Odwiedziny duszpasterskie - kolęda

Drodzy Parafianie!

W tym roku, w trudnym czasie pandemii, stajemy w Kościele przed nowymi wyzwaniami duszpasterskimi, które chcemy rozwiązywać jak najlepiej, dbając o nasze zdrowie w rodzinach, szczególnie osób starszych, samotnych, chorych, ale także pragniemy, aby nie zatracić ducha wiary i pobożności; chcemy zachować tradycję i zwyczaje naszych przodków.

Zbliża się czas dorocznej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, odwiedzin duszpasterzy w naszych domach. W obecnej sytuacji, idąc za myślą wskazań Księdza Biskupa Diecezjalnego, wsłuchując się w głosy parafian pragniemy przedstawić, w jakiej formie kolęda odbędzie się w tym roku kościelnym. Będzie od nas wszystkich, parafian i duszpasterzy wymagała nowych wyzwań duszpasterskich i logistycznych. Potrzebna  będzie wzajemna pomoc i zrozumienie.

Oto forma tegorocznej kolędy w naszej parafii:
a/  przy zachowaniu wszystkich przepisów wynikających z epidemii wizyta duszpasterska odbędzie się zgodnie z tradycyjnym planem wizyt, który jest umieszczony w gablotach w kościele, na stronie internetowej parafii i wydrukowana w naszej gazetce parafialnej „Gwiazda przewodnia”;

b/ odbywać się będzie jednak tylko na Wasze, Parafian bezpośrednie zaproszenie, które prosimy kierować pod numery telefonów: 736-382-283 lub 58/686-26-50 (ten telefon tylko w czasie pracy biura parafialnego tj. w dni powszednie od godz. 9.00 – 12.00 oraz we wtorek i piątek od 15.00-17.00) albo zgłaszać osobiście w biurze parafialnym;

c/ tego samego dnia – w dniu kolędy - będziemy sprawowali Msze św. o godz. 18:00 w intencji mieszkańców ulic czy miejscowości, które tego dnia wpisane są w harmonogram. Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którzy z obawy przed wirusem nie skorzystali z wizyty;

d/ na wizytę duszpasterską udają się sami duszpasterze, bez asysty liturgicznej oraz kierowców (bardzo prosimy o nieproponowanie poczęstunków oraz zachowanie przepisów reżimu sanitarnego).

Serdecznie prosimy o pomoc przy zgłaszaniu na kolędę, szczególnie tę rodzinną, sąsiedzką, wioskową - tu prosimy o pomoc nade wszystko sołtysów, dotrzyjmy do naszych starszych i chorych, nie wychodzących z powodu koronawirusa z domu i z innych przyczyn, i zapytajmy, czy w tym konkretnym dniu – wynikającym z programu tegorocznych kolęd – chcą przyjąć kolędę i czy mamy ich zgłosić do parafii.

Niech czas kolędy parafialnej będzie spraszaniem Bożego błogosławieństwa, modlitwy rodzinnej i wspólnotowej oraz radosnego i serdecznego spotkania w gronie życzliwych ludzi. Do spotkania!

Ks. Proboszcz wraz z Duszpasterzami

12 grudnia 2020