NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 20.07.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj o 12.30 Msza św. dla członków III Zakonu, następnie spotkanie formacyjne wspólnoty.

3. Jutro o godzinie 11.00 odbędzie się Msza święta o uzdrowienie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Modlitwę poprowadzi o. Teodor Knapczyk.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 min. przed wieczorną Mszą świętą.

5. We wtorek będziemy obchodzić 84. rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego.

6. W środę z okazji Święta Policji Msza św. o godz. 8.30.
Natomiast o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W piątek przypada wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, po Mszy św. o 18.00 będzie poświęcenie pojazdów.

8. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą w tym roku wyruszyć na pielgrzymi szlak na Jasną Górę odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00.

9. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.
Również w sobotę 40. rocznicę działalności będzie obchodził Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”. Z tej okazji Msza św. na placu Jana Pawła II o godz. 15.00.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

11. Zapraszamy do „Kina pod chmurką” w każdą sobotę o godz. 21.30 na pl. Jana Pawła II. Więcej informacji o wyświetlanych filmach na naszej stronie www.sanktuarium.pl.

12. W środę 30 lipca wyruszy z naszej parafii XXIV piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Natomiast we wtorek (29 lipca) przybędą do nas pielgrzymi z Kartuz i Lęborka. Bardzo prosimy parafian, którzy pragną przyjąć ich na nocleg, o zgłoszenie swoich adresów
w biurze parafialnym.

13. Na przełomie września i października organizujemy pielgrzymkę autokarowo-lotniczą „Sanktuaria Maryjne Europy”. W programie znajdują się sanktuaria w Altötting, Einsiedeln, La Salette, Lourdes, Santiago de Compostela, Fatimie. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym; zainteresowanych bardzo prosimy o szybkie podejmowanie decyzji i dokonywanie przedpłaty.