W czasie pandemii

Zmiana obostrzeń

Władze państwowe ogłosiły, że od niedzieli, 13 czerwca w kościele – ze względów epidemicznych – należy zachować limit 50 procent uczestników. Od 26 czerwca (sobota) limit ten wynosić będzie 75 procent obecnych osób. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania w kościele nosa i ust, noszenia maseczek.

Zakończenie dyspensy

Księża Biskupi podjęli decyzję co do dalszego obowiązywania dyspens, ogłoszonych w związku z pandemią. Zdecydowali, że od 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19, dotyczy to również naszej diecezji.

12 czerwca 2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Chcąc uczcić obecność Chrystusa w życiu każdego człowieka, obchodziliśmy Uroczystość nazywaną potocznie Bożym Ciałem. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia. Oto krótka fotorelacja.

3 czerwca 2021

Uroczystości Odpustowe ku czci Świętej Trójcy

W niedzielę po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Bóg, który jest jeden objawia się człowiekowi jako Komunia Trzech Osób. W naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Uroczystości Odpustowe. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyny sprawował w intencji całej naszej wspólnoty Ofiarę Rucharystyczną i wygłosił pokrzepiające Słowo Boże. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Niech Bóg w Trójcy Jedyny błogosławi każdemu z nas na każdy dzień!

1 czerwca 2021

XXIII Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Pelplińskiej

Zapraszamy na Pielgrzymkę Rowerową z Kościerzyny na Jasną Górę!
Są jeszcze wolne miejsca. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 maja (niedziela) o godz. 19.00 w salkach parafialnych (z przestrzeganiem reżimu sanitarnego). Więcej informacji na plakacie, w biurze parafialnym lub u ks. Patryka.
Zachęcamy!

18 maja 2021

Przystąpienie do nowicjatu w Franciszkańskim Zakonie Świeckich

Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca (16 maja 2021 r.) o 12.30 została odprawiona Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z naszej parafii.
Po Mszy świętej 3 postulantów: br. Andrzeja, s. Anna i s. Maria zostali przyjęci do nowicjatu, by dalej formować się i poznawać duchowość franciszkańską.
Podziękowania należą się Siostrze Przełożonej naszego zakonu s. Stefanii i asystentowi kościelnemu ks. Patrykowi.
Życzymy im, aby za wzorem św. Franciszka z Asyżu naśladowali Chrystusa posłusznego, ubogiego i pokornego oraz czystego serca!
17 maja 2021

Po raz 347!

Już po raz 347. z naszego Sanktuarium wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Kawarię Wejherowską. Główne Uroczystości odpustowe przypadają w Niedzielę Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przy zachowaniu bezpieczeństwa w czasie epidemii wierni pielgrzymi wyruszyli na szlak, aby wrócić w najbliższy poniedziałek do naszego Sanktuarium. Grupę prowadzi Ks. Sławek, towarzyszy mu zastęp pielgrzymów z orkiestrą, Bractwem Krzyżowym oraz s. Paula. Otoczmy ich naszą modlitwą, dziękując za pielgrzymi trud!

14 maja 2021

Relacje z Uroczystości I Komunii Świętej

Podajemy linki do Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii:

8.00 https://www.youtube.com/watch?v=muOIFOryjCQ

9.30 https://www.youtube.com/watch?v=ne0XZgBjaLo

11.00 https://www.youtube.com/watch?v=UkaZjlDpyfg

12.30 https://www.youtube.com/watch?v=6IcAAehtHJk

11 maja 2021

Uroczystość I Komunii Świętej już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 9 maja będziemy obchodzić uroczystości I Komunii Świętej.

Transmisja każdej Mszy Świętej (8.00; 9.30; 11.00; 12.30) będzie na naszym profilu facebookowym: Parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie.

Do kościoła mogą wejść tylko rodzice z dzieckiem. Pozostali goście proszeni są, aby gromadzić się na placu św. Jana Pawła II, gdzie będzie stał telebim, zachowując jednocześnie odpowiedni dystans.

8 maja 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 222 >