NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 23.02.2020

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

2. W dni powszednie różaniec o godz. 8.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej w salkach katechetycznych.

4. Zbliża się czas Wielkiego Postu. W najbliższych dniach zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy zadośćuczynienia. Szczególne nabożeństwo wynagradzające za popełnione grzechy we wtorek o 17.30.

5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania popiołem o godz. 6.30,  8.00,  9.00,  10.00 i po południu o 15.15, 16.30 i 18.00.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Polega on na zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na ograniczeniu posiłków do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie tzn. od 18 do 60 roku życia; natomiast do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych osoby od 14 roku życia. W tym dniu nie korzystamy z żadnej dyspensy.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. Od najbliższego piątku zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00; 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30.
Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

8. W tym tygodniu w swoich grupach spotykają się kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VIII zgodnie z harmonogramem wywieszonym w gablotach pod chórem.

9. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. W tym roku podczas tego nabożeństwa wzbudzimy intencję o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej w Kościele.

10. Wzorem ubiegłych lat przystępujemy do ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna” Caritasu. Skarbonki można zabrać z bocznych ołtarzy i spod chóru. Zachęcamy.
Kościół w okresie Wielkiego Postu, obok postu i modlitwy, zachęca szczególnie do jałmużny, jako „formy pokuty wewnętrznej”. Jałmużna nie może być pozbyciem się tego, co zbędne, ale wyrzeczeniem dóbr, które tak naprawdę nie należą do nas. Wszystko jest darem. My jesteśmy jedynie „dzierżawcami” otrzymanych od Boga rzeczy.
Nie chodzi jednak jedynie o wymiar materialny, ale przede wszystkim o aspekt duchowy ofiarowywanych darów, by dać coś z siebie drugiemu człowiekowi. Stąd tegoroczna akcja przebiega pod hasłem Dar Juniora dla Seniora.
Podsumowanie akcji – skarbonki przyniesiemy w Niedzielę Palmową (5 kwietnia).
Kto pragnie uczestniczyć w losowaniu nagród diecezjalnej Caritas, kiedy przyniesie skarbonkę w Niedzielę Palmową, powinien na wewnętrznej stronie skarbonki zapisać imię i nazwisko, numer szkoły i klasy oraz nazwę naszej parafii.