NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCY, 18.04.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, a zarazem 5. Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego; rozpoczynamy XIII Tydzień biblijny. Zachęcamy serdecznie do pochylania się nad Słowem Bożym, do jego rozważania, medytacji i modlitwy. Znajdźmy czas w naszych rodzinach na lekturę Pisma Świętego, zacznijmy od rozważań niedzielnych.
Po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza do udziału „zaszczepienia się Słowem”.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Spotkanie formacyjne Domowników Boga we wtorek on-line.
Spotkanie katechetów o godz. 19.00

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
Zapraszamy tego dnia na Uwielbienie do kościoła parafialnego, które rozpocznie się o godz. 18.45. Do niedzieli włącznie będzie nam towarzyszyła figura Matki Bożej Brzemiennej z Matemblewa. Prośmy za Jej wstawiennictwem o dar poczęcia dla małżeństw oczekujących potomstwa.

6. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
O godz. 15.30 Msza święta inicjacyjna dla rodzin z dziećmi, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii świętej. Po Mszy świętej przekażemy wszelkie możliwe informacje dotyczące I Komunii świętej w naszej parafii, która odbędzie się 9 maja.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za tegoroczną jałmużnę wielkopostną. Wylosowano dwie nagrody przez Caritas naszej diecezji. Wszyscy ofiarodawcy, którzy podpisali swoje skarbonki, otrzymują upominki. Prosimy o odebranie ich za tydzień w zakrystii, bądź w następnym tygodniu w biurze parafialnym.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką, jest najnowszy numer Pielgrzyma, Rycerza Niepokalanej oraz Gwiazdę Przewodnią.

10. Od czerwca ubiegłego roku obowiązują w naszej diecezji Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii tzw. osoby pierwszego kontaktu. W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym – poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu. W naszej parafii jest nią pan Adam Grodecki. Jego adres e-mail: [email protected]  znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń.

Przypominamy:

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego to wspólna troska o nasze zdrowie. Po ostatnim komunikacie władz państwowych o obostrzeniach, kiedy w kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu dystansu 1,5 metra, zakrywaniu maseczkami ust i nosa, dane na dziś dla naszej parafii są następujące:
    • w kościele parafialnym może uczestniczyć w liturgii – 50 osób,
    • w kościele św. Barbary – 10 osób,
    • u Sióstr Niepokalanek – 11 osób,
    • w Lizakach – 4 osoby.
Serdecznie prosimy o wzajemne zrozumienie i pomoc. Pragniemy, aby nasze kościoły i sanktuaria żyły modlitwą i wspólnotą serc.
    Przypominamy, że jest udzielona dyspensa, a osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, prosimy, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. W naszej parafii transmisje Mszy św. online są prowadzone w każdą niedzielę o godz. 9.30.