A A A

1. Dzisiaj  na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W tym tygodniu trwa bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania (II rok formacji + dorośli), które w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18.00.
Spowiedź dla wszystkich kandydatów i świadków bierzmowania w poniedziałek od godz. 17.00.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców naszego miasta - rejon 3 (ulice: 8 marca, Jesionowa i Kasztanowa); o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.
Spotkanie przed pielgrzymką do Apulii odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej. Zapisanych i zainteresowanych wyjazdem zapraszamy na spotkanie.
Katolickie liceum Collegium Marianum w Pelplinie zaprasza na dzień otwarty szkoły w sobotę od godz. 10.00 do 13.00.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

7. Zakończyła się peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dobrogoszczy. Dziękujemy wszystkim rodzinom na czele z panem sołtysem za przyjęcie Matki Bożej pod swój dach. Na najbliższą środę, na godz. 18.00, zapraszamy mieszkańców wioski Szarlota, którzy przejmują obraz,  aby kontynuować peregrynację, a następnie przekażą do Rybaków.

8. W dniach 9-13 maja odbędzie się 350 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Tradycyjnie na wioskach naszej parafii są zbierane ofiary na tę pielgrzymkę. Za wszelką życzliwość składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.
Zapisy na pielgrzymkę odbywają się drogą internetową; na naszej stronie sanktuarium.pl znajduje się odpowiedni formularz; mimo pojawiającego się komunikatu o błędzie, zgłoszenia są dostarczane. Nie trzeba zatem ponawiać wypełniania formularza zapisów. Informujemy, że został także uruchomiony fanpage Pielgrzymki na Facebooku: Piesza pielgrzymka Kościerzyna-Wejherowo.

9. Przygotowujemy się do uroczystości I Komunii świętej, która odbędzie się w tym roku w niedzielę  5 maja: o godz. 9.00 dla dzieci ze szkoły nr 6 oraz  Kalisk i Nowego Klincza, a o godz. 11.00 dla dzieci ze szkół nr 1 i 3. Grafik przygotowań został podany na naszej stronie parafialnej i Facebooku oraz przekazany przez katechetów. Pierwsze próby od poniedziałku 29 kwietnia.
Ponadto przypominamy, że rocznica I Komunii świętej (klasy IV) odbędzie się w tym roku w niedzielę 28 kwietnia: o godz. 9.30 dla dzieci ze szkół nr 1 i 3, a o godz. 11.00 dla dzieci ze szkoły nr 6 oraz  Kalisk i Nowego Klincza.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie przeczytamy o sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Pompejach, Tygodniu Modlitw o Powołania, a także o Jezusowym i naszym zmartwychwstaniu. Warto zajrzeć do artykułu o sztucznej inteligencji. Ponadto znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy człowiek niewierzący ma sumienie?