Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich została założona w 1892 roku. Aktualnie asystentem wspólnoty jest o. Jonasz Krefta OFM z Orlika. Wspólnota liczy profesów wieczystych 45 (39 sióstr i 6 braci), w tym 4 małżeństwa, 13 osób chorych i 21 aktywnie uczestniczących w życiu wspólnotowym.
     Spotkania III Zakonu św. Franciszka odbywają się w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 12.00, o godz. 14.00 sprawowana jest Msza święta w jego intencji.
Funkcję przełożonej i odpowiedzialnej za formację pełni p. Henryka Sadowska, zastępcą i sekretarzem jest p. Stefania Łosińska, skarbnikiem p. Irena Jankowska, zaś radną ds. chorych p. Maria Etmańska.
     Ostatnia kapituła wyborcza odbyła się 14 kwietnia 2007 r. Kapitule tej przewodniczyła i wybory zatwierdziła s. Bernadeta Nowak.
     Wspólnota franciszkańska uczestniczy w życiu parafialnym, biorąc udział w odpustach, procesjach, pogrzebach i pomagając w zbiórkach do puszek. Duchowość buduje także w oparciu o adorację Najświętszego Sakramentu. Przed uroczystością św. Józefa i wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu prowadzi modlitwy nowennowe.

Opiekun: o. Jonasz Krefta OFM

Spotkania odbywają się: w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 12.00, godz. 14.00 sprawowana jest Msza święta