1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy modlitewniki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
O 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, po której spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, a po nim formacyjne spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Ogarnijmy nasze dzieci serdeczną modlitwą.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca, modląc się o nowe i święte powołania do służby w Kościele.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.

7. Od piątku do niedzieli odbędzie się kolejny Weekend dla narzeczonych.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 8.30.

9. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych I roku formacji po Mszy świętej wieczornej (przygotowanie bliższe do sakramentu):
- poniedziałek - grupa ks. Patryka,
- wtorek - grupa ks. Piotra,
- środa - grupy ks. Łukasza i ks. Pawła.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

11. W najbliższy piątek oraz sobotę Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem „Tak - Pomagam”, której celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. W naszym mieście zbiórka będzie prowadzona w następujących centrach handlowych i sklepach spożywczych: Biedronka, Polo i Gama.

12. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 9 marca, w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

13. W dniach 25 września – 2 października organizujemy pielgrzymkę do włoskiego regionu Apulii. Zapraszamy chętnych do zapisów. Program dostępny w biurze parafialnym.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej.
Ponadto do nabycia świece wielkanocne Caritasu.

W Pielgrzymie możemy przeczytać w Ciekawostkach biblijnych o Gorzkich Żalach – nabożeństwie zakorzenionym w Ewangelii. W Akademii Modlitwy odnajdziemy odpowiedzi na pytania: kiedy, gdzie i jak powinniśmy się modlić. Mija 750 lat od przybycia cystersów do Pelplina i 200 lat od przeniesienia stolicy diecezji z Chełmży – z tej okazji ukazał się artykuł ks. prof. J. Walkusza. Pułapka czy ratunek? - na temat pigułki „dzień po”. Z ciekawostek – Czy Krzysztof Kolumb był Polakiem?

PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
(Apostołowie słowa i piewcy nadziei)

Przygotowując się do peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy zwracamy się do wszystkich parafian o pomoc w jej przeprowadzeniu. W związku z tym, że Matka Boża w tym znaku będzie wędrowała z domu do domu, od jednego sąsiada do drugiego, pragniemy serdecznie Was prosić o współorganizację tego wydarzenia zbawczego. Niech każdy chętny, będzie miał tę możliwość – dzięki nam – obraz będzie u naszych sąsiadów ze swoim „błogosławieństwem”. Nie sugerujmy się zewnętrznymi oznakami, idźmy do najbliższych sąsiadów i zapytajmy, poprośmy, zachęćmy i… przekażmy dalej.

Tak otwarta formuła peregrynacji jest dużym przedsięwzięciem duszpasterskim, bo mobilizuje zaangażowanie własne, ale z drugiej strony - taki jest zamierzony cel, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, w myśl słów św. Pawła: „Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” (2Kor 9,7).

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, aby służyć sobie radą i pomocą. Również nie wstydźmy się pytać i prosić o pomoc innych. To jest dobro, które niech się rozprzestrzenia, niech będzie udziałem jak największej liczby osób. Kto ma jakieś zapytanie, niech to czyni w danym rejonie i zgłasza do swojego koordynatora, którego imię i nazwisko oraz numer telefonu jest umieszczone na początku danego rejonu duszpasterskiego.

Zaangażowanych w życie parafii przez udział w różnych formach ruchów i stowarzyszeń pragniemy szczególnie uwrażliwić na ten dar troski o bliźniego.

Obraz codziennie będzie w danym domu czy mieszkaniu przez jedną dobę. Niech jest okazją do wspólnotowych rodzinnych modlitw, ale też osobistych. Niech w domu, będzie umieszczony na znaczącym miejscu, tak by każdy z domowników w dowolnym czasie mógł się pomodlić. Nie tyle chodzi o trwanie cały czas przed obrazem, ale o otwarte serce w czasie wolnym i szczerą modlitwę przez przyczynę Matki Bożej. Na rozpoczęcie czy zakończenie peregrynacji w naszym domu czy mieszkaniu, dobrym zwyczajem byłoby, aby razem pomodlić się ze sąsiadami i wtedy przekazać ikonę (umieszczając w specjalnej skrzynce wraz z modlitewnikiem, księgą pamiątkową i stojakiem) do następnych osób czy rodziny w porze wieczornej (godz. 18.00-20.00).