rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Triduum w dobie koronawirusa

Triduum w dobie koronawirusa

Drodzy Parafianie!
Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego to wspólna troska o nasze zdrowie. Po ostatnim komunikacie władz państwowych o obostrzeniach, kiedy w kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu dystansu 1,5 metra, zakrywaniu maseczkami ust i nosa, dane na dziś dla naszej parafii są następujące:
    • w kościele parafialnym może uczestniczyć w liturgii – 50 osób,
    • w kościele św. Barbary – 10 osób,
    • u Sióstr Niepokalanek – 11 osób,
    • w Lizakach – 4 osoby.
Serdecznie prosimy o wzajemne zrozumienie i pomoc. Pragniemy, aby w tych najważniejszych dniach w roku kościelnym, w Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa, nasze kościoły i sanktuaria żyły modlitwą i wspólnotą serc.
    Przypominamy, że jest udzielona dyspensa, a osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, prosimy, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. W naszej parafii transmisje Mszy św. online są prowadzone w każdą niedzielę o godz. 9.30. Również całe Triduum Paschalne będzie transmitowane.
Wiemy też dobrze i o tym trzeba pamiętać – przypominają o tym Księża Biskupi – że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów świętych.

Wasi duszpasterze

27 marca 2021

powrót