NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 25.09.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.
Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim za ofiarność podczas zbiórki na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech.

2. Gościmy w naszej parafii o. Jerzego – kamilianina, który w ramach homilii mówi o misjach w Kościele. Poprzez rozprowadzane materiały misyjne można wspomóc dzieło na Madagaskarze: szpital i wioskę dla trędowatych.

3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Jutro odbywa się diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

6. Od poniedziałku po Mszy św. o 8.30 nowennę do św. Franciszka poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.

7. W środę włączamy się w akcję Koronka na ulicach miast świata. Spotykamy się zatem o godz. 15.00 przy pomniku Chrystusa Króla, przy krzyżu na ul. Wejhera oraz przy rondzie na przecięciu ul. Skłodowskiej-Staszica.
Rozniećmy z iskry ogień Bożego Miłosierdzia i módlmy się publicznie słowami Koronki w intencjach Kościoła, świata, naszej Ojczyzny i naszych osobistych.

8. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

9. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

10. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe w październiku. Zapraszamy wszystkich do kościoła na wspólną modlitwę:
- dzieci od przyszłego poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na 17.30 (z wyjątkiem środy).

11. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.
Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca.
Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Studium Przedmałżeńskie.

12. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

13. W najbliższy piątek Papież Franciszek z podróżą apostolską uda się do Gruzji i Azerbejdżanu. Naszą modlitwą chcemy towarzyszyć Ojcu Świętemu w Jego pielgrzymce.