1. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka z wprowadzeniem relikwii bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Arkadiusza Okroja z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.

4. Zapraszamy na spotkanie z dr Iwoną Niedbalską we wtorek o godz. 19.15. Tematem wykładu będzie: Jak pościć dzisiaj?

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 z Mszą świętą dla dzieci oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.

7. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Msze święte tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.30, 8.30 –  z Duchową Adopcją oraz popołudniu o 16.30 i wieczorem o 18.00  z Duchową Adopcją.
Deklaracje modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone, można otrzymać dzisiaj pod chórem. Wypełnione deklaracje oraz świece przynosimy do kościoła, aby uroczyście złożyć przyrzeczenie. Duchową Adopcję można też podjąć w swoim domu, prywatnie, odmawiając formułę przyrzeczenia i 10-tek różańca oraz można dołączyć dowolnie wybrane, dodatkowe postanowienia. Zachęcamy wszystkich do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.

W tym dniu łącząc się duchowo z papieżem Franciszkiem w Rzymie, jak i z Fatimą, w naszym kościele i sanktuariach pragniemy zawierzyć Niepokalanemu Sercu Maryi udręczoną wojną Ukrainę i Rosję. Dokonamy tego aktu po Mszy świętej o godz. 8.30 oraz podczas wieczornego Uwielbienia, które rozpocznie się w piątek o godz. 19.00.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad gentes.

10. W najbliższy piątek oraz sobotę Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem „Tak - Pomagam”, której celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. W naszym mieście zbiórka będzie prowadzona w następujących centrach handlowych i sklepach spożywczych: Biedronka, Polo i Gama.

11. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje pt. „Wspaniała wieść dla wszystkich!”, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze w dniach 6-8 maja 2022 r. Szczegóły zapisów na stronie parafialnej i FB.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a ponadto można nabyć na liturgię paschalną świece - paschaliki - oraz na stół świąteczny ozdobne świece.