NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 24.07.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Trwają Światowe Dni Młodzieży. Dziś ostatni ich dzień w diecezji. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom za przyjęcie w rodzinach pielgrzymów z Francji i Kanady. Dziękujemy wszystkim za organizację i piękne wspólne chwile. Podziękowanie władzom miasta, sponsorom, dobroczyńcom, a nade wszystko młodym wolontariuszom na czele z ks. Markiem Kłosowskim.  Teraz wspólnie udają się oni na kolejną część obchodów ŚDM w Krakowie.

3. W ramach wakacyjnej pomocy duszpasterskiej witamy ks. neoprezbitera Aleksandra Lipkowskiego, który przez miesiąc posługiwać będzie w naszej parafii. Życzymy obfitości łask i opieki Matki Bożej.

4. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

6. Jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po Mszy św. o 18.00 będzie poświęcenie pojazdów zaparkowanych wokół kościoła i na parkingu.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 8.30.

9. We wtorek, 2 sierpnia wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego uczestnictwa, szczególnie młodych ludzi, jak i byłych pątników, którzy pielgrzymowali przed laty. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów we wtorek o 19.00 w salce katechetycznej. Jednocześnie informujemy, że w tym roku pielgrzymka rozpoczyna się 2 sierpnia o godz. 8.00 w Sępólnie Krajeńskim. Autobusy będą wyjeżdżały z różnych miejsc naszej diecezji 1 sierpnia w godzinach popołudniowych tak, aby około 21.00 być w Sępólnie Krajeńskim. Szczegóły na spotkaniu we wtorek.

WIZYTA PAPIEŻA FRANCISZKA W POLSCE

W środę o godz. 16.00 Ojciec św. Franciszek rozpocznie Wizytę Apostolską w Polsce z okazji 1050-tej rocznicy Chrztu Polski oraz XXXI Światowych Dni Młodzieży. Osobę Papieża i Jego posługę apostolską w naszej Ojczyźnie polecamy Bogu przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Matki Kościoła. Prosimy, aby na czas pobytu Ojca św. w naszej Ojczyźnie udekorować domy flagami oraz emblematami religijnymi. Wszystkich zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem św. i pielgrzymami z całego świata za pośrednictwem Telewizji Polskiej, która będzie bezpośrednio transmitować wszystkie uroczystości z udziałem Następcy św. Piotra.