rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Nowi ministranci w naszej parafii

Nowi ministranci w naszej parafii

W niedzielę 17 stycznia, w dzień modlitw o powołania kapłańskie w naszej diecezji, czterech chłopców zostało przyjętych do Służby Liturgicznej naszej parafii. Ksiądz Proboszcz uroczyście poświecił strój liturgiczny, natomiast rodzice nowych ministrantów nałożyli im zielone kołnierzyki.

Gratulujemy Nowym ministrantom i życzymy owocnej i wytrwałej służby!

Dziękujemy również za przygotowanie nowych ministrantów ks. Patrykowi, opiekunowi tej wspólnoty!

Nowi ministranci w naszej parafii Nowi ministranci w naszej parafii
 
18 stycznia 2021

powrót