rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22.11.2015

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian oraz gości naszego Sanktuarium i życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Wszystkich zapraszamy na apel modlitewny pod pomnikiem Chrystusa Króla po naszej sumie, o godz. 10.30.
Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

3. Msze św. wspólne za zmarłych zostaną odprawione w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Intencje modlitewne (tzw. wypominki) można składać w biurze oraz kaplicy Matki Bożej.

4. W dni powszednie o godz. 8.00 różaniec, a 20 min. przed wieczorną Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. Młodzież, która pragnie rozwijać swoją przyjaźń z Jezusem, zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.
Po Mszy św. modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty.

8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent.
Caritas w Polsce rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.
Świece będą dostępne w naszym kościele od przyszłej niedzieli; zachęcamy do włączenia się w dzieło pomocy.

9. W tym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas III gimnazjalnych, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

10. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych parafialna zabawa karnawałowa odbędzie się w sobotę 6 lutego 2016 r. i można zgłaszać rezerwacje do ks. Marcina Sikorskiego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i w gablotach.

11. Dziękujemy wszystkim za troskę o ład i porządek na naszych grobach w tym listopadowym miesiącu jak i przez cały rok.
Przypominamy, że groby, którymi rodzina chce nadal dysponować po 20 latach od pogrzebu swoich bliskich, należy przedłużać, czyli prolongować. Dotyczy to każdego grobu, bez względu na wielkość pomnika (pojedynczy, podwójny). Należy również przedłużać puste, wolne miejsca, które pozostają w gestii rodziny. Wszelkie wątpliwości można wyjaśnić w biurze parafialnym.
Jednocześnie przypominamy, że nagrobki sprzed roku 1945 objęte są ochroną prawną i wszelkie ich zmiany, naprawy, renowacje muszą zostać uzgodnione zarówno z zarządcą cmentarza jak i konserwatorem zabytków w Starostwie Kościerskim.