1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną. Z tej okazji pod chórem i na ołtarzach bocznych znajdują się przygotowane przez Ruch Światło-Życie karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Zachęcamy wszystkich do wylosowania fragmentu Słowa Bożego i zabrania ze sobą, aby przypomnieć sobie o roli i wielkim znaczeniu Słowa Bożego w naszym życiu. Prosimy też o rozważenie tego fragmentu np. w ramach modlitwy wieczornej.
Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.

4. We wtorek święto św. Marka, Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 procesja na plac św. Jana Pawła II i modlitwy o błogosławieństwo pól oraz dobre urodzaje. Zapraszamy na nie szczególnie rolników i działkowiczów.
We wtorek przypada 11. rocznica śmierci śp. ks. bpa Jana Bernarda Szlagi, którego zawierzamy Bożemu Miłosierdziu.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie radę parafialną do plebani.

6. W piątek, wieczorem, o godz. 19.30 zapraszamy małżonków, którzy zapisali się przez formularz internetowy, na kolejną „randkę małżeńską” do salek parafialnych.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II.

8. Próby dla uczniów klas III przed uroczystością I Komunii świętej odbędą się w tym tygodniu. W poniedziałek i wtorek:
- godz. 16:00 - szkoła nr 6 oraz wioski,
- godz. 18:45 - szkoły nr 1 i 3;
w środę:
- godz. 16:00 - szkoły nr 1 i 3,
- godz. 18:45 - szkoła nr 6 oraz wioski;
w czwartek - próba generalna:
- godz. 16:00 - szkoły nr 1 i 3,
- godz. 18:45 - szkoła nr 6 oraz wioski.

9. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. i ich rodzin.
W piątek:
- godz. 18:45 - szkoła nr 6 oraz wioski;
w sobotę:
- godz. 9:30 - szkoła nr 3,
- godz. 11:00 - szkoła nr 1.
Po spowiedzi dzieci z sakramentu pokuty i pojednania będą mogli skorzystać dorośli.

10. Uroczystość I Komunii świętej przeżywać będziemy w przyszłą  niedzielę:
- na Mszy św. o 9.00 uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 3,
- na Mszy św. o 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i szkół wiejskich.
Wszystkie informacje o przygotowaniach, przebiegu i białym tygodniu zostały przekazane przez katechetów, a ponadto są umieszczone na parafialnej stronie internetowej oraz Facebooku.

11. W przyszłą niedzielę porządek Mszy świętych w kościele parafialnym będzie następujący (zmiana!): 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 13.00, 14.00 i 18.00.
Godzina Miłosierdzia o 15.00.

12. W dniach 18-22 maja odbędzie się 349 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji pielgrzymki, zapraszamy do biura parafialnego lub do kontaktu z ks. Piotrem.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.