SŁOWO KS. PROBOSZCZA

Drodzy parafianie!
Pragniemy poinformować, że w związku z trwającą kwarantanną księży naszej parafii w tym tygodniu został zdezynfekowany cały kościół, ławki i konfesjonały, aby czuć się jak najbardziej bezpiecznie.

Liturgia w kościele parafialnym Świętej Trójcy jest sprawowana bez zmian.
Pomagają nam księża z różnych stron, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Kwarantannie zostały poddane również Siostry Niepokalanki w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (ul. 8 marca). W tym czasie – do odwołania –  sanktuarium będzie zamknięte. Nie będzie Mszy świętych oraz odmawianych różańców za zmarłych.

Księża jak i Siostry Niepokalanki zapewniają wszystkich parafian o modlitwie. Dziękujemy za wszystkie oznaki życzliwości. Do zobaczenia wkrótce.

12 września 2020

Kwarantanna

W związku z trwającą kwarantanną wśród księży w naszej parafii wizyta u chorych w najbliższą sobotę tj. 5. września zostaje odwołana. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przekazaniu tej informacji sąsiadom, znajomym i rodzinie. Mamy ogromną nadzieję i trwamy w modlitwie, aby jak najszybciej wszystko wróciło do normalnego porządku.

2 września 2020

Drodzy Parafianie!
W związku z wystąpieniem wirusa Covid-19 u dwóch księży naszej parafii Sanepid prosi, aby parafianie, którzy w ostatnim tygodniu byli  na Mszach świętych, obserwowali swój stan zdrowia. Jeśli zaobserwują niepokojące objawy mogące wskazywać na zarażenie tym wirusem, proszeni są o niezwłoczny kontakt z Sanepidem.
Biuro parafialne w związku z kwarantanną, w tym tygodniu jest nieczynne. W sprawach nagłych kontakt tylko telefoniczny pod numerem 736.382.283.
Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii świętej przekładamy na kolejną niedzielę tj. 13 września po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.45.

Polecamy się Waszej życzliwości i modlitwie.
Ks. Antoni Bączkowski

31 sierpnia 2020

Żegnamy i witamy

W piątek, 28 sierpnia podczas wieczornej Mszy świętej pożegnaliśmy wraz z parafianami i mieszkańcami Kościerzyny odchodzące na nowe placówki Siostry Niepokalanki: s. Faustynę, s. Ilonę i s. Walerię, które wiernie, przez tyle lat posługiwały w naszym mieście i parafii. Za wszystkie wspólne dni, szczególnie te przeżyte w trosce o wychowanie naszych dzieci i młodzieży poprzez katechizację, serdecznie dziękujemy; wiele jest wdzięczności  - zapisujemy je w sercu, wdzięcznej pamięci i modlitwie.

Była to też okazja, aby powitać przybyłe do naszej parafii Siostry: s. Andreę - przełożoną, s. Bogusławę i s. Janisławę. Cieszymy się ich obecnością i zapraszamy do wspólnej drogi w uświęceniu i trosce o formację młodych ludzi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i uświetnili przez obecność, posługę i zaangażowanie w liturgię ten piękny, wzruszający wieczór.
Niech Matka Boża z naszych sanktuariów wszystkich umacnia w drodze do Pana Jezusa.

29 sierpnia 2020

Nowe czasy nadchodzą u Sióstr Niepokalanek

W najbliższym czasie, po wieloletniej posłudze w naszej parafii odchodzą na nowe placówki Siostry Niepokalanki:
- Siostra Faustyna, która była z nami 28 lat,
- Siostra Ilona, która posługiwała wśród nas przez lat 16,
- oraz Siostra Waleria, która towarzyszyła nam w ostatnich 7 latach.

Pragniemy zachować we wdzięcznej pamięci i modlitwie posługę Czcigodnych Sióstr w naszej parafii i mieście. Na nowych placówkach niech Matka Boża przymnaża łask i będzie szczególną orędowniczką.
Za wszelkie wieloletnie dobro dziękujemy!

16 sierpnia 2020

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W tym roku Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w innej formie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na Facebooku naszej grupy kaszubskiej i uczestnictwa w miarę możliwości oraz na czas wspólnej pielgrzymkowej modlitwy codziennie w czasie trwania pielgrzymki w naszym kościele. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie!

Czas zmian personalnych

W minioną sobotę Ks. Dawid otrzymał nowe posłanie od Księdza Biskupa Diecezjalnego po parafii pw. śś Apostołów Piotra i Pawła w Pogódkach. Bardzo dziękujemy Księdzu Dawidowi za jego zaangażowanie, pracę i pomoc w czasie tych trzech lat na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Od 20. sierpnia zastąpi Księdza Dawida, Ksiądz Patryk Ważyński.

Czas wakacji

Pragniemy dzieciom, młodzieży i dorosłym podziękować za miniony czas, choć niełatwy dla nas wszystkich. U progu wakacji życzymy dobrego i Bożego odpoczynku. Niech czas dany nam od Pana Boga będzie czasem regeneracji sił fizycznych i duchowych.

< 1 . . . 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 . . . 218 >