Stowarzyszenie Chór Camerata

W niedzielne przedpołudnie podczas sumy parafialnej wystąpiło i swoim śpiewem uświetniło Mszę św. Stowarzyszenie Chór Camerata z Wrześni pod dyrekcją Domiceli Cierpiszewskiej.
         Chór "Camerata" powstał w październiku 1985 roku. W listopadzie 2005 roku uroczyście świętował 20 - lecie swojej działalności. Z tej okazji została wydana gazetka okolicznościowa, kalendarz i płyta CD poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Na koncie Chóru znajduje się również kaseta z kolędami, wydana w 1991 roku, zbiorowe płyty CD z kolędami w wykonaniu nie tylko Chóru oraz autorska, wydana w grudniu 2006 roku, zatytułowana "Camerata śpiewa kolędy".
         Kształt artystyczny nadaje zespołowi od początku Domicela Cierpiszewska, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i wychowanka p. prof. Krystyny Domańskiej. W 2007 roku p. dyrygent obchodziła 30-lecie pracy artystycznej zakończone w styczniu 2008 roku benefisem w auli Liceum Ogólnokształcącego.

Stowarzyszenie Chór Camerata

22 września 2013