1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Dziękujemy za ofiary złożone do puszek ustawionych pod chórem i na bocznych ołtarzach; są one przeznaczone na rzecz polskich misjonarzy Ad gentes.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży z Mszą świętą, 16.30 dla dzieci z Mszą świętą oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
Wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.
O godz. 19.00 zapraszamy na kolejną randkę małżeńską. Więcej szczegółów na facebooku.

6. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych II roku formacji po Mszy świętej wieczornej (przygotowanie bliższe do sakramentu):
- poniedziałek - grupa ks. Patryka,
- wtorek - grupa ks. Piotra,
- środa - grupa ks. Łukasza i ks. Pawła,
- w sobotę spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną.
W kolejnym tygodniu zaprosimy na spotkania młodzież z I roku formacji.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy modlitewniki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
O 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, po której spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, a po nim formacyjne spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

9. W dniach 25 września – 2 października organizujemy pielgrzymkę do włoskiego regionu Apulii. Zapraszamy chętnych do zapisów. Program dostępny w biurze parafialnym.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.
Ponadto do nabycia świece wielkanocne oraz paschaliki Caritasu.

W Pielgrzymie możemy przeczytać rozważanie dzisiejszej Ewangeli pt. Wybierzmy się na spacer po górach. Wspieramy dzisiaj misjonarzy, więc warto zajrzeć do artykułu Jesteśmy misjonarzami jako wspólnota. O optymistycznym podejściu do życia przeczytamy w felietonie Znaleźć to, co dobre. Z ciekawostek – dowiedzieć się można o trzęsieniach księżycowych, pierwszym człowieku z implantem Neuralink, czy o nawykach wysysających naszą energię.

PEREGRYNACJA IKONY
MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
W NASZEJ PARAFII
(podział na rejony)

Peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpocznie się w naszej parafii w środę 13 marca 2024, po nowennie i Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.
Cała parafia została podzielona na 14 rejonów duszpasterskich, 7 z nich dotyczy naszego miasta, a 7 naszych wiosek.
W mieście do poszczególnego rejonu przypisano konkretne ulice. Koordynatorem w mieście będzie jeden z członków Rady Duszpasterskiej. Cały podział ulic i koordynatorzy - wszystko to zostało wywieszone w gablotach, przy wejściu do kościoła, jak i zamieszczone na stronie parafialnej (zakładka po prawej stronie pt: „Peregrynacja”) i parafialnym Facebooku. Według takiego porządku będzie peregrynował obraz. Serdecznie prosimy o zapoznanie się z treścią i porządkiem peregrynacji. Na wioskach peregrynacja zacznie się od najliczniejszych wiosek i będzie kontynuowana według załączonego harmonogramu.
Ikonę będziemy przekazywali naszym sąsiadom w kolejnych naszych domach czy mieszkaniach, w kolejnym dniu, w godz. 18.00-20.00. Tu ogromna prośba, aby w sąsiedztwie  - z całą życzliwością i serdecznością – zapytać i przekazać każdej chętnej następnej rodzinie czy osobie. Niech to będzie wyraz naszej troski o siebie nawzajem i zaproszeniem do uczynków dobra wobec bliźniego.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich członków wspólnot, ruchów, stowarzyszeń  naszej parafii (między innymi: członków Żywego Różańca, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej, katechetów) oraz ludzi dobrej woli o pomoc w sprawnym przebiegu peregrynacji, tak – aby codziennie kolejna rodzina przyjęła ikonę Matki Bożej. Prosimy o bezpośredni kontakt z poszczególnymi koordynatorami konkretnych rejonów, których dane kontaktowe są przypisane do konkretnego rejonu. We wioskach są to nasi sołtysi.

Koordynatorzy z Rady Parafialnej odpowiedzialni za poszczególne rejony (dotyczy miasta):
Rejon 1 - pani Anna Maszk,
Rejon 2 - pan Czesław Cyra,
Rejon 3 - pani Krystyna Szachta,
Rejon 4 - pani Anna Miszczak,
Rejon 5 - pani Elżbieta Myszka,
Rejon 6 - pani Iwona Szarmach,
Rejon 7 - pan Kamil Maszk.

W czasie trwania parafialnej peregrynacji będziemy się spotykać na środowej nowennie w ramach „nowenny rodzin”, aby obmodlić nasze rodzinne sprawy oraz osoby i miejsca nam powierzone. Każdemu rejonowi przypisane zostały 2 terminy spotkań środowych. Na plakacie podano terminy dla każdego rejonu w mieście i dla konkretnej wioski. W tym wyznaczonym terminie, podczas nowenny, będziemy się szczególnie modlić za dany rejon czy wioskę, aby jeszcze bardziej umocnić naszą więź z naszą Patronką i uprosić przez jej wstawiennictwo obfitość łask i potrzebne pomoce do realizacji naszego życia i powołania. Uprasza się, aby na ten dzień napisać osobiste, rodzinne swoje prośby czy podziękowania i wrzucić do skrzynki na kracie przed obrazem Matki Bożej.