NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 24.05.2015

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy wzięli udział w pieszej pielgrzymce na Kalwarię Wejherowską. Dziękujemy także tym, którzy wspierali pielgrzymów materialnie i modlitewnie.

3. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Nasz parafianin ks. neoprezbiter Andrzej Węsierski odprawi Mszę św. Prymicyjną dzisiaj o godz. 15.30.

4. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30 i 18.00. Biuro parafialne będzie nieczynne.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dzieci na 16.30 (od poniedziałku do piątku), dorosłych na 21.00.

6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić nasz parafialny odpust Trójcy Świętej. Suma odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Wiesława Śmigla.
W przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

10. W myśl przepisu prawa kanonicznego podajemy do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz Liedtke ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkich zachęcamy do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.