NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 25.07.2021

1. Dzisiaj po raz pierwszy w Kościele powszechnym - decyzją papieża Franciszka – obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Składamy życzenia wszystkim naszym seniorom, wdzięczni za ich świadectwo życia oraz dziękujemy za wszelki trud i troskę o nasze wychowanie.
Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Pragniemy ich wspomóc, dlatego  odbywa się zbiórka do puszek (są pod chórem i na bocznych ołtarzach). Za okazane serce składamy gorące podziękowanie.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramenty chrztu świętego.
Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących; po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie pojazdów zaparkowanych wokół kościoła i na parkingu.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

4. W środę będziemy przeżywać XXIV Święto Chleba. Msza święta dziękczynna za dar chleba, z modlitwą o dobre zbiory, a także o błogosławieństwo dla piekarzy i cukierników tego dnia o godz. 8.30. Zapraszamy serdecznie!
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek ok. godz. 17.30 przybędą do nas pieszo pielgrzymi z Kartuz i Lęborka. Bardzo prosimy parafian, którzy pragną ich przyjąć na nocleg o zgłaszanie się w biurze parafialnym lub dzisiaj w zakrystii po Mszach świętych.
W czwartek o 20.30 zapraszamy na tradycyjny Apel Jasnogórski, który prowadzą pielgrzymi.
W piątek, po Mszy św. o 6.30, której będzie przewodniczyć Ks. Bp Ryszard Kasyna, wyruszy z naszej parafii XXXI diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę, grupa kaszubska.
Codziennie po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem środy) będziemy odmawiać różaniec łącząc się w ten sposób duchowo z wszystkimi pielgrzymami zdążającymi do stóp Królowej Polski.

6. W piątek swoje umiejętności muzyczne zaprezentują w naszym kościele parafialnym uczestnicy obozu Instytutu Suzuki. Koncert dzieci i dorosłych o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy!

7. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie ks. Jana Menguina Nama z Kamerunu, który trudzi się, by wybudować kościół pw. św. Jana Pawła II. Podzieli się także doświadczeniem pracy w Afryce, a my będziemy mieli okazję wesprzeć dzieła misyjne podczas zbiórki po Mszach świętych.
O godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec, o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką, jest dostępny lipcowy numer Rycerza Niepokalanej oraz najnowszy numer Pielgrzyma.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10. Burmistrz Miasta Kościerzyna zaprasza mieszkańców parafii dekanatu kościerskiego i przebywających turystów, na szczepienie w Mobilnym Punkcie Szczepień zorganizowanym przy kościerskim rynku w Ratuszu Miejskim – Muzeum Ziemi Kościerskiej, które odbędzie się dzisiaj w godzinach od 9 do 17. Będzie to szczepienie jednodawkowe. Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.