NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCY, 22
.04.2018

1. Składamy podziękowanie wszystkim naszym parafianom i gościom, którzy uczestniczyli we wtorek w Mszy św. dziękczynnej pod przewodnictwem Ks. Prymasa Polski. Ks. Prymas podziwiał tak solidarną obecność. Ks. arcybp Henryk Muszyński pragnie przekazać słowa podziękowania, jest „szczerze ujęty i wdzięczny”. Dziękujemy, za wszelką posługę i pomoc i że byliście w strojach kaszubskich. Kto chciałby jeszcze nabyć książkę – wywiad z ks. arcybp. Muszyńskim, może to uczynić w zakrystii, bądź w biurze parafialnym.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 procesja na plac św. Jana Pawła II i modlitwy o błogosławieństwo pól oraz dobre urodzaje. Zapraszamy na nie szczególnie rolników i działkowiczów.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin. Następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty modlitewnej.

7. Próba generalna dla dzieci przed I Komunią świętą odbędzie się:
- w poniedziałek o godz. 19.00 dla dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 3;
- we wtorek o godz. 19.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 6 i wiosek – dzieci przychodzą z rodzicami i  przynoszą świece.
Spotkania rozpoczną się na placu św. Jana Pawła II.

8. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. i ich rodzin:
- dzieci ze szkół w Kaliskach, Nowym Klinczu i Podlesiu w piątek o godz. 16.00;
- dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w piątek o godz. 19.00;
- dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w sobotę o 9.30;
- dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w sobotę o godz. 11.00.
Dzieci przynoszą świece i do poświęcenia książeczki do nabożeństwa.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej:
- o 8.30 dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek;
- o 10.30 dzieci ze szkół nr 1 i 3.
W tym miejscu informujemy, że fotografowaniem i filmowaniem uroczystości będą zajmować się tylko i wyłącznie wyznaczone osoby.
Zatem porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę jest następujący: 6.30; 8.30; 10.30; 12.30; 14.00  i 18.00.
Wręczenie pamiątek odbędzie się  w poniedziałek dla dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek, a we wtorek dla dzieci ze szkół nr 1 i 3 na Mszy św. o godz. 18.00.
W środę i czwartek dzień misyjny dzieci. W tych dniach dzieci I komunijne składają ofiary na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego, tym samym wpierają dzieci na misjach.

10. Już dziś pragniemy poinformować, że w „białym tygodniu” dzieci przychodzą do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 według następującego porządku: poniedziałek, środa i piątek dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek, natomiast we wtorek, czwartek i sobotę dzieci ze szkół nr1 i 3.

11. W dniach 10 –  14 maja br. odbędzie się 344 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
Tradycyjnie na wioskach naszej parafii są zbierane ofiary na tę pielgrzymkę, za wszelką życzliwość składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich życzliwych mieszkańców naszego miasta, którzy chcieliby pomóc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do biura parafialnego lub do kontaktu z ks. Dawidem.