rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Dzień Młodzieży - Niedziela Palmowa

Dzień Młodzieży - Niedziela Palmowa

Co roku w naszej parafii odbywał się w Niedzielę Palmową Światowy Dzień Młodzieży. Już w zeszłym roku plany zostały zmienione ze względu na pandemię. W tym roku Dzień Młodzieży odbył się w zmienionej formie. Msza Święta o godz. 14 była sprawowana w intencji młodzieży oraz przy ich zaangażowaniu, a także z udziałem Zespołu Młodzieżowego Zmartwychwstańców. Po Komunii św. był czas na Uwielbienie Boga, który przychodzi w kawałku chleba. Natomiast po zakończonej Mszy Świętej młodzież uczestniczyła w tańcu uwielbienia przeplatanym świadectwami Bożej Miłości, której doświadczyli młodzi ludzie. Na zakończenie wszyscy obejrzeli i odsłuchali słów Księdza Biskupa Diecezjalnego oraz Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Wszystkim za zaangażowanie i udział bardzo dziękujemy!

Dzień Młodzieży - Niedziela Palmowa Dzień Młodzieży - Niedziela Palmowa Dzień Młodzieży - Niedziela Palmowa Dzień Młodzieży - Niedziela Palmowa
 
2 kwietnia 2021

powrót