A A A

1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza.
W tym tygodniu przeżywamy Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
Prośmy na modlitwie rodzinnej i osobistej o nowe powołania z naszej parafii.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji -  zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców Kalisk Kościerskich oraz Wybudowania pod Sikorzyno; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Wieczorem o godz. 19.00 spotkanie naszych sołtysów na plebanii.

5. W czwartek święto św. Marka, Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 procesja na plac św. Jana Pawła II i modlitwy o błogosławieństwo pól oraz dobre urodzaje. Zapraszamy na nie szczególnie rolników i działkowiczów.
W czwartek przypada 12. rocznica śmierci śp. ks. bpa Jana Bernarda Szlagi, którego zawierzamy Bożemu Miłosierdziu.

6. W piątek zapraszamy na kolejną „randkę małżeńską”, o godz. 19.00, w sali parafialnej.
Spotkanie ma tytuł: „małżeństwo – wspólnota życia i miłości”.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II.

8. Uroczystości rocznicy I Komunii świętej przeżywać będziemy wraz  z dziećmi i ich rodzinami, w przyszłą  niedzielę:
- na Mszy św. o 9.30 uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 3;
- na Mszy św. o 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i szkół z wiosek.
Próba przed uroczystością w piątek o godz. 16.30 dla dzieci ze szkół nr 1 i 3, a o godz. 18.45 dla dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek.
Spowiedź święta dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 17.30.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

10. W dniach 9-13 maja odbędzie się 350 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji pielgrzymki, zapraszamy do biura parafialnego lub do kontaktu z ks. Piotrem Warsińskim.

11. Zdjęcia ze Mszy świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, która odbyła się w miniony wtorek, można odebrać w zakładzie fotograficznym FOTO FLASH Jarosław Ryngwelski przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9.

12. Organizujemy wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl komediowy „Wszystko w rodzinie”. Wyjazd w niedzielę, 27 października, o godz. 15.00. Szczegóły w biurze parafialnym.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W Pielgrzymie, w artykule Poszukiwanie Dobrego Pasterza przeczytamy o niezmiernie ważnej modlitwie o powołania kapłańskie. Poznamy fragment z Listów poczętego dziecka do swojej Mamy. Ponadto o tym, jak wyglądały początki piłki nożnej w Polsce i dlaczego pierwszy mecz zakończył się po sześciu minutach, a także w jakich okolicznościach Ernest Wilimowski przeszedł do historii światowego futbolu.