NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 15.09.2019

1. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej dzień odpustu.
Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i Msza św. w intencji czcicieli o godz. 18.00. W tym dniu można w Sanktuarium można uzyskać odpust zupełny.
W naszym kościele parafialnym Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej formacyjne spotkanie wspólnoty.
Dzisiaj o godz. 19.00 w Nowym Klinczu przy szkole oraz przy szosie zostaną poświęcone nowe krzyże.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na remont kopułek nad wejściami do naszej świątyni.

2. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej w salkach katechetycznych.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę przeżywamy święto Stanisława Koski, patrona młodzieży Polski. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W tym dniu podamy grupy formacyjne.
O 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek zapraszamy na spotkanie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. Odbędzie się ono po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

6. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia w piątek o godz. 19.00 w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

7. W sobotę przeżywamy główne uroczystości odpustu Matki Bożej Bolesnej.
W Jej sanktuarium tego dnia o godz. 11.00 modlitwa różańcowa.
O 11.30 z sanktuarium wyruszy procesja. O 12.00 rozpocznie się suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Wspólnie z nami będą modlić się przedstawicielki zgromadzeń żeńskich naszej diecezji.
Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na wspólne świętowanie. Zaproszenie kierujemy do wszystkich modlących się na różańcu: członków i członkiń Żywego Różańca naszej parafii, a także rodziców modlących się za swoje dzieci.
Porządek Mszy świętych w sobotę:  6.30, 7.00, 7.30, 8.30, 12.00 (suma odpustowa) i 18.00.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

8. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w naszej scholii Arka na spotkanie w sobotę o godz. 15.00 w salce katechetycznej. Drodzy rodzice, prosimy, umożliwiajcie i dbajcie o to, by dzieci czynnie uczestniczyły w liturgii także poprzez śpiew.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Msza św. dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, rodzin i przyjaciół o godz. 15.00.

10. W naszej parafii odbędzie się dekanalny kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy na wieczorną Mszę św. w sobotę 28 września. Po Mszy św. pierwsze spotkanie w salkach katechetycznych.

11. Tworzymy zespół muzyczny dla młodzieży. Zapraszamy chętną młodzież na spotkanie w dzisiejszą niedzielę po wieczornej Mszy św. do salki.