczynienie przeżywać będziemy w sobotę, 27 października na Mszy św. o godz. 8.30. Z tej okazji pod chórem jest wyłożona księga wdzięczności, w której możemy wypisać podziękowanie za posługę Sióstr w naszej parafii. Zachęcamy do wpisu intencji wdzięczności.

13. Świat bez rodziców z pozoru wydaje się rajem. Jednak wystarczy wypadek, by przekonać się, że mama i tata są dzieciom niezbędni. Podróż w ich poszukiwaniu obfituje w przygody, które mali i duzi widzowie śledzą z prawdziwą przyjemnością w spektaklu "Wikingowie. Musical nieletni". Organizujemy wyjazd na musical dla dzieci z rodzicami do Gdańska w piątek, 7 grudnia o godz. 17.00. Koszt: 50 zł. Zapisy dzisiaj po Mszach św. w zakrystii oraz do piątku w biurze parafialnym.