NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 26.06.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. Składamy podziękowanie za piękny czas odpustu w naszym Sanktuarium wielu ludziom dobrej woli i otwartego serca.

2. Pragniemy poinformować, że decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny z dniem 20 sierpnia wikariuszem naszej parafii zostaje ks. neoprezbiter Szymon Gwardzik. Natomiast nasz parafianin ks. neoprezbiter Mateusz Liedtke został wikariuszem w Piasecznie.

3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Jutro przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Wyjątkowo w tym tygodniu nowenna do Matki Bożej w poniedziałek o godz. 18.00.

6. Ksiądz Proboszcz zaprasza Sołtysów naszej parafii na spotkanie we wtorek o godz. 19.00, na plebanię.

7. W środę przypada uroczystość ŚŚ. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. zostaną odprawione tego dnia o 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30 i 18.00. Kolekta będzie przeznaczona rzecz Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze).
W środę o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Zachęcamy wiernych do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.
Biuro parafialne będzie nieczynne.

8. Do czwartku trwa czerwiec, dlatego codziennie na zakończenie dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W lipcu i sierpniu nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 7.30. Nie będzie też posługi w konfesjonale od godz.17.30.
Natomiast niedzielna Msza św. w Lizakach przez okres wakacyjny będzie odprawiana o godz. 10.30.
Podczas wakacji nie odwiedzamy także chorych z listy stałej, w nagłej sytuacji zawsze można prosić  o posługę sakramentalną dla chorych.

10. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

11. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 8.30.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec, o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

13. Z naszej parafii 6 sierpnia wyrusza pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy i więcej informacji w biurze parafialnym.

14. Pragniemy uwrażliwić rodziców i wychowawców, aby zadbali o dobro duchowe dzieci i młodzieży udających się na wakacje (wycieczki, obozy, kolonie…) i przekazali organizatorom pisemną deklarację, aby umożliwić udział w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej swoim dzieciom.

15.  Na czas wakacji, urlopu i wypoczynku spraszamy Bożego błogosławieństwa. Nie zapominajmy o praktykach wynikających z naszej wiary, szczególnie Mszy świętej.