A A A

W sobotę 20 września przeżywany główne uroczystości odpustu Matki Bożej Bolesnej w znaku Kościerskiej Piety. Spotkanie formacyjne róż różańcowych rozpoczęło się o godzinie 10:00 różańcem oraz konferencją. Następnie z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, o godz. 11.45 wyruszyła procesja do kościoła parafialnego. O 12.00 rozpoczęła się suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kanclerza Adama Kałduńskiego. Wspólnie modliły się Siostry Zakonne ze zgromadzeń żeńskich naszej diecezji oraz przedstawiciele róż różańcowych z naszego rejonu duszpasterskiego.