Drodzy Parafianie!

Trwając na modlitwie wspólnotowej, na adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w naszym kościele, a także w rodzinach naszych i osobistym trwaniu przed Panem Jezusem – modlimy się o pokój i ustanie udręczenia mieszkańców Ukrainy. Dziękuję wszystkim za każdy odruch serca, za szturm do nieba, aby ustała wojna! Dziękuję za piękne świadectwo solidarności!

Podejmujemy parafialne dzieło efektywnego wsparcia dla uchodźców z Ukrainy:

a/ niedzielna (27 luty) i dzisiejsza ze Środy Popielcowej (2 marca) zbiórka do puszek jest przekazana do Caritas diecezji na ich pomoc;

b/ wszystkich chętnych parafian, którzy pragną przyjąć do swoich domów ogarniętych wojną mieszkańców Ukrainy prosimy o zgłaszanie się do biura parafialnego bądź drogą mailową;

c/ Caritas Diecezji w Pelplinie koordynuje i  zbiera potrzebne rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce to: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, słodycze wysokokaloryczne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Dary rzeczowe należy przekazywać do parafialnego miejsca zbiórki przy ul. Traugutta 5, w każdy wtorek i czwartek, w godz.17.00–20.00.

Z wiecznością

Ks. Antoni Bączkowski