NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 20.04.2014 r.

1. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom składamy najserdeczniejsze wielkanocne życzenia. Wyjątkowo w tym roku niech zabrzmią słowa Jana Pawła II:

"Wesołych świąt. Alleluja! Niedziela Wielkanocna i oktawa Wielkiej Nocy to szczególny okres chrześcijańskiej radości. Niech ta radość, która płynie z wiary w zmartwychwstanie, stale wam towarzyszy." (2004 r.)

2. Dziękujemy wszystkim za budujące uczestniczenie w liturgii Triduum Paschalnego, a przy okazji składamy podziękowania za życzenia składane z okazji Wielkiego Czwartku i Świąt Wielkanocnych.

3. Dzisiaj Msze święte od godziny 8.00 wg porządku niedzielnego.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

4. Jutro, drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
Sąsiednia parafia Zmartwychwstania Pańskiego przeżywa swój odpust; suma odpustowa o godz. 12.15.
Kolekta będzie przeznaczona tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

5. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego; modlitwy odmawiamy o godz. 15.00 oraz przed wieczorną Mszą świętą.

6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00.

7. Młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania, zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę świętą.

8. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W nawiązaniu do rekolekcji wszystkie dzieci zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 na plac Jana Pawła II na papieskie kremówki. Prosimy zabrać ze sobą rekolekcyjne talony.
W najbliższą sobotę Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza na dzień otwarty szkoły w godzinach 10.00 – 13.00.
Po wieczornej Mszy świętej czuwanie modlitewno-medytacyjne przed kanonizacją bł. Jana Pawła II. Potrwa ono do godz. 22.00.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego – dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II.
Porządek Mszy św. będzie następujący: 6.30, 8.00, 9.00, 12.30, 14.00, 15.30 w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego oraz wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Po Mszy św. o 15.30 uczcimy relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej.
Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele dobroczynne. W tym tygodniu można też składać skarbonki z jałmużną postną.

11. W Niedzielę Palmową odbyła się w Kościerzynie diecezjalna stacja Światowego Dnia Młodzieży. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości: moim współpracownikom - kapłanom i osobom życia konsekrowanego, ks. prałatowi Janowi Ostrowskiemu i jego pomocnikom, piekarni p. Jarzębińskich, Policji, Straży Miejskiej, Przedsiębiorstwu Usług Drogowo-Mostowych, Starostwu Powiatowemu za wypożyczenie sceny, ks. Tomaszowi z młodzieżą, czuwającą nad porządkiem. Przy okazji dziękuję Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom” za nowe maszty i flagi przy pomniku Jana Pawła II.