Chór Św. Cecylii przy parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie powstał w 1929 r. Jest chórem mieszanym i liczy 35 członków. Dyrygentami byli: Jan Serożyński, Lubomir Szopiński, Edmund Jeliński, Władysław Prądziński, a obecnie Leszek Borowicz. Spotkania zespołu odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu, aby doskonalić swój repertuar i wprowadzać nowy. Swym śpiewem uświetniają wszystkie uroczystościw parafii, a także w mieście.
     Chór bierze udział we wszystkich przeglądach rejonowych, organizowanych przez Wydział Organistowski Kurii Diecezjalnej (Kartuzy, Stężyca, Kościerzyna, Przodkowo). W ostatnich pięciu latach śpiewał w innych parafiach i sanktuariach (Lubiszewie, Sianowie, Lipusz, Starych Polaszkach, Krakowie-Łagiewnikach). Za zasługi dla parafii i miasta w 2009 r. chór został odznaczony przez Radę Miasta Kościerzyna medalem Tomasza Rogali.

Opiekun: Pan Leszek Borowicz

Spotkania odbywają się: dwa razy w tygodniu