NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 21.04.2019

1. Życzenia.
Zmartwychwstanie Jezusa jest zasadą naszego zmartwychwstania. Jego Życie daje nowe życie, a Jego Światło rodzi światło.
Wpatrzeni w oblicze Zmartwychwstałego, chwytając się Jego mocnej dłoni, idźmy w naszą codzienność ze stałym wołaniem w swoim sercu: Panie, okaż nam także dziś, że miłość jest mocniejsza od wszelkiego zła, że jest mocniejsza od śmierci.
Wszystkim i każdemu z osobna życzymy mocy wiary i miłości.

2. Dzisiaj pierwsza Msza św. o godz. 8.00, a następne już wg niedzielnego porządku. O 12.30 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka.

3. Jutro, drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
Sąsiednia parafia p.w. Zmartwychwstania Pańskiego przeżywa swój odpust; suma odpustowa o godz. 12.15.
Kolekta jutrzejsza będzie przeznaczona tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego; modlitwy odmawiamy o godz. 15.00 oraz przed wieczorną Mszą świętą.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00.

6. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 18.30 w salkach katechetycznych.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. Czwartek to dzień św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 procesja na plac św. Jana Pawła II i modlitwy o błogosławieństwo pól oraz dobre urodzaje. Zapraszamy na nie szczególnie rolników i działkowiczów.

9. W piątek (w oktawie Wielkanocy) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek modlitwa uwielbienia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 19.00.

10. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II.

11. Próby dla uczniów klas IV przed uroczystością rocznicy I Komunii świętej odbędą się w tym tygodniu:
- w czwartek o godz. 18.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 oraz szkół wiejskich;
- w piątek o godz. 16.30 dla uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 3.

12. Pierwszą rocznicę I Komunii świętej przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę:
- na Mszy św. o 11.00 dla uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 3;
- na Mszy św. o 12.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 i szkół wiejskich.

13. W przyszłą niedzielę obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.
Na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
O 14.00 Msza św. w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego; o 15.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej.
Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne.

Podziękowania

W Niedzielę Palmową odbyła się w Kościerzynie diecezjalna stacja Światowego Dnia Młodzieży. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości: kapłanom i osobom życia konsekrowanego, Policji, Straży Miejskiej, Władzom miasta, gminy i powiatu, ks. Markowi Kłosowskiemu z młodzieżą, wolontariuszom, harcerzom i wszystkim zaangażowanym – Bóg zapłać!

Wdzięczność wyrażamy także za dar jałmużny wielkopostnej przyniesiony w skarbonkach. Dziękujemy za mobilizację wielu rodzin i każdego osobiście. Piękny to gest w służbie potrzebującym.

Dziękujemy wszystkim za budujące uczestniczenie w liturgii Triduum Paschalnego, a nade wszystko za przygotowanie się poprzez rekolekcje i sakrament pojednania na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za tak liczny udział w nabożeństwach ostatnich dni. Dziękujemy chórowi z Panem Organistą oraz zaangażowanym w śpiew liturgiczny, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Służbie Liturgicznej Ołtarza z Panem Kościelnym, wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Grobu Pańskiego, troszcząc się o jego piękno. Składamy nasze podziękowania wszystkim, którym jesteśmy to winni.

Składamy wszystkim osobom i instytucjom, które przesłały czy przekazały życzenia świąteczne nasze podziękowanie. Za każde dobre słowo, pamięć i życzliwość dziękujemy.