NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 26.01.2020

1. Dzisiaj obchodzimy po raz pierwszy w całym Kościele ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Ma ona służyć nade wszystko refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożemu.
Dzisiaj obchodzimy także 100. rocznicę wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji naszej Ojczyzny i lokalnej społeczności.
Na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

2. Jutro w naszym kościele parafialnym z okazji 100-lecia powrotu naszego miasta do Ojczyzny koncert Macieja Miecznikowskiego o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W dni powszednie różaniec o godz. 8.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej w salkach katechetycznych.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30 wraz z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które jest także Dniem Życia Konsekrowanego.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
Podczas każdej Mszy świętej błogosławimy przyniesione gromnice.
W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, o 13.30 różaniec. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
O godz. 15.30 Msza św. z poświęceniem świec dla rodzin z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej.

8. Przed nami ostatni tydzień kolędy. Plan odwiedzin duszpasterskich jest wywieszony w gablocie oraz na internetowej stronie parafii TUTAJ

9. W tym tygodniu w swoich grupach spotykają się kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VII. Na spotkania w salkach katechetycznych o godz. 18.30 prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte i notatnik.
W poniedziałek grupa ks. Sławomira,
we wtorek grupa ks. Pawła,
w środę grupa ks. Łukasza,
w czwartek grupa ks. Dawida.
Szczegółowy harmonogram spotkań dla wszystkich bierzmowanych jest wywieszony pod chórem.

10. Organizujemy Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 15 lutego w Hotelu Szarlota. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze parafialnym.