NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 12.08.2018

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

2. Jutro o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

3. We wtorek, we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich energetyków.

4. W środę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych będzie jak w niedzielę; wszyscy jesteśmy zobowiązani tego dnia uczestniczyć we Mszy świętej. Na każdej Mszy pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00; nabożeństwo różańcowe o godz. 21.00.

5. Gdańska Fundacja Dobroczynności oraz Kościerski Dom Kultury, w środę serdecznie zapraszają na piknik Bukiety dla Panny Zelno.
Tego dnia zgodnie z tradycją święcimy bukiety przygotowane z roślin, ziół i zbóż. Bukiety przygotowane do poświęcenia po Mszy św. można zgłosić do konkursów: Najpiękniejszy Tradycyjny Bukiet dla Panny Zelnej, Najpiękniejszy Bukiet ArtystycznyKompozycja Kwiatowa, Najpiękniejszy Bukiet Publiczności. Na bukiety czekamy w godzinach 14.00 – 15.30. O godz. 16.00 ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród.
Ponadto w programie występy artystyczne: muzyczne oraz teatralne.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów!

6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00; Koronkę do Bożego Miłosierdzia 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej spotkanie formacyjne wspólnoty.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje, czyli na trwający remont dachu naszej świątyni.

9. Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej serdecznie zaprasza na koncert zespołu wokalnego Art’n’Voices, który odbędzie się  w przyszłą niedzielę w naszym kościele parafialnym o godz. 18.45. Koncert ten odbędzie się w ramach Festiwalu Muzycznego „Niepodległa wielu wymiarów”.