1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową Świętej Trójcy.
Suma odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Arkadiusza Okroja.
Dziękujemy za ofiary złożone do puszek (ustawionych pod chórem i na bocznych ołtarzach) na budowę świątyni Opatrzności Bożej z okazji Dnia Dziękczynienia.
Niedziela Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do wypełnienia przykazań kościelnych.
Uroczystość Świętej Trójcy to dzień patronalny wspólnoty Domowników Boga.
Mszą Św. o godz. 17.00, w kościele św. Barbary rozpoczynamy nowennę do świętego Antoniego.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Zgłębimy obecność Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, ok. 12.00 (po zakończeniu procesji w kościele), 17.00 (w kościele św. Barbary)  i 18.00.
Procesja rozpocznie się w naszym kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 9.00 i przejdzie ulicami: Kościelną, Długą, 8 Marca, Piechowskiego, Skłodowskiej i ks. Zmartwychwstańców.
Ołtarze usytuowane będą przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ul. Norwida, ul. Skłodowskiej oraz przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego. Przy ołtarzach będzie wygłoszone Słowo Boże i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Serdecznie prosimy wiernych o udekorowanie domów i trasy procesji, zachowanie porządku oraz ducha modlitwy i prawdziwej adoracji Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

5. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek.

6. W oktawie procesja wokół kościoła w połączeniu z wieczorną Mszą świętą o godz. 18.00.

7. Ćwiczenia przed Bożym Ciałem na pl. św. Jana Pawła II w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 – zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów, dzieci młodsze i starsze oraz pierwszokomunijne do niesienia emblematów religijnych.

8. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.

10. Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, która jest naszą orędowniczką w sprawach małżeńskich i rodzinnych, a także patronką naszego miasta. Uroczystości potrwają od 16 do 22 czerwca. Szczegółowe informacje są dostępne pod chórem na ulotkach, plakatach. Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę 17 czerwca. Zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziny naszego regionu Kaszub, naszego miasta, naszej parafii do wspólnotowego świętowania. W samo południe uroczystą Mszę świętą będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

11.Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.