1. Przeżywamy w Polsce Tydzień biblijny. Niech zgłębianie Bożego Słowa umacnia naszą wiarę, rozświetla nasze życie i daje niezawodną nadzieję.

2. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, po której spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, a po nim formacyjne spotkanie Żywego Różańca.

3. Rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w szczególny sposób czci Matki Bożej.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych na 18.30. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.

4. We wtorek przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski.
Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (w intencji Ojczyzny na placu św. Jana Pawła II) oraz 18.00. Podczas Mszy świętych odnowimy też Milenijny Akt Oddania Polski.
O godz. 15.00, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Msza święta dla osób, które w ubiegłym roku zawierzyły się Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Podczas liturgii dokona się odnowienie tego aktu.
W tym dniu zapraszamy tegorocznych maturzystów na adorację (z okazją do spowiedzi) oraz Mszę świętą o godz. 19.00 do naszego kościoła parafialnego.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30. Zapraszamy w tych dniach do sakramentu pokuty i pojednania dzieci i rodziny, których dzieci będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30; wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

8. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
W sobotę odbędzie się finał XXI Konkursu Poezji Maryjnej, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, zaś dalsza jego odsłona będzie miała miejsce w salkach katechetycznych.
W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

9. Próby dla uczniów klas IV przed uroczystością rocznicy I Komunii świętej odbędą się w tym tygodniu, w środę o godz. 16.00 dla uczniów Szkół Podstawowych nr 3 i 6, a o godz. 18.45 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, szkół wiejskich i Montessori.

10. Pierwszą rocznicę I Komunii świętej przeżywać będziemy w przyszłą  niedzielę:
- na Mszy św. o 9.30 uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 i 6;
- na Mszy św. o 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i szkół wiejskich.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.

12. W niedzielę, 15 maja o godz. 14.45 w naszym kościele zostanie przedstawione dzieło kompleksowej renowacji feretronu, który jest noszony podczas głównych uroczystości kościelnych i pielgrzymce do Wejherowa! Prezentacji dokonają pani konserwator mgr Agnieszka Przepióra oraz pan prof. Julian Raczkowski z UMK w Toruniu.

13. W dniach 26-30 maja odbędzie się 348 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do biura parafialnego lub do kontaktu z ks. Sławkiem Serkowskim.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym i nasza parafialna Gwiazda Przewodnia oraz Rycerz Niepokalanej.