Wyrażamy serdeczną wdzięczność za liczną obecność i nabożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Szczególne wyrazy podziękowania pragniemy przekazać wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, a także za dywan kwiatowy. Również dziękujemy za podkreślenie naszej „małej Ojczyzny” przez stroje kaszubskie.
Dziękujemy SS. Niepokalankom i Elżbietankom, Panu organiście, Panu kościelnemu, Panom szafarzom, orkiestrze, służbie liturgicznej, Bractwu Świętego Krzyża, wszystkim niosącym baldachim, feretrony i obrazy oraz dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy służbom: policji, strażakom, straży miejskiej. Podziękowanie dla wszystkich, którzy udekorowali swoje domy i mieszkania oraz miejsca pracy.

1. Dzisiaj  na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary dziękujemy.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Trwa nowenna do świętego Antoniego odprawiana w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

4. W poniedziałek, na godz. 16.30 zapraszamy wszystkich chętnych na plac św. Jana Pawła II w celu uporządkowania go przed naszym odpustem sanktuaryjnym. Prosimy o przyniesienie ze sobą sprzętu do usuwania chwastów. Za zrozumienie dziękujemy.

5. We wtorek przeżywamy odpust św. Antoniego z Padwy.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 17.00 (w kościele św. Barbary) i 18.00.
Sumę odpustową o godz. 11.00 będą celebrować księża neoprezbiterzy; po sumie księża udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
O 20.30 Msza św. dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.
Biuro parafialne czynne do 11.00.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 19.00 spotkanie w plebanii Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej.

7. Trwa oktawa Bożego Ciała, dlatego do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię oraz uczestniczymy w procesji eucharystycznej.

8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy świętej procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz tradycyjne poświęcenie wianków. W tym dniu, z racji uroczystości, jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

9. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta. Zaprośmy swoich najbliższych: krewnych, przyjaciół i znajomych. Bądźmy obecni całymi rodzinami. Cały program obchodów jest na plakatach i ulotkach, które można zabrać spod chóru.

Uroczystości odpustowe rozpoczniemy w piątek.
Tego dnia młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na wieczorną Mszę świętą; tak zakończymy rok formacji.
Wspólne uwielbienie ze świadectwem o godz. 19.00.
O 21.00 różaniec na placu św. Jana Pawła II.
O 22.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium.

10. W sobotę Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.00 – suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
Nowenna do Królowej Rodzin w sobotę po Mszy św. o 9.00.
Wieczorna Msza św. o 18.00 połączona z modlitwą małżeństw i rodzin o dar potomstwa.

11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy XI Parafialny Festyn Rodzinny.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

12. We wtorek 20 czerwca, w czasie naszego odpustu ku czci Królowej Rodzin, zapraszamy na „Randkę Małżeńską” do salek parafialnych na godz. 19.00. Potrwa do godz. 21.00. Formularz udziału w „Randce” znajduje się na parafialnym Facebooku. Liczba miejsc ograniczona. Zajmiemy się tematem związanym z pięcioma językami miłości.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny nowy numer Pielgrzyma z programem naszego odpustu sanktuaryjnego  i artykułem z racji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Rycerz Niepokalanej.