rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Wielkanocne Życzenia

Wielkanocne Życzenia

Drodzy Parafianie, mili Goście i Pielgrzymi!

  Rozpoznajmy się wśród tych, którzy doświadczają obecności Zmartwychwstałego. Zaskakujące wydarzenie zmartwychwstania Jezusa w istocie jest wydarzeniem miłości.
  Z tego absolutnego i wyjątkowego wydarzenia zmartwychwstania Jezusa płynie wezwanie, abyśmy nawrócili się do Boga; zaproszenie, abyśmy w życiu odrzucili smutek i przygnębienie spowodowane pandemią, a posłusznie szli śladami Baranka złożonego w ofierze dla naszego zbawienia; byśmy naśladowali Odkupiciela «cichego i pokornego serca», który jest «ukojeniem dla dusz naszych». Rozpromieńmy nasze życie obecnością Zmartwychwstałego Pana. On żyje, a my mamy życie w Nim.
  Niech promieniuje z naszych serc, tu na Kaszubach, nadzieja, którą dać może tylko obecność Boga, który nas bezgranicznie ukochał i pragnie naszego uświęcenia i zbawienia.

4 kwietnia 2021

powrót