rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
od 18 do 25 kwietnia 2021 r.

Niedziela 18.04.2021 – III NIEDZIELA WIELKANOCY    
6:30 + + rodzice, bracia i mąż
6:30 + Anna Lipska (15/30) (ks. Piotr)
8:00 + + Zbigniew Białk oraz zmarli z rodzin Białk, Hinc, Kulas i Zblewskich
9:00 z prośbą o Boże błog., dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Zosi z ok. 13 ur. (Lizaki)
9:30 w intencji parafian
9:30 + Gabriela Meyer (14/30) (Pelplin)
9:30 + Melania Cyra (13/30) (Pelplin)
9:30 + + Barbara i Sylwester Reknagel (Pelplin)
11:00 + + Janusz Krajnik, jego rodzice, dziadkowie i pradziadkowie z rodziny Berental
11:00 + Eugenia Walkusz (14/30) (Pelplin)
12:30 + + zmarli z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a szczególnie siostra Urszula, siostra Anna, brat Gerard, brat Mieczysław, siostra Elżbieta i siostra Helena – int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
12:30 + Czesław Burandt – int. od sąsiadów z ul. Topolowej 1B (Pelplin)
14:00 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Agnieszki i Rafała Czucha w 5 r. ślubu oraz dla Iwony i Jerzego Graszk w 35 r. ślubu
18:00 + Władysław Bednarek (1 r. śm.)

Poniedziałek 19.04.2021    
6:30 + Mirosław Narloch
7:00 + + Krystyna Urbańska (r. śm.) i zmarli z rodziny
7:30 + + zmarli z rodzin Kasickich i Wieckich
7:30 + + Gertruda, Jan, Stanisław, krewni i dusze w czyśćcu cierpiące (Pelplin)
8:30 + + Anna Konkel (13 r. śm.), Wacław, rodzeństwo, szwagrowie i rodzice
18:00 + Zygmunt Słomiński (1 r. śm.) i Helena
18:00 + + Teresa, Brzeska, Jan i Stefania Lawrenc oraz zmarli z rodziny (Pelplin)
18:00 + Janusz Kuczkowski – int. właścicieli Firmy Drewmark (Pelplin)
18:00 + + Helena i Franciszek Lipscy (Pelplin)

Wtorek 20.04.2021    
6:30 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Ireny i Zdzisława Goliwąs z okazji 50 rocznicy ślubu oraz dla dzieci i ich rodzin
7:00 + Sebastian Matczak
7:30 + + Stanisław, zmarli z rodziny Jaciubek oraz Pelagia, Bolesław, Stefan, Elżbieta i Czesław
8:30 + + Felicja Czucha, Jan, Paweł oraz rodzice z obojga stron
8:30 + + Regina, Bożena i Teresa (Pelplin)
8:30 o nawrócenie Piotra oraz o siły i błogosławieństwo Boże dla Barbary (Pelplin)
18:00 + Bogumiła Wyrowińska
18:00 + Elżbieta Hinz – int. sąsiadów z ul. Skłodowskiej kl. B (Pelplin)
18:00 + + Stanisława i Józefat Maciejewscy (Pelplin)

Środa 21.04.2021    
6:30 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Lidii, Henryka i ich dzieci
7:00 + + dusze w czyśćcu
7:30 o szczęśliwą operację przeszczepu nerki dla Ewy i Wacława oraz o łaskę zdrowia dla nich
8:30 + Zygmunt Kościelski
8:30 + + Władysław Domaros i rodzice z obojga stron oraz zmarli z rodziny (Pelplin)
18:00 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin, św. Józefa dla Ilony z okazji urodzin, Mateusza i dzieci
18:00 + Gabriela Meyer (17/30) (Pelplin)
18:00 + Andrzej Block (2 r. śm.) (Pelplin)
18:00 + + Łucja i Jan Kuper oraz zmarli z obojga stron (Pelplin)
18:00 + Antoni Kulasiewicz (Pelplin)

