NA NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
23.11.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Sąsiednia parafia przeżywa swój odpust; suma odpustowa o godz. 12.00. Wszystkich zapraszamy na apel modlitewny pod pomnikiem Chrystusa Króla o godz. 13.30.
Na Mszy św. o 9.30 swój jubileusz 85-lecia działalności obchodzi nasz parafialny Chór św. Cecylii.
Na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ratowanie katedry w Sosnowcu. Wolontariuszom i ofiarodawcom dziękujemy.

3. W dni powszednie o godz. 8.00 różaniec, a 20 min. przed wieczorną Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W tym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas III gimnazjalnych, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. Kończy się listopad - miesiąc, kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe. W tym tygodniu Msza św. wspólna za zmarłych w poniedziałek i środę o godz. 18.00 oraz w sobotę o 8.30.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, a wraz z nim nasze parafialne rekolekcje adwentowe przed odpustem ku czci św. Barbary.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na naszą prośbę związaną z uregulowaniem spraw cmentarza; dziękujemy za troskę o ład i porządek na naszych grobach w tym listopadowym miesiącu jak i przez cały rok.
Jeszcze raz przypominamy, że groby, którymi rodzina chce nadal dysponować po 20 latach od pogrzebu swoich bliskich, należy przedłużać, czyli prolongować. Dotyczy to każdego grobu, bez względu na wielkość pomnika (pojedynczy, podwójny). Należy również przedłużać puste, wolne miejsca, które pozostają w gestii rodziny. Wszelkie wątpliwości można wyjaśnić w biurze parafialnym.

10. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Europejskich Spotkaniach Młodych w dniach 29 grudnia – 02 stycznia, organizowanych przez wspólnotę ekumeniczną Taizé. Gospodarzem tegorocznych spotkań będzie Praga. Całkowity koszt wyjazdu i uczestnictwa to 250 zł i 55 euro. Spotkanie w najbliższy piątek w salce katechetycznej o godz. 19.00. Tego dnia koniec zapisów.

11. W miarę możliwości zachęcamy do obejrzenia filmu pt. Matteo. Opowiada on o niezwykłym zakonniku i egzorcyście, u którego grobu nadal dochodzi do niezwykłych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych.
Polecamy także film Karolina. Jest to ciepła i mądra opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych, o skomplikowanych historiach rodzinnych i o odnajdywaniu drogi, także dzięki pomocy tych, którzy... dawno nie żyją. Film jest inspirowany historią bł. Karoliny Kózkówny.

12. W najbliższą sobotę „Radio Głos” obchodzić będzie 20-lecie. Z tej okazji zapraszamy na Koncert Jubileuszowy do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na godzinę 17.00. W pięknej oprawie świetlnej usłyszymy oratorium „Nieszpory Świętojańskie” ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona radia i czasu adwentu. Jest to także dzień inauguracji Roku Życia Konsekrowanego, w którym uczestniczyć będą wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniają zespoły „Na cały głos” oraz „Nieboskłonni”.

13. Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. W Polsce mamy około 35 tys. osób konsekrowanych, które od setek lat modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie Kościoła i społeczeństwa. Niech Rok Życia Konsekrowanego, który dzisiaj rozpoczynamy, będzie okazją do poznania ich codziennego życia oraz modlitwy za tych, którzy realizują swe powołanie w zakonach, w Instytutach Świeckich, czy w Indywidualnych Formach Życia Konsekrowanego. Niech będzie również czasem modlitwy o nowe, święte powołania do służby Bogu i ludziom we wspólnocie Kościoła.

14. Na prośbę Policji uczulamy osoby starsze na oszustów działających metodą „na wnuczka”, którzy wprowadzają swoje ofiary w błąd podając się za członka rodziny, próbując w rzeczywistości wyłudzić pieniądze. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Gdy dzwoni osoba próbująca wyłudzić pieniądze i podaje się za członka rodziny lub policjanta, należy jak najszybciej zakończyć rozmowę i skontaktować się z rodziną bądź Policją.
Ponadto apelujemy, aby w okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada wcześniej, być widocznym na drodze. Dlatego nośmy odblaski jako wyraz troski o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.