1. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele; są to dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej:
- na Mszy św. o 9.00 dla uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 3,
- na Mszy św. o 11.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 i szkół wiejskich.
Wszystkie informacje o białym tygodniu zostały przekazane przez katechetów, a ponadto są umieszczone na parafialnej stronie internetowej oraz Facebooku.

3. Dzisiaj porządek Mszy świętych w kościele parafialnym jest następujący: 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 13.00, 14.00 i 18.00.
Godzina Miłosierdzia o 15.00.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w szczególny sposób czci Matki Bożej.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy świętej  (ok.18.30).

6. W środę przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski.
Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (w intencji Ojczyzny na placu św. Jana Pawła II) oraz 18.00. Podczas Mszy świętych odnowimy też Milenijny Akt Oddania Polski.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
W tym dniu zapraszamy tegorocznych maturzystów na adorację (z okazją do spowiedzi św.) oraz Mszę świętą o godz. 19.00 do naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy też na tę wspólną modlitwę, rodziców z domownikami, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich pragnących pomodlić się w tej intencji.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30; wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

8. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

9. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, po której spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, a po nim formacyjne spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.