Wigilia Paschalna

Pełną symboli liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy o godz. 21.00.
Po poświęceniu ognia i wniesieniu do świątyni Paschału - symbolu żyjącego Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata, wysłuchaliśmy orędzia wielkanocnego.
Liturgia Słowa przypomniała historię zbawienia ludzkości od momentu stworzenia świata po zwycięstwo Pana w noc zmartwychwstania. W płomiennej homilii ks. Proboszcz ukazał Kościół, prowokując do reflekcji powracającym pytaniem jaki znasz Kościół?
Po poświęceniu wody odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, wyrzekając się grzechu i wyznając naszą wiarę.
Zwieńczeniem liturgii była Eucharystia wraz z symboliczną procesją rezurekcyjną.

Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna

4 kwietnia 2021