A A A

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii świętej:
- na Mszy św. o 9.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz szkół z Kalisk i Nowego Klincza,
- na Mszy św. o 11.00 uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 3.
Wszystkie informacje o białym tygodniu zostały przekazane przez katechetów, a ponadto są umieszczone na parafialnej stronie internetowej oraz Facebooku.

Dzisiaj porządek Mszy świętych w kościele parafialnym jest następujący: 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 13.00, 14.00 i 18.00.
Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 14.00, po niej różaniec i spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).

4. W najbliższych dniach przypadają dawne Dni Krzyżowe.
W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o 8.30 odbędziemy procesje na plac św. Jana Pawła II prosząc o odpowiednią pogodę i dobre urodzaje w tym roku.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców Nowej Wsi  Kościerskiej oraz Wbudowywania pod Nową Wieś.
W środę o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Zarząd Caritas naszej parafii zapraszamy na spotkanie o godz. 19.00, na plebanii.

6. Zakończyła się peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szarlocie i Rybakach. Dziękujemy wszystkim rodzinom na czele z sołtysami za przyjęcie Matki Bożej pod swój dach. Na najbliższą środę, na godz. 18.00, zapraszamy mieszkańców wioski Szenajda, którzy przejmują obraz,  aby kontynuować peregrynację.

7. W czwartek wyrusza jubileuszowa - 350. piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską.
Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.
Po Mszy św. o 5.30 (Mszy św. o 6.30 nie będzie) odprowadzimy pielgrzymów przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego. Spowiedź dla pielgrzymów podczas wszystkich Mszy św. Tradycyjnie kolekta w środę na Mszy św. o 18.00 i w czwartek o 5.30 przeznaczona będzie na cele pielgrzymki. Za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitwie w drodze. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. w niedzielę, 12 maja, w kościele oo. Franciszkanów w Wejherowie, o godz. 7.00.
Przy tej okazji pragniemy przekazać, że charakterystyczny dla Kaszub taniec feretronów został wpisany na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Tradycja ta kultywowana jest już od kilkuset lat. To wydarzenie jest szczególnie ważne dla naszej parafii, która na Kalwarię Wejherowską pielgrzymuje już od 350 lat. Od ponad dwóch lat, na czele z Bractwem Św. Krzyża naszej parafii i Panem Kazimierzem Maszkiem, braliśmy udział w konsultacjach i pracach umożliwiających przeprowadzenie całego procesu.
Wszystkim naszym parafianom, którzy brali aktywny udział w spotkaniach z przedstawicielami Starostwa Wejherowskiego pilotującego cały projekt, dziękujemy.

8. Kolejna „Randka małżeńska” odbędzie się w naszej parafii w piątek, o godz. 19.00. Temat spotkania brzmi Jedz, módl się i gadaj, a poprowadzą je Aleksandra i Paweł Baranowscy. Szczegóły na parafialnym Facebooku. Zapraszamy na spotkanie (obowiązują zapisy).

9. W sobotę odbędzie się finał XXIII Konkursu Poezji Maryjnej, który rozpocznie się Mszą św. i nowenną do Matki Bożej Królowej Rodzin o godz. 8.30, zaś dalsza jego odsłona będzie miała miejsce w salkach katechetycznych.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej w sobotę. Ks. Piotr Warsiński (ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa) poinformuje swoich chorych o innym terminie.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Tego dnia uroczystości odpustowe odbędą się na Kalwarii Wejherowskiej oraz Wielewskiej.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 wyjazd do Gdyni na spektakl „Boeing, boeing”.

11. Organizujemy wyjazd na XXVIII Spotkanie Młodych na Lednicy, pt. „Wracaj do domu”, w dniu 1 czerwca br. Zapisy w biurze parafialnym oraz u ks. Patryka Wyki.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie polecamy wywiad pt. Niezwykłe życie w „Domu Nadziei” – o kartuskim hospicjum, które rozpoczęło swoją działalność. Znajdziemy opowieść teologiczną o dwójce bohaterów tak różnych jak ogień i woda; jeden ukazuje piękno świętości, drugi zdmuchuje wszystkie cnoty i wciąga w świat kolorowego grzechu. Cesarz stoik i chrześcijanie przybliży nam postać Marka Aureliusza.