Służba liturgiczna parafii p.w. Świętej Trójcy w Kościerzynie składa się z 55 chłopców w tym 7 ceremoniarzy, którzy w trzech turach ukończyli kurs ceremoniarski w Pelplinie. Ceremoniarzami są Łukasz Borzyszkowski, Dawid Cichosz, Łukasz Willich, Mateusz Borzyszkowski, Oskar Szarmach,  Kamil Gruchała.
     Opiekunem służby liturgicznej od 2013 roku jest ksiądz Marcin Leszczyński. Prezesem służby liturgicznej do 2005 r. był Kamil Maszk, w latach 2005-2010 Łukasz Borzyszkowski, a obecnie jest nim  Wiesław Włodarczak.
     Podstawową formą pracy są cotygodniowe zbiórki dla czterech kategorii chłopców: lektorów i ceremoniarzy, kandydatów na lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. Ministranci podzieleni na sześć grup służą do Mszy na dyżurach rannych i wieczornych. Biorą udział w licznych asystach celebracji liturgicznych, które odbywają się w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie (wśród nich m.in. Światowy Dzień Młodzieży, Diecezjalny Dzień Chorego, rejonowe spotkanie katechetów, odpusty parafialne i sanktuaryjne i wiele innych). Każdego roku pomagają księżom w wizytach duszpasterskich. Chłopcy każdego tygodnia mają możliwość udziału w zajęciach sportowych przy kościerskiej szkole na hali sportowej.

Opiekun: ks. Marcin Leszczyński