NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 28.06.2015

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

3. W poniedziałek przypada uroczystość ŚŚ. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. zostaną odprawione tego dnia o 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30 i 18.00. Kolekta będzie przeznaczona rzecz Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze, za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
Zachęcamy wiernych do zachowania świątecznego charakteru tego dnia. Biuro parafialne będzie nieczynne.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Do wtorku trwa czerwiec, dlatego codziennie na zakończenie dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W lipcu i sierpniu nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 7.30. Natomiast niedzielna Msza św. w Lizakach przez okres wakacyjny będzie odprawiana o godz. 10.30.
Podczas wakacji nie odwiedzamy także chorych z listy stałej, w nagłej sytuacji zawsze można prosić o posługę sakramentalną dla chorych.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 i 16.30, a wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

9. Przeżywać będziemy odpust sanktuaryjny Matki Bożej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta.
Obchód uroczystości rozpoczniemy już w piątek nabożeństwem różańcowym o 21.00.
Następnie od godzinach 22.00 – 24.00 będzie możliwość indywidualnego czuwania w kościele przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Kościerskiej. Natomiast o 24.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.
W sobotę Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.00 - suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Z racji uroczystości Patronki Miasta na tę Mszę św. zapraszamy poczty sztandarowe.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 9.00.
Wieczorna Msza św. o 18.00 w intencjach Żywego Różańca.

10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich.
O godz. 12.00 na placu Jana Pawła II rozpoczniemy IV Parafialny Festyn Rodzinny.
O godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, następnie spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, a o godz. 15.30 na placu Św. Jana Pawła II odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi zespół "Siewcy Lednicy".