NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 30.08.2015

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. W poniedziałek wieczorną Mszę św. odprawi ks. Marian Szczepiński jako proboszcz naszej parafii. Zapraszamy.

3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny.
Z tej okazji będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej w poniedziałek od godz. 16.00.
Dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Msza św. we wtorek o godz. 8.00 (nie będzie Mszy o 8.30). Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na Mszę o 16.30 – na niej zostaną poświęcone tornistry, książki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
We wtorek na wieczornej Mszy św. pamiętamy o ofiarach II wojny światowej. Na tę Mszę św. zapraszamy uczniów gimnazjów, wśród nich szczególnie klasy trzecie. Będzie można wyrazić swoją chęć przygotowania się do sakramentu bierzmowania.

4. Od wtorku powraca Msza św. sprawowana o godz. 7.30; zaś niedzielna Msza św. w Lizakach będzie odprawiana o 9.00.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 min. przed wieczorną Mszą świętą.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W czwartek nie ma Mszy św. z modlitwami o uzdrowienie fizyczne i duchowe.
W czwartek spotkanie Arki w salce katechetycznej o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30; wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

9. W sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

10. W przyszłą niedzielę na sumie parafialnej o godz. 9.30 będzie miało miejsce liturgiczne objęcie parafii przez nowego ks. proboszcza Antoniego Bączkowskiego. Wszystkich zapraszamy.
W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę odpust przeżywa sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
Również w przyszłą niedzielę odbędą się dożynki gminne w Nowym Klinczu – Wętfie w Osadzie Burego Misia. Rozpoczęcie Mszą św. polową o godz. 14.00.

11. Historia wielkiej miłości opowiedziana przy poruszającej muzyce, energicznej choreografii i przede wszystkim znakomitych efektach to musical Duch. Organizujemy wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni w niedzielę, 08 listopada o godz. 15.00. Cena biletu z przejazdem to 63 zł (ulgowy), 90 zł (normalny). Prosimy o szybkie podejmowanie decyzji i  zapisywanie się w biurze parafialnym. Od pewnego czasu Teatr Muzyczny ma nowy system rezerwowania biletów, stąd tak szybkie terminy.