Bractwo jest wspólnotą młodych ludzi czczących w szczególny sposób Krzyż Jezusa Chrystusa. Do tej wspólnoty mogą należeć wyłącznie panny i kawalerowie. Wspólnota ta opiekuje się głównie  parafialnymi feretronami i sztandarami.
     Uczestniczy we wszystkich procesjach i odpustach, podczas których nosi feretrony i sztandary. Regularnie spotyka się w pierwszą niedzielę miesiąca po tzw. Mszy Brackiej (uroczysta suma parafialna z procesją wokół kościoła). Raz w roku wspólnota uczestniczy gościnnie w Dniu Brackim zaprzyjaźnionego Bractwa Świętego Krzyża, działającego przy Bazylice Katedralnej w Oliwie. Ważnym wydarzeniem w formacji Bractwa działającego przy naszej parafii jest Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską, podczas której wspólnota opiekuje się i kłania feretronem. Młodzież z Bractwa Świętego Krzyża czynnie udziela się w różnego rodzaju akcjach liturgicznych w parafii m.in.: pomaga w organizacji Światowych Dni Młodzieży, przeprowadza kwesty na Dzieło Nowego Tysiąclecia i Bazylikę Opatrzności Bożej, pomaga w organizacji odpustów.
     Bractwo prowadzi Kronikę od 1974 r. Obecnie liczy 16 członków.

Opiekun: ks. Marek Kłosowski

Spotkania odbywają się: w pierwszą niedzielę miesiąca