NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY, 24.04.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii świętej:
- o 8.30 dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek;
- o 10.30 dzieci ze szkół nr 1 i 3.
Wręczenie pamiątek będzie połączone z nabożeństwem o 16.00.
Zatem porządek Mszy św. w dzisiejszą niedzielę jest następujący: 6.30; 8.30; 10.30; 12.30; 14.00  i 18.00. Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego

3. W czasie białego tygodnia do piątku włącznie (oprócz wtorku) zapraszamy dzieci wraz z rodzinami na Msze św.:
- o 16.30 dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek;
- o 18.00 dzieci ze szkół nr 1 i 3.
W poniedziałek kolekta dzieci dzieciom na misjach.

4. W poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 procesja na plac Jana Pawła II i modlitwy o błogosławieństwo pól oraz dobre urodzaje. Zapraszamy na nie szczególnie rolników i działkowiczów.

5. Młodzież klas III gimnazjalnych, I ponadgimnazjalnych oraz grupa dorosłych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na wieczorną Mszę świętą w poniedziałek. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek od godz. 16.00.
Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny we wtorek o 18.00. Pół godziny wcześniej obowiązkowo przychodzą kandydaci ze świadkami.

6. W dni powszednie o godz. 8.00 różaniec, a 20 min. przed wieczorną Mszą świętą Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. Sołtysów naszej parafii ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

10. Naszą diecezję nawiedza figura św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Zagości ona w parafii w Lipuszu w najbliższą sobotę. Organizujemy wyjazd do Lipusza na Mszę św. oraz modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Wyjazd o godz. 19.00. Zapisy w biurze parafialnym.

11. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, po której spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, a o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia, o 21.00 nabożeństwo majowe.

12. W myśl przepisu prawa kanonicznego podajemy do wiadomości, że nasz parafianin, diakon Mateusz Liedtke ma otrzymać święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkich zachęcamy do modlitwy za mających otrzymać święcenia.