1. Dzisiaj przeżywamy uroczystości rocznicy I Komunii świętej:
- na Mszy św. o 9.30 uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 3;
- na Mszy św. o 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i szkół z Kalisk i Nowego Klincza.
Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w szczególny sposób czci Matki Bożej.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok.18.30). Spotkania dla dzieci są w tym roku zaproszeniem, aby poznawać rożne miejsca w Polsce i na świecie, gdzie obecność Matki Bożej ukazywana jest w różnych tytułach i przymiotach (na wzór rorat i różańca).

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców rejonu 4 naszego miasta (z ulic: Kapliczna, Skarszewska, Chełmońskiego, Kazimierza Wielkiego, Wyspiańskiego, Matejki, Małachowskiego, Malczewskiego, Kossaka, Grottgera, Fałata, Michałowskiego, Witkacego, Dworcowa, Szulca, Sędzickiego, Mestwina II, Jereczka, Świętopełka, Mała Dworcowa i Karnowskiego).

Zakończyła się peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sarnowach. Dziękujemy wszystkim rodzinom na czele z panem sołtysem za przyjęcie Matki Bożej pod swój dach. Na najbliższą środę, na godz. 18.00, zapraszamy mieszkańców wioski Rotembark, którzy przejmują obraz,  aby kontynuować peregrynację.

W środę o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W piątek przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski.
Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (w intencji Ojczyzny na placu św. Jana Pawła II) oraz 18.00. Podczas Mszy świętych odnowimy też Milenijny Akt Oddania Polski.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.00 i w piątek podczas Mszy świętych. Ze względu na przygotowania do I Komunii świętej wszystkich prosimy o przystąpienie do spowiedzi świętej w piątek, w godzinach przedpołudniowych.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.
Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych z listy stałej w sobotę, 11 maja. Ks. Piotr Warsiński (ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa) poinformuje swoich chorych o innym terminie.

8. Biuro parafialne w dniach 2 i 4 maja (czwartek i sobotę) będzie nieczynne.

9. Próby dla uczniów klas III przed uroczystością I Komunii świętej odbędą się w tym tygodniu. W poniedziałek i wtorek:
- godz. 16.00 - szkoła nr 6 oraz z Kalisk i Nowego Klincza,
- godz. 18.45 - szkoły nr 1 i 3;
w środę i czwartek:
- godz. 16.00 - szkoły nr 1 i 3,
- godz. 18.45 - szkoła nr 6 oraz z Kalisk i Nowego Klincza.

10. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. i ich rodzin.
W piątek:
- godz. 16.00 - szkoła nr 1;
- godz. 18.45 – szkoła nr 3;
w sobotę:
- godz. 10.30 - szkoła nr 6;
- godz. 12.00 szkoły z Kalisk i Nowego Klincza.
Po spowiedzi dzieci z sakramentu pokuty i pojednania będą mogli skorzystać rodzice.

11. Uroczystość I Komunii świętej przeżywać będziemy w przyszłą  niedzielę:
- na Mszy św. o 9.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz szkół z Kalisk i Nowego Klincza,
- na Mszy św. o 11.00 uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 3.
Wszystkie informacje o przygotowaniach, przebiegu i białym tygodniu zostały przekazane przez katechetów, a ponadto są umieszczone na parafialnej stronie internetowej oraz Facebooku.

12. W przyszłą niedzielę porządek Mszy świętych w kościele parafialnym będzie następujący: 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 13.00, 14.00 i 18.00.
Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 14.00, po niej różaniec i spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.

13. Organizujemy wyjazd na XXVIII Spotkanie Młodych na Lednicy, pt. „Wracaj do domu”, w dniu 1 czerwca br. Zapisy w biurze parafialnym oraz u ks. Patryka Wyki.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerza Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie warto zajrzeć do artykułu Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ponadto poznać można historię Domu Polskiego w Jerozolimie, zaś w artykule Wszystko się należy przeczytamy o życiu naszej młodzieży. Polecamy.