NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, 29.11.2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent.

2. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy.
Nauki rekolekcyjne głosi ks. dr Andrzej Lubowicki z Drohiczyna (Asystent generalny KSM). Naszą wdzięczność okażemy rekolekcjoniście ofiarami złożonymi na kolektę we wtorek i środę.
Od poniedziałku do środy Msze święte z naukami o godz. 6.15, 7.30, 8.30, 16.30 i 18.00. Transmisja internetowa rekolekcji będzie na Mszy św. o 7.30.

3. Od jutra zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami. W czasie adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

4. W dni powszednie różaniec o godz. 8.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Spotkanie formacyjne Domowników Boga we wtorek on-line.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W piątek będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Barbary. Tego dnia o godz. 16.00 w kościele św. Barbary zostanie odprawiona Msza święta. Uroczysta suma odpustowa o godz. 8.30. Wszystkich gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 14.30.
Niech ta spowiedź będzie owocem przebytych rekolekcji i pozwoli nam przeżyć czas Adwentu w duchu oczekiwania przez czyste serca.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30; wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

9. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Już dziś informujemy, że w sobotę, 19 grudnia odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zapisywanie w biurze parafialnym.
Wieczorna Msza św. w sobotę w intencji Żywego Różańca.

10. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
O godz. 16.00 Msza święta dla rodzin z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii świętej z poświęceniem medalików.

11. Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.
Msza św. wspólna za zmarłych zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.

12. W minioną niedzielę, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w godzinach wieczornych, odszedł do wieczności nasz wikariusz i zarazem kapelan Sióstr Niepokalanek, ks. Tomasz Krajna. Pogrzeb odbył się  w czwartek w Śliwicach, w rodzinnej miejscowości. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i polecamy  miłosiernemu Bogu śp. ks. Tomasza, dziękując mu za posługę kapłańską w naszej parafii.