NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 23.06.2019

1. Trwają uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów oraz mieszkańców naszego miasta.

2. W nawiązaniu do usłyszanego oświadczenia w sprawie aktów przemocy wobec katolików w Polsce, decyzją Ks. Biskupa Diecezjalnego dzisiaj po każdej Mszy świętej odśpiewamy suplikacje jako formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.

3. Wrażamy wielką wdzięczność za obecność i nabożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Szczególne wyrazy podziękowania pragniemy przekazać wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Dziękujemy za piękne ołtarze przygotowane przez SS. Niepokalanki i ks. Marcina Sikorskiego oraz na całej trasie.
Dziękujemy Panom organistom, Panom kościelnym, orkiestrze, służbie liturgicznej, Bractwu Świętego Krzyża, wszystkim niosącym baldachim, feretrony i obrazy, wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękuję służbom: policji, strażakom, służbie miejskiej. Podziękowanie dla wszystkich, którzy udekorowali swoje domy i mieszkania oraz miejsca pracy.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała, dlatego do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię oraz uczestniczymy w procesji eucharystycznej.
Jedynie dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 12.30.

5. Dzisiaj po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy VIII Parafialny Festyn Rodzinny.
Na Mszy św. godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 17.30 koncert parafialnego chóru św. Cecylii; po nim Msza św. w intencji chóru z okazji 90-lecia jego działalności.

6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

7. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta.

8. W dniach odpustowych od poniedziałku do środy Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

9. W poniedziałek – Dzień rodzin osób powołanych i wspierających powołania.
Msza święta o godz. 16.00 o powołania i za powołanych do służby w Kościele oraz za ich rodziny.

10. We wtorek – Dzień małżonków.
Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
Msza św. o 16.00 będzie połączona z modlitwami za zmarłych współmałżonków i zmarłych z naszych rodzin.
Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej w salkach katechetycznych.

11. W środę – Dzień chorych.
Msze święte o 9.00 i 16.00 dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych oraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy św. o 9.00 zapraszamy na spotkanie przy stole w salce katechetycznej.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

12. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa, Akt wynagrodzenia i procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz tradycyjne poświęcenie wianków.

13. W sobotę przypada uroczystość ŚŚ. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. zostaną odprawione tego dnia o 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Kolekta będzie przeznaczona rzecz Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze).
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 10.00.

14. W przyszłą niedzielę organizacyjne spotkanie dla uczestników tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych.