Caritas parafialna prowadzi jadłodajnię dla ubogich. Początek tej działalności sięga listopada 2002 r. Dziennie jadłodajnia wydaje 60 posiłków dla ludzi potrzebujących: biednych, chorych i ludzi marginesu. Ciepły posiłek otrzymują zainteresowani pięć razy w tygodniu, a na sobotę jest przygotowany „suchy prowiant”. Jadłodajnia funkcjonuje w budynku MOPS w Kościerzynie, a posiłki są przygotowywane w barze mlecznym „Społem” PSS Kościerzyna.
    Roczny koszt posiłków w ciągu ostatnich pięciu lat kształtował się następująco: 32077,06 zł (2005 r.), 34080,91 zł (2006 r.), 34531,57 zł (2007 r.), 38000,01 (2008 r.), 27999,73 (2009 r.). Koszty posiłków są współfinansowane w 50% przez Urząd Miasta Kościerzyna, drugą połowę pokrywa Caritas parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie.
    Do dobroczyńców jadłodajni zalicza się także piekarnia i cukiernia państwa Jarzębińskich (przez dwa tygodnie w miesiącu nieodpłatnie przekazują pieczywo) oraz państwo Salwierz (przekazują nieodpłatnie jaja kurze).
    Przewodniczącym parafialnej Caritas jest ks. proboszcz Antoni Bączkowski,
zaś za funkcjonowanie odpowiada p. Mieczysław Bławat.

Opiekun: ks. Antoni Bączkowski