rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Czas pokuty

Czas pokuty

Rozpoczęliśmy Środą Popielcową czas Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w pięknych i głębokich duchowo nabożeństwach, które charakteryzują ten wspaniały czas oczekiwania na Zmartwychwstanie! Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek:

o godz. 9.00;

o godz. 15.15 dla młodzieży,

o godz. 16.30 dla dzieci

o godz. 17.30.

A także na nobożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Kazania w tym roku wygłosi ks. Paweł!

Lektura na ten czas czyli Orędzie Ojca Świętego na Wielki Post

19 lutego 2021

więcej

 
Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w całej wspólnocie Kościoła obchodzimy Dzień Chorego. W trudnym czasie pandemii szczególnie pragniemy otoczyć modlitwą naszych chorych. Dziś na Mszy Świętej o godz. 10.00 będziemy wspirali obecnością i duchową ofiarą cierpiących z powodu różnych chorób, a także starszych i samotnych.

Orędzie Papieża Franciszka na dzisiejszy Dzień Chorego:

11 lutego 2021

więcej

 
Zbliża się Wielki Post

Zbliża się Wielki Post

Tegoroczny Wielki Post, podobnie jak zeszłoroczny, przeżyjemy w czasie pandemii. Wychodząc na przeciw potrzebom osób chorym, narażonym na infekcję epidemiczną pragniemy zaproponować rekolekcje wielkopostne w domu. Podręcznik "ABY ODNOWIĆ PRZYMIERZE" jest wspaniałą lekturą dla każdego kto pragnie czas Wielkiego Postu przeżyć ze Słowem Bożym oraz doświadczyć spotkania z Bogiem w postanowieniach. Zachęcamy również do pobierania skarbonek wielkopostnych w naszej parafii, aby wspomóc najbardziej potrzebujących. Książkę jak i skarbonkę można odbierać po liturgii Mszy św. kościele lub w biurze parafialnym.

Na koniec kilka słów o postanowieniach, czyli czynach pokutnych:

9 lutego 2021

więcej

 
Nowy adres kontaktowy

Nowy adres kontaktowy

W celu usprawnienia przekazu informacji i załatwienia spraw biurowych w naszej parafii (a myślimy też w tym czasie pandemii o osobach starszych jak i mieszkających poza parafią), utworzono nowy adres poczty mailowej. Jest on następujący: sanktuari[email protected]

Pod ten adres prosimy przesyłać zapytania i informacje bieżące.

21 stycznia 2021
 
Adoracja żłóbka prowadzona przez Franciszkański Zakon Świeckich

Adoracja żłóbka prowadzona przez Franciszkański Zakon Świeckich

Podczas comiesięcznego spotkania, 17 stycznia po Mszy świętej, nasz Franciszkański Zakon Świeckich prowadził adorację Pana Jezusa w żłóbku. W czasie adoracji rozważaliśmy sztukę o Bożym Narodzeniu wystawioną w Greccio przez św. Franciszka. Nasze rozważania były przeplatane śpiewaniem kolęd.

18 stycznia 2021
 
Nowi ministranci w naszej parafii

Nowi ministranci w naszej parafii

W niedzielę 17 stycznia, w dzień modlitw o powołania kapłańskie w naszej diecezji, czterech chłopców zostało przyjętych do Służby Liturgicznej naszej parafii. Ksiądz Proboszcz uroczyście poświecił strój liturgiczny, natomiast rodzice nowych ministrantów nałożyli im zielone kołnierzyki.

Gratulujemy Nowym ministrantom i życzymy owocnej i wytrwałej służby!

Dziękujemy również za przygotowanie nowych ministrantów ks. Patrykowi, opiekunowi tej wspólnoty!

18 stycznia 2021
 
Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Prałata Zbigniewa Reglińskiego

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Prałata Zbigniewa Reglińskiego

Wdzięczni za dar życia i kapłaństwa pożegnaliśmy ks. Prałata Zbigniewa Reglińskiego.

Mszy św. pogrzebowej w kościele pw. Trójcy Świętej w Kościerzynie, rodzinnym mieście zmarłego, przewodniczył bp Edward Dajczak. Do koncelebry stanęło kilkudziesięciu kapłanów. W homilii biskup skoncentrował się na ukazaniu roli kapłana w Kościele.

- Bóg potrzebuje pomocników. To, że jesteśmy bez reszty włączeni w dzieło Jego krzyża i zmartwychwstania, jest całym programem tej pomocy, do której zostaliśmy wezwani - my, ludzie święceń - powiedział biskup.

Komentując odczytany podczas liturgii fragment tzw. Mowy Eucharystycznej z 6. rozdziału Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus mówi o sobie: "Ja jestem Chlebem", biskup stwierdził: - Można w Ewangelii znaleźć wiele treści właściwych kapłaństwu, ale kiedy stoimy przy ołtarzu, żegnając kapłana, to musimy sobie powiedzieć jednoznacznie, że istotą całego chrześcijaństwa jest przecież posługa Jezusa, a my, kapłani, jesteśmy zaproszeni do tego, by to Jego zbawcze działanie było obecne nieustannie w życiu Kościoła; można powiedzieć, by było dostępne, by zbawienie stawało się możliwe. Biskup przypomniał, że obok wielu posług i funkcji, najważniejszym zadaniem kapłana jest sprawowanie Eucharystii. Jest to, jak podkreślił biskup, zadanie, które swoją wagą i doniosłością przerasta każdego kapłana, który nigdy nie przestaje być grzesznikiem.

- Nieodwołalna jest Jego miłość do nas, niezależnie od wszystkich naszych zdrad. Wierność jest ważną cechą, dziś niepopularną. Jak się idzie po drodze kapłańskiej bez mała 60 lat, zawsze szukając Jego dróg, to mimo ludzkiej ułomności, potknięć, grzechów, jest to piękne świadectwo stawania się tym, kim się jako kapłan jest - mówił biskup.

- Nasz brat tyle razy stawał przy ołtarzu. Jeżeli odchodzi się w 60. roku kapłaństwa, to można sobie wyobrazić, ileż tych spotkań z Jezusem w Eucharystii było. Patrząc uczciwie wiemy, że nie dorastamy do stawania przy ołtarzu. Zostaje nam jedyny właściwy sposób, aby to czynić - uległość.

5 stycznia 2021

więcej

 
Śp. ks. Prałat Zbigniew Regliński

Śp. ks. Prałat Zbigniew Regliński

Dziś, tj. 30. grudnia 2020r. do Domu Ojca odszedł śp. ks. Prałat Zbigniew Regliński, który przez ostatnie lata posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej.

Różaniec za zmarłego kapłana będzie odmawiany dziś o godz. 21.00 i przez następne dni po wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie

Uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w poniedziałek, 4. stycznia 2021r. o godz. 12.00. Będę poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 11.30 w kościele parafialnym. Uroczystej Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył Biskup Koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Ciało zmarłego ks. Prałata zostanie złożone na naszym parafialnym cmentarzu. 

Niech nasza obecność na wspólnej modlitwie będzie wyrazem wdzięczności i troski o życie wieczne ks. Zbigniewa Reglińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

30 grudnia 2020
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 218 >