NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ I WIELKI TYDZIEŃ 05.04.2020

Ogłoszenia Ks. Proboszcza i Duszpasterzy do Parafian na czas epidemii!

Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej Pana Jezusa. Wchodzimy w ten czas  jako  ludzie obolali, a nade wszystko złaknieni Boga, pragnący Jego obecności sakramentalnej.

Pragnę Was poprosić  – czas podarowany nam dziś jest inny, a co zatem idzie należy go też inaczej przeżyć. To nie strach i lęk winno mieć pierwszeństwo w naszym myśleniu i postępowaniu. Uczymy się od św. Jana Pawła II, którego 15. rocznicę odejścia do Domu Ojca przeżywaliśmy w miniony czwartek (2 IV), a w maju (18 V) będziemy obchodzić 100 lecie jego urodzin, który zwykł był powtarzać: „jestem bardzo w rękach Bożych”. Obecność Boga, pragnienie Boga niech wyzwala w nas szczere uczucia więzi i braterstwa.  Boża Opatrzność czuwa nad nami!

Kochani! Liturgię Triduum Paschalnego, a więc Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilię Paschalną będziemy przeżywać w oddaleniu, Wy w waszych domach, łącząc się z nami przez telewizję internetową. Będzie transmisja on-line z naszego kościoła i sanktuarium. Bądźmy razem, odłóżcie na ten czas wszystkie inne zajęcia. Nie ma ważniejszych dni w ciągu roku liturgicznego jak ten szczególny czas.

W dniach Triduum Paschalnego (od czwartku do soboty) kościół będzie otwarty w godzinach 8.00 – 16.00.

Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu – tylko w salkach katechetycznych!
- w Poniedziałek, Wtorek i Środę w godz. 6.30 – 10.00, 16.00 – 18.00 oraz 19.00 – 21.00;
- w Wielki Czwartek w godz. 8.00 – 10.00;
- w Wielki Piątek w godz. 8.00 – 10.00;
- w Wielką Sobotę w godz. 8.00 – 10.00;
- w I Święto spowiedzi nie słuchamy.

W czasie trwania spowiedzi świętej, Komunia święta będzie udzielana w kościele co pół godziny.

Skarbonki wielkopostne składamy na ołtarzach bocznych i pod chórem przez cały tydzień.

Dzisiejsze ofiary na rzecz parafii można złożyć do koszyków pod chórem na stolikach.

Dziś Niedziela Męki Pańskiej. W tym dniu przypada XXXV Światowy Dzień Młodzieży. Obchody – w tym roku – zostały przeniesione na dzień 20 czerwca do Pelplina.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 (transmisja).

Do środy różaniec o godz. 8.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

Wielki Czwartek - Pamiątka Wieczerzy Pańskiej, ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Módlmy się za naszych duszpasterzy. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00.

Wielki Piątek - Pamiątka Męki Pańskiej.
Początek liturgii o godz. 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, nie można korzystać z żadnych dyspens.
W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. W Wielką Sobotę i w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odmówimy ją również o 15.00.

Wielka Sobota Spoczynku Pańskiego.
Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jako przygotowanie do świątecznego posiłku.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00. Na koniec liturgii udzielimy błogosławieństwa całej parafii na rynku naszego miasta.

Błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych przed posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego niech dokona najstarszy z rodziny (wzór modlitwy na stronie internetowej).

Pierwsza Msza św. w niedzielę będzie o godz. 8.00, a następne już wg niedzielnego porządku. Msza święta o godz. 9.30 będzie transmitowana.

Diecezjalne transmisje online:

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej serdecznie zachęca do skorzystania z materiałów, zamieszczonych na stronie internetowej Radia Głos oraz Diecezji Pelplińskiej. Szczególnie polecamy:

rekolekcje prowadzone przez biskupa Arkadiusza Okroja TUTAJ

rekolekcje diecezjalne prowadzone przez ks. Jacka Sosnowskiego i ks. Andrzeja Szopińskiego TUTAJ

rekolekcje prowadzone przez Wydział Duszpasterski od Niedzieli Palmowej TUTAJ

Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe TUTAJ