Przygotowanie do sakramentu bierzmowania i I Komunii św.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania:

Rozpoczynamy rok formacyjny kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu po wieczornej Mszy świętej, w kościele, spotkania II roku formacyjnego, czyli I kasy szkoły ponadpodstawowej w następującym porządku:
- poniedziałek - grupa ks. Sławka,
- wtorek - grupa ks. Pawła,
- środa - grupa ks. Łukasza i ks. Patryka.

W sobotę spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji. Natomiast tych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów klas VIII zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele.

Przygotowanie do I Komunii Świętej:

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 15 maja 2022 roku. Już teraz zapraszamy na pierwsze spotkanie inicjacyjne rodziców i dzieci, z poświęceniem różańców, które odbędzie się w niedzielę 3 października na Mszy świętej o godz. 16.30. Rocznicę I Komunii świętej przeżywać będziemy w niedzielę 26 września br. na Mszach świętych o godz. 9.30 i 11.00. Szczegóły podadzą katecheci. Zachęcamy do codziennego rodzinnego pacierza, do niedzielnej Mszy świętej i do współpracy z katechetami, aby jak najowocniej przygotować rodzinę na te ważne dni w życiu.

6 września 2021