użba liturgiczna parafii składa się z 35 ministrantów, nie licząc starszych chłopaków, którzy są tzw. honorowymi ministrantami.

Ceremoniarzami są: Nikodem Mierski – prezes, Szymon Lemke, Wojciech Włodarczak, Klaudiusz Piątkowski, Sebastian Piątkowski, Piotr Dargacz, Olaf Szarmach, Szymon Borzyszkowski.

Od 2020 roku opiekunem służby liturgicznej jest ks. Patryk Ważyński.

Podstawową formą pracy są cotygodniowe zbiórki.

Ministranci biorą udział w licznych asystach, celebracjach liturgicznych, które odbywają się w naszej parafii (wśród nich m.in. Światowy Dzień Młodzieży, Diecezjalny Dzień Chorego, rejonowe spotkanie katechetów, odpusty parafialne i sanktuaryjne). Każdego roku pomagają księżom w wizytach duszpasterskich. Chłopcy każdego tygodnia mają możliwość udziału w zajęciach sportowych przy kościerskiej szkole na hali sportowej.

Członkowie służby liturgicznej uczestniczą w rekolekcjach. Każdego roku chłopcy biorą udział w rozgrywkach sportowych, przygotowujących do Diecezjalnego Dnia Służb Liturgicznych, odbywającego się w Pelplinie.

W tej formie pracy niezastąpione są spotkania z rodzicami ministrantów i lektorów. Odbywają się one systematyczne – kilka razy w roku. Przy ministrantach powstała wspólnota rodziców ministrantów, która spotyka się na dniach skupienia, wyjazdach integracyjnych czy okresowych nowennach w intencji ministrantów.

Opiekun: ks. Patryk Ważyński