Chrystus Zmartw...
Drodzy Parafianie, mili Goście i Pielgrzymi!

«Powstał... Nie ma Go tu» - słyszymy w dniu Zmartwychwstania. To czas wiary, nadziei i ufności – pomimo zamętu świata. Rozpoznajmy siebie w radości spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. To jest źródło osobistego doświadczenia, to jest nasza wiara, która pozwala nam spotkać się z Nim w Słowie i Sakramencie. Blask poranka wielkanocnego jest światłem, które winno opromienić naszą codzienność. Przylgnijmy do Prawdy!

Chrystus nie został w grobie... Należy do świata żyjących, nie do świata umarłych. Radujemy się, ponieważ jest On Alfą i jednocześnie Omegą, istnieje więc nie tylko wczoraj, ale dziś i na wieki.

Życzymy przeżywania pewności drogi z Panem. Teraz czas próby i doświadczenia wiary. Mocą jest On, Bóg życia, który rozświetla mroki świata. On jest Światłem! Chodźmy w Jego blasku!

Ks. Antoni Bączkowski

Wasz Proboszcz wraz z Duszpasterzami