Zakończenie roku katechetycznego

Dziś pragniemy przez obecność na Mszy Św. zakończyć czas roku katechetycznego i podziękować przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Rodzin za całe dobro, wiedzę i umiejętności otrzymane w minionym czasie. Jednocześnie składamy wielkie "Bóg zapłać" Ojcu Franciszkowi, który przez cały tydzień prowadził całą naszą wspólnotę odpustową do oblicza Maryi. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Kościerskiej!

25 czerwca 2020

Dzień chorych

Kolejny dzień naszych spotkań z Maryją to uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela i odpustowy dzień chorych. Jednej z Mszy św. przewodniczył dziekan dekanatu kościerskiego ks. Jan Ostrowski. Na zakończenie celebracji udzielił błogosławieństwa lourdzkiego zebranym wiernym, a po zakończonej liturgii chorzy mogli skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. Niech Maryja Królująca w naszych rodzinach będzie Uzdrowieniem Chorych.

24 czerwca 2020

Odpustowy dzień małżonków

W kolejnym dniu naszych uroczystości, modlimy się w intencji małżeństw. Spojrzenie w oczy współmałżonka, odnowienie przyżeczeń małżeńskich to zawsze okazja do dostrzeżenia miłości człowieka i Bożego wsparcia na codzień. Jednocześnie nie możemy zapominać o trosca o tych współmałżonków, którzy już odeszli do wieczności. To zadanie całej wspólnoty!

23 czerwca 2020

Dzień modlitw o powołania i za powołanych

Szczególnym zadaniem wspólnoty Kościoła jest troska o to, aby nie zabrakło tych, którzy będą w Kościele posługiwali. Nie mogło zabraknąć dnia i modlitwy, w czasie naszego odpustu sanktuaryjnego, poświęconego powołaniu kapłańskiemu, zakonnemu i misyjnemu. Prośmy o to, aby młodzi ludzie nie bali się odpowiadać na Boże wezwanie!

22 czerwca 2020

Dzień błogosławieństwa rodzin

Czas odpustu trwa... Dziś w szczególny sposób otaczamy modlitwą rodziny, dzieci i rodziców czekających na potomstwo. Przez cały tydzień Słowo Boże głosi dla nas i prowadzi te szczególne Boże wydarzenia o. Franciszek. Już dziś jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni! Zapraszamy na kolejne dni naszego odpustu sanktuaryjnego!

21 czerwca 2020

Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Kościerskiej

Wielką radością jest dla każdego spotkać się z Matką. Dziś przeżywamy centralne Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin. Spotkaniu na Mszy Świętej przewodniczył Ks. Bp Wiesław Szlachetka z Gdańska wraz z kapłanami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na spotkanie z Matką i wpólnie trwali na modlitwie.

20 czerwca 2020

Czuwanie z Maryją!

Dzień przed Uroczystościami Centralnymi Odpustu Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, wierne dzieci Matki zgromadziły się w kościele sanktuaryjnym. Mszę Św. sprawowało wielu kapłanów, Słowo Boże skierował do wszystkim ks. Dominik Chmielewski, który wygłosił również konferencję i wraz z ks. Dawidem prowadził czas adroracji i uwielbienia Pana Jezusa.

20 czerwca 2020

Uczcijmy Panią naszych rodzin

Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta. Zaprośmy swoich najbliższych, krewnych, przyjaciół i znajomych. Bądźmy obecni całymi rodzinami.

Obchód uroczystości rozpoczniemy już w piątek.
Tego dnia młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
Wspólne uwielbienie ze świadectwem ks. Dominika Chmielewskiego o godz. 19.00.
O 21.00 różaniec w intencji rodzin.
O 22.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium.

W sobotę Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.00 – suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki odbędzie się w kościele.
Nowenna do Królowej Rodzin w sobotę po Mszy św. o 9.00.
Wieczorna Msza św. o 18.00 połączona z modlitwą małżeństw i rodzin o dar potomstwa.

W dniach odpustowych od poniedziałku do czwartku Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

W poniedziałek – Dzień rodzin osób powołanych i wspierających powołania.
Msza święta o godz. 16.00 o powołania i za powołanych do służby w Kościele oraz za ich rodziny.

We wtorek – Dzień małżonków.
Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
Msza św. o 16.00 będzie połączona z modlitwami za zmarłych współmałżonków i zmarłych z naszych rodzin.

W środę – Dzień chorych.
Msze święte o 9.00 i 16.00 dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych  oraz z błogosławieństwem lourdzkim.

W czwartek – Dzień dzieci i młodzieży.
O 16.00 Msza św. dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku szkolnego.
Młodzież szkół średnich zapraszamy na wieczorną Mszę świętą.

13 czerwca 2020

< 1 . . . 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 . . . 218 >