NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 17.06.2018

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy VII Parafialny Festyn Rodzinny.
O godz. 12.30 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dzisiaj młodzież, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, po Mszach świętych przekazuje podpisane indeksy.

2. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta.

3. W dniach odpustowych od poniedziałku do czwartku Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 7.30, w piątek i sobotę o 8.00; Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W poniedziałek – Dzień rodzin osób powołanych i wspierających powołania.
Msza święta o godz. 16.00 o powołania i za powołanych do służby w Kościele oraz za ich rodziny.

6. We wtorek – Dzień małżonków.
Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
Msza św. o 16.00 będzie połączona z modlitwami za zmarłych współmałżonków i zmarłych z naszych rodzin.

7. W środę – Dzień chorych.
Msze święte o 9.00 i 16.00 dla chorych z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy św. o 9.00 zapraszamy chorych i starszych na spotkanie przy stole w salce katechetycznej.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W czwartek – Dzień dzieci i młodzieży.
O 16.00 Msza św. dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku szkolnego.
Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na wieczorną Mszę świętą, po niej o godz. 19.00 czuwanie młodych z koncertem i świadectwem. Zapraszamy szczególnie młodych ludzi, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania. Uczniowie klas II gimnazjalnych, przygotowujący się do jego przyjęcia, również przychodzą w czwartek na wspólną wieczorną Mszę świętą, by odebrać swoje indeksy.
Modlitwa uwielbienia ze świadectwem Lecha Dokowicza w kościele parafialnym w czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich na wspólny wieczór modlitwy.

9. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II oraz spotkanie wspólnoty modlitewnej.

10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętych homilię wygłosi i będzie opowiadał o misjach o. Tomasz Świtała z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, który obecnie posługuje w Republice Środkowoafrykańskiej. Po Mszach Świętych będzie można wspomóc dzieło misyjne.