NA XXI NIEDZIELĘ ZYWKŁĄ – 24.08.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. W naszej parafii rozpoczęli pracę duszpasterską ks. Marek Kłosowski i ks. Marcin Sikorski. Życzymy na czas posługi potrzebnych Bożych łask i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin.

3. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

4. Dzisiaj we Wdzydzach odbywają się Dożynki Gminne. Rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 14.00 w kościele św. Barbary w skansenie. Dożynki to okazja do dziękowania za dobre zbiory, docenienia pracy rolników oraz do wspólnego świętowania. W imieniu Wójta zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian.

5. We wtorek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym roku w Polsce to szczególny Dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.
Msze św. będą odprawione o godz.: 6.30; 8.00; 9.00; 10.00; 15.15; 16.30 i 18.00.
Podczas każdej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 min. przed wieczorną Mszą świętą.

7. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W piątek Msza św. z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości o godz. 10.30.

9. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

10. Zapraszamy w sobotę na 21.30 na pl. Jana Pawła II na wyjątkowy maraton filmowy do „Kina pod chmurką”, to już nasze ostatnie spotkanie, powtórzymy dotychczasowe filmy. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy jeszcze nie odwiedzili naszego kina oraz wszystkich, którzy jeszcze raz chcieliby zobaczyć filmy z „Kina pod chmurką”. Więcej informacji o wyświetlanych filmach na naszej stronie www.sanktuarium.pl.

11. W przyszłą niedzielę na Sumie parafialnej będziemy się modlić również w intencji Solidarności  w 34 rocznicę wydarzeń sierpniowych.
Również w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek jako materialne wsparcie chrześcijan cierpiących w Iraku.

12. We wtorek, 02 września po wieczornej Mszy św. spotkanie parafialnego chóru św. Cecylii.

13. W czwartek, 04 września odbędzie się Msza święta o uzdrowienie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Modlitwę poprowadzi o. Teodor Knapczyk.

14. Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze odbędą się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września. Grupa rolników naszej parafii wyjedzie na wspólne dziękczynienie za plony już w sobotę, 06 września o godz. 4.00 (rano).