NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 26.10.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dzisiaj zapraszamy Wspólnotę Domowego Kościoła na Mszę św. o godz. 14.00. Spotkanie przedstawicieli Kręgów w poniedziałek o 20.30 u ks. Marcina Sikorskiego.
Również dzisiaj Msza św. z poświęceniem różańców dla rodzin z dziećmi, które mają w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św., o godz. 15.30.
O godz. 15.00 wyjazd do teatru muzycznego na musical „Chłopi”.

3. W dni powszednie Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy o 17.20, jedynie w środę o 17.40.

4. W tym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas III gimnazjalnych, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. Trwają do piątku nabożeństwa różańcowe:
- dla dzieci o godz. 16.30;
- dla dorosłych w dni powszednie o 8.00 (prowadzi Żywy Różaniec) oraz o 17.30, w środę o 21.00.

7. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godziny 15.30.

8. W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego, jedynie Msza św. o godz. 14.00 będzie sprawowana w kościele św. Barbary. Po niej wyruszy procesja na cmentarz. Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej modlitwa różańcowa.
W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 9.30.
W listopadzie chorych z listy stałej odwiedzimy w sobotę 08 listopada.

9. W przyszłą niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
O godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca; po niej procesja eucharystyczna.
O 13.30 różaniec.
W sobotę po południu lub w niedzielę przez cały dzień w każdym kościele oraz kaplicy publicznej i półpublicznej można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

10. Podobnie jak w minionych latach Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Kościerzynie prosi o wsparcie akcji "Zapałka", która odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę na ulicy Kaplicznej.

11. Zbliża się listopad - przed kościołem młodzież KSM rozprowadza znicze. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.
Jednocześnie zachęcamy młodzież do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkania wspólnoty odbywają się w piątki o 19.00.

12. Listopad, to miesiąc, kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe.  Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za zmarłych. Swoje intencje można także przekazywać w kościele św. Barbary. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie.

13. Już dziś informujemy, że Msza święta z modlitwami o uzdrowienie odbędzie się w czwartek, 06 listopada o godz. 11.00.