NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 29.05.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy parafian i gości naszego Sanktuarium, życząc błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

2. Pragniemy wyrazić wielką wdzięczność za obecność i nabożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Szczególne wyrazy podziękowania pragniemy przekazać wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Dziękujemy za piękne ołtarze: Siostrom Niepokalankom, Państwu Jarzębińskim z pracownikami, kwiaciarni Fiołek oraz mieszkańcom bloku przy ul. Staszica 1.
Dziękujemy Panu organiście z chórem, Panu kościelnemu, orkiestrze, służbie liturgicznej, Bractwu Świętego Krzyża, wszystkim niosącym baldachim, feretrony i obrazy, wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękuję służbom: policji, strażakom, służbie miejskiej. Podziękowanie dla wszystkich, którzy udekorowali swoje domy i mieszkania oraz miejsca pracy.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, dlatego do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię oraz uczestniczymy w procesji eucharystycznej.
Jedynie dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 12.30.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy świętej połączone z procesją.
Dzieci i młodzież zapraszamy tradycyjnie na nabożeństwo majowe na godz. 16.30.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. tradycyjne poświęcenie wianków.

8. Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich sołtysów naszej parafii na spotkanie organizacyjne w czwartek, 2 czerwca o godz. 19.00, na plebanię.

9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej  w czwartek o godz. 16.00 oraz w piątek od godziny 14.30.

10. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Ojca świętego i duchowieństwa – oraz o 16.30, a wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

11. W sobotę po Mszy świętej o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W najbliższą sobotę odbędzie się wyjazd do Lednicy na XX ogólnopolskie spotkanie młodzieży. Zbiórka na parkingu przy kościele o 4.50. Są jeszcze wolne miejsca; do jutra można kontaktować się z księżmi wikariuszami.
Po raz ostatni przed wakacjami odwiedzimy chorych z listy stałej w najbliższą sobotę.
W sobotę Mszą św. o 16.00 w kościele św. Barbary rozpoczniemy nowennę do świętego Antoniego.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, o 13.30 różaniec. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej z racji Święta Dziękczynienia.

13. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy o zakazie aborcji na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Apelujemy: Podpisz się za życiem!

14. Parafianie ze Skorzewa wraz z Ks. Proboszczem zapraszają do kina Remus w Kościerzynie w dniu 6 czerwca, na godz. 19.00, na spektakl pt. „ZmartwychPOWSTANIE”. Celem tego spotkania jest zbiórka na warsztaty, które odbędą się latem, a poświęcone będą tematyce żałoby po śmierci najbliższych. Cegiełki, które są zarazem biletem wstępu (w dowolnej cenie) można nabywać w biurze parafialnym do najbliższej środy tj. 1 czerwca br. Zapraszamy.