Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się w kościele parafialnym o godz. 18.00. Pod przewodnictem ks. Pawła z głęboką refleksją wspominaliśmy wydarzenia męki, cierpienia i śmierci Zbawiciela.

Liturgię rozpoczęło leżenie krzyżem głownego celebransa, które wyraża uniżenie przed Bogiem oraz głęboką modlitwę zanoszoną w imieniu całej wspólnoty.
W czytaniach z Pisma Świętego odkrywaliśmy obraz cierpiącego Sługi Jahwe przekazany przez proroka Izajasza, zaś Pasja wg św. Jana przybliżyła mękę i cierpienie Chrystusa.
W modlitwie powszechnej, której elementy sięgają starożytności chrześcijańskiej nie zabrakło wezwania do Boga, aby ulżył cierpieniu chorym; udzielił sił tym, którzy im służą; dał wieczny odpoczynek zmarłym i sprawił, aby w tych nieszczęśliwych dniach wszyscy mogli odnaleźć pociechę w Jego miłosierdziu.
Po adoracji Krzyża i Komunii świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do symblicznego Grobu Pańskiego.

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek

3 kwietnia 2021