Czwartek 22.04.2021    
6:30 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Aliny, Piotra, Szymona, Mai i Pauliny
7:00 + + Helena, Franciszek, Mieczysław Słomińscy, Barbara i Tadeusz Rekowscy oraz zmarli z rodziny
7:30 + + Józef Murglin, Kazimiera i Jan, Kazimierz, Janina i Jan oraz zmarli z rodziny Dzienisz
8:30 + + Irena, Franciszek, Bogdan Kolczyk
8:30 + + Zenon i Józefa Brzoskowscy (Pelplin)
8:30 + Helena (Pelplin)
18:00 + + Anna (7 r. śm.), Kazimierz oraz dziadkowie z obojga stron
18:00 + Marcin Kozłowski – int. mieszkańców z ul. Grottgera (Pelplin)
18:00 + Wanda Hetmańska – int. od współpracowników Zakładu Lubiana (Pelplin)

Piątek 23.04.2021 – ŚW. WOJCIECHA, uroczystość    
6:30 + + Gertruda, Wojciech Szulist i zmarli z ich rodzin
7:00 + + Zofia (10 r. śm.) oraz Józef i Leszek Peplińscy
7:30 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Marka i Leny oraz rodziny
8:30 + + Zdzisław, Kazimierz Nadolni i zmarli z rodziny
8:30 + + dusze w czyśćcu (Pelplin)
8:30 + Aldona Ladowska (Pelplin)
18:00 + Mirosław Kuper (1 r. śm.)
18:00 + Anna Lipska (20/30) (ks. Piotr)
18:00 + Eugenia Walkusz (19/30) (Pelplin)
18:00 + + rodzice Franciszka i Ignacy Dzienisz, Helena i Jakub Wierzba oraz zmarli z obojga stron (Pelplin)
18:00 + + Jan, Regina, Andrzej Kapica oraz Marianna i Stanisław Biela (Pelplin)
18:00 + Roman Kropidłowski – int od sąsiadów z kl B (Pelplin)

Sobota 24.04.2021 – ŚW. JERZEGO, wspomnienie obowiązkowe    
6:30 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla rodziny
7:00 + Maria Tocha – int. od pracowników produkcji Zakładów Mięsnych
7:30 + Helena Ramczyk-Zblewska – int. Żywego Różańca
8:30 + + Jan, Zofia Makurat, Gertruda i Franciszek Kreft oraz zmarli z obojga stron
8:30 + Anna Lipska (21/30) (ks. Piotr)
8:30 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Elżbiety i Henryka w dniu 50 r. ślubu oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Doroty (Pelplin)
8:30 z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Królowej Rodzin dla Anieli z okazji 25 urodzin (Pelplin)
18:00 + Adam Niklas (1 r. śm.)
18:00 + Gabriela Meyer (20/30) (Pelplin)
18:00 + Roman Buńka (Pelplin)

Niedziela 25.04.2021 – IV NIEDZIELA WIELKANOCY, DOBREGO PASTERZA    
6:30 + + Zdzisław i Kazimierz Nadolni
6:30 + Anna Lipska (22/30) (ks. Piotr)
8:00 z podz. za otrzymane łaski dla Doroty i Tomasza w 15 r. ślubu
9:00 + w pewnej intencji (Lizaki)
9:30 w intencji parafian
9:30 + Melania Cyra (20/30) (Pelplin)
9:30 + + Gertruda i Alfons Felskowscy oraz rodzice z obojga stron (Pelplin)
11:00 + + Marianna i Bolesław Peek, Cecylia, Brunon, Wojciech Igel, Janusz
11:00 + Eugenia Walkusz (21/30) (Pelplin)
12:30 chrzty
14:00 + + Halina Kreft (1 r. śm.) oraz zmarli z rodziny Kreft i Wiśniewskich
14:00 + + Ryszard Żywicki oraz zmarli z rodziny (Pelplin)
18:00 + Marek Grabowski (1 r. śm.)