NA XXII NIEDZIELĘ ZYWKŁĄ – 31.08.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. W dzisiejszą niedzielę chcemy podziękować ks. Tomaszowi Szcześniakowi za wszystko, czym dzielił się z nami w czasie posługi w nasze parafii. Dziękując za wszelkie dobro, życzymy Bożej łaski, wytrwałości i opieki Królowej Rodzin w duszpasterstwie polonijnym w Hamburgu.

3. Dzisiaj na Sumie parafialnej będziemy się modlić również w intencji Solidarności  w 34 rocznicę wydarzeń sierpniowych.
Również dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek jako materialne wsparcie chrześcijan cierpiących w Iraku. Za złożone ofiary wszystkim dziękujemy.

4. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny.
Dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Msza św. o godz. 8.00 (nie będzie Mszy o 8.30). Gimnazjalistów zapraszamy na Mszę o 15.15, zaś uczniów szkół podstawowych na Mszę o 16.30 – na niej zostaną poświęcone tornistry, książki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
W poniedziałek pamiętamy w modlitwie o ofiarach II wojny światowej.

5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie parafialnego chóru św. Cecylii.

6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 min. przed wieczorną Mszą świętą.

7. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W czwartek o godz. 11.00 odbędzie się Msza święta o uzdrowienie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Modlitwę poprowadzi o. Teodor Knapczyk.

9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30; wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

10. W sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej. W związku ze zmianami duszpasterzy w parafii chorych prosimy o cierpliwość.
W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

11. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę odpust przeżywa sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie. Suma odpustowa o godz. 11.30.

12. Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze odbędą się w przyszłą niedzielę. Grupa rolników naszej parafii wyjedzie na wspólne dziękczynienie za plony już w sobotę o godz. 4.00 (rano).

13. Za dwa tygodnie swoje uroczystości odpustowe przeżywać będzie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. Organizujemy wyjazd autokarowy; zapisywać można się w biurze parafialnym.

14. W "Chłopach" odnajdziemy wszystko to, co charakteryzuje nasze polskie społeczeństwo. W. Reymont otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku. Obecnie można śledzić perypetie mieszkańców wsi Lipce na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Organizujemy zatem wyjazd na spektakl w niedzielę 26 października o godz. 15.00. Bilet normalny 95 zł, ulgowy 60. Zapisy w biurze parafialnym.

15. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich użytkowników cmentarza, którzy nie prolongowali miejsc swoich zmarłych po 20 latach od pochówku, o uczynienie tego do dnia 1 listopada 2014. Miejsca nie prolongowane zostaną rozdysponowane.