rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek w naszym kościele o godz. 18 odbyła się Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza. Niestety z racji obowiązujących przepisów nie mógł odbyć się obrzęd obmywania nóg. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Przechowania. Od zakończenia Mszy Świętej do Litugii Wielkiego Piątku jest możliwość adorowania Najświętszego Sakramentu. W dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa szczególnie dziękujemy za posługę naszych duszpasterzy i pragniemy pobudzać w sobie tęsknotę za żywym Bogiem obecnym w Komunii Świętej.

Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek
 
2 kwietnia 2021

powrót