Wspólnota  Św. Jana Pawła II przy parafii Świętej Trójcy powstała z inicjatywy Ks. Prałata Mariana Szczepińskiego w 2014 roku.

Członkowie tej wspólnoty uczą się spotkania z Bogiem poprzez  medytację (rozważania) Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym. Medytacje takie są również ścieżką  poznania i spotkania z  sobą samym. Zakładają, że do poznania Boga potrzebne jest poznanie siebie. I na odwrót: poznanie siebie prowadzi do poznania Boga. Medytacje te przeznaczone są dla osób, które pragną dobrowolnie i szczerze pogłębić swoją wiarę poprzez osobiste spotkanie z Bogiem obecnym w Jego Słowie.

Opiekun: ks. prałat Marian Szczepiński

Spotkania odbywają się w pierwszą sobotę po 22-gim każdego miesiąca.