NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 21.09.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka, a następnie spotkanie wspólnoty.
Dzisiaj odbywają się dożynki diecezjalne i gminy Nowa Karczma w Lubaniu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 celebrowaną przez ks. bpa diecezjalnego Ryszarda Kasynę.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 min. przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. Od czwartku po Mszy św. o 8.30 będzie trwała nowenna do św. Franciszka, którą poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.
Wieczorną Mszą św. w sobotę rozpocznie się Studium Przedmałżeńskie.

7. Wszystkich chłopców chętnych do służby przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na PIERWSZĄ ZBIÓRKĘ DLA KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW w najbliższą sobotę na godz. 9.30 w salce parafialnej. Szczególną prośbą kierujemy do rodziców i dziadków, aby zachęcili swoich synów i wnuków do tej jakże zaszczytnej posługi.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.

9. W tym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas I ponadgimnazjalnych, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

10. Od siedmiu lat wychodzimy raz w roku na ulicę z koronką w ręku, by prosić Boga o Miłosierdzie dla nas i świata całego, w tym roku szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie.
Co roku przekraczamy barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, by odważnie stanąć na ulicy, pośród biegnącego tłumu i oddać nasze miasto w ręce Miłosiernego Pana. Zbieramy się razem i odmawiamy najprostszą z najpiękniejszych modlitw: Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ulice całego świata stoją przed naszymi oczami a my, w ciągu kilku minut, możemy oddać je Panu w godzinie miłosierdzia. Tam gdzie jest chaos przez chwilę panuje porządek, gdzie jest zgiełk, przez chwilę gości cisza, gdzie jest pośpiech, na moment wszystko zwalnia, gdzie dominuje grzech, tam w czasie naszej modlitwy rozlewa się Miłosierdzie Boże.
Zapraszamy także Ciebie i Twoich przyjaciół, byście odważnie wyszli na ulicę i wołali do Boga. Nasza wspólna modlitwa przemieni ludzi. Być może dzięki Twojej modlitwie ktoś na drugim końcu świata otrzyma łaskę nawrócenia...
Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Iskrę Bożego Miłosierdzia o 15.00 przy pomniku Chrystusa Króla, przy krzyżu na ul. Wejhera oraz przy rondzie na przecięciu ul. Skłodowskiej-Staszica.