1. Dzisiaj na Mszy św. o 12. 30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Od poniedziałku do środy odbywają się w naszej parafii rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych, dlatego kościół parafialny w tych dniach, w godz. 10.00-13.15 będzie przeznaczony na formację uczniów.

3. W tym tygodniu trwa bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania (II rok formacji + dorośli), które w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 21 marca o godz. 18.00. Pierwsze spotkania przygotowawcze odbędzie się w kościele w piątek o godz. 18.30 (obecność obowiązkowa). Spowiedź dla wszystkich kandydatów i świadków bierzmowania w sobotę, 19 marca od godz. 16.00.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży , 16.30 dla dzieci oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.

7. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
Msze święte tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.30, 8.30 – w intencji rzemieślników – oraz po południu o 16.30 i wieczorem o 18.00.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka, podczas której zostaną wprowadzone relikwie bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W sobotę, 12 marca, przypadała 100. rocznica śmierci błogosławionej. Wprowadzenia dokona ojciec Jonasz Krefta, asystent regionalny Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, a następnie Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelpliinie.

9. Ponawiamy naszą prośbę Caritas o kontynuację zbiórki na rzecz Ukrainy. Potrzebne są przede wszystkim:
– żywność z długim terminem przydatności do spożycia;
– środki czystości; środki higieniczne; produkty dla dzieci: pampersy, chusteczki nawilżane, kosmetyki, kaszki, słoiczki;
– nowe: koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, poduszki, kołdry.
Dary należy składać w naszej bazie przy ul. Traugutta 7 (czerwony budynek) we wtorki i czwartki w godz. 17.00- 20.00.
Za wszystkie znaki dobroczynności serdecznie dziękujemy.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.