1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Uroczystości odpustowe odbywają się na Kalwarii Wejherowskiej oraz Wielewskiej.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

2. W tym tygodniu przeżywamy Dni modlitw o Ducha Świętego.

3. Jutro wraca 350 kościerska pielgrzymka z Kalwarii Wejherowskiej. Po wieczornej Mszy św. wyruszymy procesją przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego, aby ją powitać (ok. godz.19.00); następnie przejdziemy do naszego kościoła i zakończymy pielgrzymkę nabożeństwem majowym.
O 20.30 Msza św. dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców miasta z rejonu 5 (Legionów Polskich, Reymonta, M. Konopnickiej, A. Fredry, K. Przerwy-Tetmajera, J. Kochanowskiego, J. Słowackiego, K. I. Gałczyńskiego, A. Mickiewicza, A. Asnyka, M. Wańkowicza, J. Tuwima, E. Orzeszkowej, S. Żeromskiego, W. Sikorskiego, J. Tkaczyka, Miodowa, Słodowa, Kowalska, Źródlana, Wodna, Gdańska, Świętojańska, Rynek, Partyzantów, Nowa Młyńska, Młyńska, Mała Młyńska, Długa, Targowa, Ogrodowa, Kościelna).

7. W najbliższy piątek rozpocznie się się „Weekend dla narzeczonych”.

8. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

10. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych I roku formacji po Mszy świętej wieczornej (przygotowanie bliższe do sakramentu):
- poniedziałek - grupa ks. Patryka,
- wtorek - grupa ks. Piotra,
- środa - grupy ks. Łukasza i ks. Pawła.

11. Organizujemy wyjazd na XXVIII Spotkanie Młodych na Lednicy, pt. „Wracaj do domu”, w dniu 1 czerwca br. Zapisy w biurze parafialnym oraz u ks. Patryka Wyki.

12. Zapraszamy chętnych do zapisów na pielgrzymkę parafialną do Apulii, we Włoszech. Odbędzie się ona w dniach 25 września - 2 października. Program można odebrać z biura parafialnego.

13. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę odzieży, żywności, środków czystości. Punkt zbiórki ul.Traugutta 7, w każdy czwartek w godz. 17-19. Zachęcamy serdecznie do podzielenia się z potrzebującymi – okażmy dar serca.

14. W dniach 17 maja – 21 czerwca, co piątek organizowany jest kurs dla rodziców nastolatków.
Spotkania odbywają się w sali konferencyjnej parafii Chrystusa Króla.
Szczegóły na plakatach i ulotkach pod chórem oraz TUTAJ.

15. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie polecamy artykuł Jezusa wstąpił do nieba i pozostał z nami. Ks. Wojciech Kardyś przybliża Losy apostołów po Wniebowstąpieniu Pana. Ponadto Fundusz Kościelny – fakty i mity.