NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 19.10.2014

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka oraz spotkanie wspólnoty.

3. W dni powszednie Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy o 17.20, jedynie w środę o 17.40.

4. W środę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
Po Mszach św. o 8.30 i 18.00 uczcimy relikwie Świętego znajdujące się w naszym kościele.
Po Mszy św. o 8.30 spotkanie dla chętnych, którzy chcą należeć do wspólnoty modlitewnej św. Jana Pawła II.
O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
W środę o godz. 19.00 zapraszamy na prapremierę autorskiej kompozycji Pana Szymona Sutora „Missa de Beata Maria Virgine” – koncert z okazji wspomnienia naszego Wielkiego Rodaka oraz w hołdzie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie.

5. Trwają nabożeństwa różańcowe:
- dla dzieci w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30;
- dla dorosłych w dni powszednie o 8.00 (prowadzi Żywy Różaniec) oraz o 17.30, w środę o 21.00, a w niedzielę po Mszy o 12.30.

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W przyszłą niedzielę zapraszamy Wspólnotę Domowego Kościoła na Mszę św. o godz. 14.00, po której spotkanie formacyjne.
Również w przyszłą niedzielę Msza św. z poświęceniem różańców dla rodzin z dziećmi, które mają w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św., o godz. 15.30.
O godz. 15.00 w przyszłą niedzielę wyjazd do teatru muzycznego na musical „Chłopi”.

8. W tym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas I ponadgimnazjalnych, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

9. Zbliża się listopad - przed kościołem młodzież KSM rozprowadzać będzie znicze. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.

10. Listopad, to miesiąc, kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe.  Pamiętajmy nie tylko o kwiatach i zniczach ale przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za zmarłych.

11. Zapraszamy małżonków na Spotkania Małżeńskie. Rekolekcje te są poświęcone pielęgnacji więzi małżeńskiej. Mogą w nich uczestniczyć małżeństwa żyjące w zgodzie oraz przeżywające trudności. Rekolekcje odbędą się w Pelplinie w dniach 07-09 listopada. Informacje i zapisy na stronie www.spotkaniapelplin.pl

12. Trwa miesiąc różańcowy. Dla św. Jana Pawła II różaniec był jedną z najpiękniejszych modlitw. Sam Papież rozszerzył rozważane na paciorkach tajemnice o tajemnice światła. Zachęcamy do podejmowania tej modlitwy w naszych parafialnych grupach Żywego Różańca, czy to w Różach Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci. Przynależność do Kół Różańcowych z jednej strony mobilizuje do wytrwałości i sumienności, a z drugiej daje udział w łaskach wypraszanych przez całą grupę. Opiekę duszpasterską sprawuje nad Żywym Różańcem ks. Marcin Leszczyński, który zachęca, zaprasza i przyjmuje zgłoszenia.