NA NIEDZIELĘ ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, 13.06.2021

1. Dzisiaj przeżywamy odpust św. Antoniego z Padwy.
Sumę odpustową o godz. 12.30 będą celebrować księża neoprezbiterzy; po sumie księża udzielą prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękujemy im za całodzienną posługę w naszym sanktuarium i parafii.
Na Mszy św. o godz. 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 20.30 Msza św. dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek o godz. 19.15 odbędzie się w naszym kościele koncert Arcydzieła muzyki kameralnej. Szczegóły na plakatach.

6. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta. Zaprośmy swoich najbliższych, krewnych, przyjaciół i znajomych. Bądźmy obecni całymi rodzinami.
Obchód uroczystości rozpoczniemy już w piątek.
Tego dnia młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 na zakończenie roku formacyjnego.
Wspólne uwielbienie ze świadectwem Jasia Meli o godz. 19.00.
O 21.00 różaniec na placu św. Jana Pawła II.
O 22.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium.

7. W sobotę Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.00 – suma odpustowa pod przewodnictwem o. Arnolda Chrapkowskiego, Generała Zakonu Paulinów z Jasnej Góry.
Nowenna do Królowej Rodzin w sobotę po Mszy św. o 9.00.
Wieczorna Msza św. o 18.00 połączona z modlitwą małżeństw i rodzin o dar potomstwa.

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy IX Parafialny Festyn Rodzinny.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.

9. Rozpoczęliśmy prace nad renowacją figury Matki Bożej, która stoi przed kościołem. Została ona poświęcona przez ks. bpa Kazimierza Józefa Kowalskiego dnia 14 listopada 1948 roku, za czasów ks. proboszcza Władysława Landowskiego. Jednak historia pomnika sięga lat przedwojennych, kiedy w tym miejscu stała figura Matki Bożej Królowej Korony Polski. Pomnik ten poświęcono 28 czerwca 1925 roku, a powstał on z inicjatywy ks. proboszcza I. Nawackiego. Pomnik zburzyli hitlerowcy podczas II wojny światowej.
Podczas oglądu figury stwierdzono, że jej konstrukcja wewnętrzna jest słaba i krucha. Upływ czasu i zanieczyszczenia powietrza wpłynęły też na jej stan. Ostatnie prace renowacyjne przy figurze były dokonane w dniach 2-13 września 2005 roku (wykonawca pan Sławomir Zolondek z Kościerzyny). Teraz pragniemy tak figurę odrestaurować, aby była znakiem opieki nam nami, po najdłuższe lata, dla przyszłych pokoleń. Prace trwają pod nadzorem diecezjalnego konserwatora zabytków. Wykonuje je firma Budkon z Gdańska.
Zachęcamy sponsorów do wsparcia tej renowacji.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką, jest dostępny Rycerz Niepokalanej oraz najnowszy numer Pielgrzyma.