Pielgrzymka Rowerowa do Królowej Kaszub

W minioną niedzielę wyruszyła pielgrzymka rowerowa do sanktuarium w Sianowie. Pod przewodnictwem ks. Patryka ok godz. 8.00 pielgrzymi wyruszyli na Główne Uroczystości Odpustowe do tronu Królowej Kaszub, pielgrzymi - rowerzyści powrócili w godzinach wieczornych. Dziękujemy za ich trud i modlitwę.

Czas na wakacje

Parafianom na czas urlopów i wypoczynku życzymy odnowy duchowej, a dzieciom i młodzieży radosnych i twórczych wakacji. Wszystkim gościom i turystom odwiedzającym nasze piękne Kaszuby i parafię z sanktuariami życzymy opieki Matki Bożej na drogach wiary.

Dekret Biskupa

ODWOŁANIE DYSPENSY
DEKRET BISKUPA PELPLŃSKIEGO

Biorąc pod uwagę zniesienie przez władze państwowe części ograniczeń, dotyczących liczby uczestników zgromadzeń religijnych oraz decyzję biskupów polskich zgromadzonych 11 czerwca 2021 r. na Zebraniu Plenarnym KEP,

z dniem 23 czerwca 2021 r.
odwołuję dyspensę
, udzieloną  29 maja 2020 r.

od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
Informację o odwołaniu dyspensy należy podać wiernym w najbliższą niedzielę w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Przypominam, że dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzielona 25 marca 2020 r. została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r.
Łączę pasterskie błogosławieństwo.

+ Ryszard Kasyna
Biskup Pelpliński

19 lipca 2021

Nasza nadzieja, czyli dzieci i młodzież

Ostatni dzień naszego Sanktuaryjnego Odpustu pragniemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży. Po trudnym roku szkolnym naznaczonym pandemią, chcemy prosić o błogosławieństwo na czas wakacji i opiekę naszej Matki Królowej Rodzin podczas wypoczynku. Niech wspólna modlitwa wzmocni każdego z nas i prowadzi każdego dnia.

24 czerwca 2021

Dzień z sakramentem chorych

W środę nasza modlitwa otaczała chorych i cierpiących. Zawsze patrząc na krzyż widzimy ofiarę jaką poniósł nasz Pan Jezus Chrystus i pragniemy znosić cierpienie jak On. Na Mszach świętych o godz. 9 i 16 udzielono sakramentu chorych wszystkim chętnych. Po Mszy św. o godz. 9 odbyło się spotkanie przy wspólnym stole. Bardzo dziękujemy wszystkim opiekującym się chorymi i wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

24 czerwca 2021

Miłość, wierność i uczciwość

We wtorek otaczamy modlitwą wszystkie małżeństwa zawierzając je opiece Matki Bożej, Królowej Rodzin. Przez odnowienie przyżeczeń w czasie Mszy św. chcemy prosić o wypełnienie przysięgi małżeńskiej i umocnienie łaską Bożą, tych, którzy trwają w świętym związku małżeńskim

22 czerwca 2021

Odpustowa troska o powołania

Poniedziałek, czyli kolejny dzień naszego odpustu, to czas wytężonej modlitwy za powołanych i o powołania do służby w Kościele. Mszy św. o godz. 16.00 przewodniczył ks. Rafał Barciński, ojciec duchowny WSD w Pelplinie. Na Eucharystii zebrali się rodzice księży oraz siostry zakonne. Bardzo dziękujemy za ten dar modlitwy, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii.

22 czerwca 2021

Dzień rodzinnych błogosławieństw

Niedziela odpustowa ku czci Królowej Rodzin to dzień rodzinnych błogosławieństw. Po każdej Mszy św. każda rodzina mogła otrzymać indywidualne błogosławieństwo. W południe w ramach dnia rodziny odbył się festyn i dzięki życzliwości wielu osób każdy mógł zjeść coś pysznego i skorzystać z napojów w czasie występu zespołów "Inkolinia" i "Jastra" oraz pokazu walk rycerskich. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dziękujemy za pomoc w organizacji oraz udział.

21 czerwca 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 224 >