1. Trwają uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów oraz mieszkańców naszego miasta. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta. Przez te dni poprowadzi nas w rozważaniach Słowa Bożego o. Franciszek Chodkowski franciszkanin, któremu dziękujemy za kolejny rok posługi na odpuście.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy XI Parafialny Festyn Rodzinny.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

3. W dniach odpustowych od poniedziałku do czwartku Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. W poniedziałek – Dzień rodzin osób powołanych i wspierających powołania.
O godz. 15.00 Diecezjalny dzień formacyjny Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej.
Msza święta o godz. 16.30 o powołania i za powołanych do służby w Kościele oraz za ich rodziny.

5. We wtorek – Dzień małżonków.
Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
Msza św. o 16.00 będzie połączona z modlitwami za zmarłych współmałżonków i zmarłych z naszych rodzin.

6. W środę – Dzień chorych.
Msze święte o 9.00 i 16.00 dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych oraz z błogosławieństwem lourdzkim.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W czwartek – Dzień dzieci i młodzieży.
Msza św. o 16.00 dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych.

8. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

9. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Od przyszłej niedzieli Msza św. w Lizakach przez okres wakacyjny będzie odprawiana o godz. 10.30.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – od przyszłego tygodnia - w dni powszednie Msza święta o godz. 7.30, zaś niedzielne Msze święte o 8.30.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych Słowo Boże będzie głosił o. Taras, neoprezbiter z Towarzystwa Ducha Świętego z Ukrainy. Ojciec na Ukrainie  zakłada dom, w którym  będzie pomagać duchowo i psychicznie poszkodowanym przez wojnę.  Zachęcamy do wsparcia jego posługi po Mszach świętych.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.