1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek, ok. godz. 17.30 przybędą do nas pieszo pielgrzymi z Kartuz i Lęborka. Bardzo prosimy parafian, którzy pragną ich przyjąć na nocleg o zgłaszanie się w biurze parafialnym lub dzisiaj w zakrystii po Mszach świętych.
W poniedziałek o 20.30 zapraszamy na tradycyjny Apel Jasnogórski, który prowadzą pielgrzymi.
We wtorek, po Mszy św. o 6.30, której będzie przewodniczyć Ks. Bp Ryszard Kasyna, wyruszy z naszej parafii XXXIII diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę; jako grupa kaszubska z Kościerzyny wyrusza po raz 34. Zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze.
Codziennie po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem środy) będziemy odmawiać różaniec łącząc się w ten sposób duchowo z wszystkimi pielgrzymami zdążającymi do stóp Królowej Polski.

4. W środę będziemy przeżywać XXVII Święto Chleba. Msza święta dziękczynna za dar chleba, z modlitwą o dobre zbiory, a także o błogosławieństwo dla piekarzy, cukierników i rzemieślników tego dnia o godz. 8.30. Zapraszamy serdecznie!

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W sierpniu, miesiącu szczególnie poświęconym Maryi oraz miesiącu ważnych rocznic patriotycznych zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożycia wszelkich napojów alkoholowych. Niech dar abstynencji ofiarowany w intencji Ojczyzny pogłębi w Narodzie wzajemne zrozumienie i solidarność w dobru i prawdzie.

7. W czwartek po południu oraz w piątek przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nabożne nawiedzenie kościoła oraz modlitwę słowami: Ojcze nasz… i Wierzę
Pierwszy sierpnia jest dniem modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w 80 rocznicę jego wybuchu. Tego dnia na Rynku naszego miasta odbędzie się inscenizacja przypominająca tamto wydarzenie. Rozpoczęcie o godz. 16.30. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w tym patriotycznym przedsięwzięciu.

8. Piątek jest dniem poświęconym NMP Anielskiej. Tego dnia uroczystości odpustowe przeżywamy w kościele przy klasztorze SS. Niepokalanek. Na sumę odpustową w tamtejszym kościele o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy.

9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

10. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30 wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W Pielgrzymie przeczytamy o dwustu latach stolicy diecezji w Pelplinie, odnajdziemy wywiad o bocianie, który jest symbolem polskiej przyrody. Warto zajrzeć do artykułu Więcej niż Królowa Tatr, gdzie przeczytamy o objawieniu na Wiktorówkach.